Skocz do zawartości
Gosias Hamstery

Pomysły z Niemiec: wyposażenie i domki dla chomików

Rekomendowane odpowiedzi

Nie - powciskałam total wikol, gdzie się dało. :P Oby po wyschnięciu nie zmniejszył swojej objętości. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja też mam właśnie piaskownice z tych kołków i się wysypuje piach, u Pocket całkowicie wyleciał bo stoi na granulacie, u Rysi tylko niewiele bo stoi na piętrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektóre z domków (zwłaszcza te Niemieckie) mają takie rowki pod dachem - to dla lepszej wentylacji czy w jakimś innym celu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie pomyślałam, że się będzie wysypywał piach z takiego czegoś, a nie chciałam w to ładować tony kleju, więc mam tylko tak ogrodzone sklejką:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do Gosi i Utopi - czym przyklejacie te kafelki w toaletach? Chodzi mi o tę mozaikę. Dziś kupiłam i klej wikolowy i mozaikę, ale chyba ona się nie przyklei na wikol więc jakim klejem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem Gosią ani Utopią, ale myślę, że nie zaszkodzi polimerowym. Jak na sam środek dasz klej to chomik się do niego nie dostanie. A polimerowy jest dobry do praktycznie wszystkiego i dobrze trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wikol jest dobry do wszystkiego :oczko: (i nie szkodzi chomikom...).

My w Niemczech wszystko przyklejamy wikolem rotfl . Ja chyba juz innego kleju nie posiadam, bo ten jest uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra żeby ochłodzić atmosfere pochwalę się iż gdyż zakupiłem dziś kawałek deseczki- sklejko listwy o wymiarze 2,5mx7cm za 5zł :P I zrobiłem z tego piętra i zabawki . To bardzo tanio jak na taką ilość materiału . efektami pochwale sie w ciągu najbliższego tygodnia bo te cuda na razie schną :P

Poza tym kupiłem pokost lniany który bardzo ładnie pachnie. Według mnie jak sałata lodowa, wg mojej mamy jak trumna.

A i nabyłem bardzo tanie kołki, półmetrowe 1,50 sztuka :d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nabyłam kołki ze trzymetrowe i za jeden 4 zł xd.

Kondzio, a ile milimetrów ma ta sklejka?

Moglibyście używać gwoździ - wzmacniają i o ile nie ma kleju na wierzchu by chomik się do niego dostał, można od razu dać do klatki lub chociaż sfocić. Dlatego ja wstawiam do klatki od razu gotowe rzeczy. Ale jak komuś nie zależy na czasie (a ja jestem strasznie niecierpliwa xd) to ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pokaże bo

FIRZT - to schnie przy piecu( tak, napaliłem w piecu węglowym z tej okazji:P)

SEKYND - Jak wyschnie to jescze pokostem musze pomalować :P

THIRT - szału nie ma to pierwsza moja robota z czymś takim.

Ta listwa ma wmiar 2,5m na 7cm . Grubość z 0, 7mm :P albo i grubsza. Cena 5zł :P

Ja jade jescze w następnym tygodniu po wyprawkę do szkoły i kupie coś w castoramie , zależy mi na dobrym kleju bo taki jakiś afrykański on jest -.-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grubość z 0,7mm

To oznacza, że masz sklejkę cieńszą niż 1 mm?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie czasami też napada, ale nie lubię jak ktoś stwierdzi, ze to jest czepianie, bo ja nie robię niczego na zasadzie by się czepiać xd.

Dzięki ^^. Podest był robiony już jakiś czas temu i tak pustawo było w klatce, znudził mi się i miałam przebłysk geniuszu by zrobić coś takiego xD (ale sobie wlewam... rotfl ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

genialne! jestem zachwycona! Chomy muszą być prze szczęśliwe :D

(btw. zupełnie patrząc na to pod arch. kątem - piękne makiety wykonane z wielka starannością. Masz wielki talent! :D)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam takie pytanie...

HUHU witam :hey:

dostalam wczoraj prezent od najlepszej kolezanki, zobaczcie co ona pieknego dla dwöch naszych chomciöw zbudowala :bukiet:

Dołączona grafika

:papa: Gosia

...Jaka farba była użyta do pomalowania tych akcesoriów na zielono i namalowania kwiatków? I czy wszystko jest poklejone klejem wikolowym, czy np. są też gwoździe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyłączam się do pytania. Chciałabym coś namalować na moich domkach i chciałam się o to dziś spytać ale...skleroza xd. Bo domyślam się, że akwarele, akryle i inne takie (tempera XDD) odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Utopia pisała na forum o farbach, jest bodajże taka farba do malowania drewnianych zabawek dla dzieci, nietoksyczna (no bo wiadomo, ze maluchy biorą to do buzi i gryzą).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, to teraz niech ktoś mi powie co to za farba, to będę wtedy hepi. I nie będę musiała brać tempery xd (i tak nie wezmę, bo nawet najtańszymi plakatówkami nie dysponuję xDDD).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kamila , jej są trzy kolory poszukaj w jakimś sklepie nietoksycznej farby, bodajże z 3-ema lokomotywami na rysunku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Był już temat farby poruszany. Wpisz w szukajkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to wreszcie pochwalę się moim dziełem w pełni. Jeszcze tylko muszę wybrać się do Ikei czy gdzieś po słoik na piasek i po narożną miseczkę :) Te malunki są po to, ze sklejka była troszkę przykurzona i nie mogłam jej doczyścić :oczko: Mogą na pierwszy rzut oka trochę niewyraźnie wyglądać, ale niestety nie umiem malować farbami na drewnie (na kartce to co innego) - to był pierwszy raz - wybaczcie :oczko:

Całość:

Dołączona grafika

domek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

P.S. Ten motylek jest w całości normalny. Ten pasek to smuga po sylikonie akwarystycznym który był zanim dostałam to akwa i teraz nie mogę tego doszorować.

poidło (Nie patrzcie na dł. kołków, bo to były docinane z długiego, wtedy jeszcze piłką ręczną (docinane dawno temu, a wygrzebane ostatnio):

Dołączona grafika

Akwa Mieszka i Marcepana (dwa pięterka, u góry piaskownica (w tej chwili chwilowo toaleta i jest żwirek, bo czekam na piasek). Coś jeszcze muszę wymyślić do tego :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi