Skocz do zawartości
Gosias Hamstery

Pomysły z Niemiec: wyposażenie i domki dla chomików

Rekomendowane odpowiedzi

Piętro zamocowane. Panele też jak wyschną bo je lekko umyłem :p Widziałem zresztą gdzieś u chomika że ktoś miał , i nic sie nie działo.

A fify to jednak nie rodzynek od kaskas , więc panele pozostaną w jednym kawałku :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako staly domek jest za maly. Jako taki schowek-urozmaicenie do klatki - to moze byc.

Dla chomiköw karlowatych jest lepszy. Mam takie dwa dla moich roborköw rotfl .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam kokosy robię zawsze sama :)

a tomoje pięterko (robiłam 15 minut bo kołki miałam już poklejone, a nie chciałam czekać aż tata mi coś zrobi więc sama dorwałam wycinarkę w swoje ręce. Pięterko jest w dunie alex u chłopaków z B)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

(a w tle Bolsik :oczko: )

oczywiście jeszcze muszę pomalować pokostem lnianym :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Landryna: Super pieterko, bardzo fajnie ci wyszlo.

Na przyszlosc polecam moze grubsze nogi do pieterka, bo jak sie trafi chomik-niszczyciel to w jedna noc te cienkie przegryzie. Ale to zalezy od chomika :oczko: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nóżki wiem, ale akurat wszystkie chomiki oprócz Karamby gryzą tylko poidła,a reszty nie tykają :) jedna nóżka jest krzywo zrobiona (kuweta się zwęża), ale jutro jak wrócę z wystawy psów to to poprawię

P.S. a i ta plama to od wody z poidełka hehe

Utopia hehe wiem, wiem :oczko: to było robione do alexa/mini duny, gdzie trzymam zawsze tylko maluchy dopóki nie pojadą do nowych domów ;)

Fakt, mam Mastera w mini dunie, ma tam upchane mega ilości rzeczy, ale jest spokojnym chomikiem, który więcej śpi niż chodzi i ma półtora roku :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A drabinka jest czymś białym pomalowana? Jak na początek ok. Z jakiego drewna to zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z paneli podłogowych :whats: a drabinka nie jest niczym pomalowana, jest to tylko kawałek panela z 'rowkami' wyciętymi.a nie powiem ci czym są wycięte bo nie mam pojęcia jak ta maszyna się nazywa :nie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domek jest fajny :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak an pierwszy to całkiem fajny, choć ja bym inaczej drabinkę zabezpieczyła bo może się łatwo zsunąć

P.S. pewnie wycinałeś boshem lub wycinarką :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki :whats:

Landryna - akurat to wycinałem ręczną piłką i piłowałem boki (żeby drzazg nie było) taką jakąś maszynową szlifierką czy czymśtam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha no to trochę roboty (ręczną) miałeś xD Ja tam wszystko tnę boshem, szlifierką poprawiam (akurat z ostatniego piętra to tylko wycinarką wszystko robiłam i piłowałam pilnikiem) xD A u mnie przy weekendzie majowym pewnie coś dużego (d dużego akwa) powstanie :->

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie czy chomik syryjski potrzebuję dużego domku czy niekoniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musi mieć dosyć spory, żeby sam się zmieścił + spiżarnia + gniazdo i często jeszcze toaleta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślę, że co do samego domku, to nie musi być wielki. Dlaczego tak piszę? No z doświadczenia. Cecylia owszem lubi duże domki, ale miała okres, kiedy wprowadziła się do najmniejszej z możliwych norki i tam spała. Alfred I też spał w maleńkim domku, a nie musiał. Tak więc, uważam, że fajnie jeśli chomik ma możliwość wyboru, ale nie zawsze wybierze willę, czasem malutką garsonierkę uzna za najlepsze miejsce do spoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HUHU witam :hey:

dostalam wczoraj prezent od najlepszej kolezanki, zobaczcie co ona pieknego dla dwöch naszych chomciöw zbudowala :bukiet:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

:papa: Gosia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jejciu, śliczne! Uroczy prezent!! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:O ja też takie chcę!

a tak z ciekawości... co to jest koło domków? to takie "pięterko"? i po co tam są takie "paski"? wiem, ciemna jestem... :chytry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To pięterko to chyba na kołowrotek, a paski służą temu, żeby się nie przesuwał :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie - wymierzone na wodenta :) Pooglądaj niemieckie rozwiązania :) Wszędzie są :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi