Skocz do zawartości
Gosias Hamstery

Pomysły z Niemiec: wyposażenie i domki dla chomików

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz wszystkim dzięki :buzi: . Ale gdybym nie miała narzędzi i zdolnego dziadka to też by mi tak nie wyszło (nie znam się na tym wszystkim, może i bym coś takiego zrobiła gdybym mogła i umiała korzystać z tych dziwnych narzędzi co mam w domu, ale ile ja bym niepotrzebnie zużyła sklejki xd...). W każdym razie moja zasługa też w tym jest xd. Sklejki jeszcze sporo zostało także będę przeglądać tematy na forum i inne źródła w poszukiwaniu dalszych inspiracji rotfl .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kulka1614k

Pytanie : Mam kołowrotek dla chomika lecz łapki wpadają mu w szpary czym można to owinąć (np: Bandażem papierem bibułą itp.) :??: ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Papier i bibuła są zbyt nietrwałe. Grubym bandażem jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc tak : znalazłam kołki.Klej też dziś znalazłam :D. Był w szafie Vikol :P

Zrobiłam Dyzi taki mostek do nowe klatki.Nie jest on dość duży , ale myślę że będzie dobry dla Dyzi i będzie z niego korzystać.Gdy będe miała więcej kołków to zrobię coś nowego.A tu zdjęcia :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiem właśnie.Dziś położyłam to na wybieg Dyzi i się przekonała że jest TROCHĘ za mały.Chcę jeszcze zrobić szerszy i właśnie zrobiłam ale schnie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domek Bogusia w klatce:

Dołączona grafika

Przeróbka domku z Jerrego II

Tam był taki dach w stylu trójkąta, ściągnęłam i zrobiłam własny dach a'la pięterko.

Dołączona grafika

Stary Domek Bogusia. Odpadła mi drabinka;P na górze miska na jedzenie.

Dołączona grafika

Miska bogusia, aktualnie nie jest zapełniona całkiem:P raz na jakiś czas zapełniam wszystkie różnymi smakołykami. 2 są zapełnione zwykłą karmą.

Dołączona grafika

P.S Kliknijcie w miniatury to wam się otworzą w normalnym oknie duże zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetne ! Właśnie poszukuję chomiczka, no i najpierw wypadałoby wyposażyć się... hmm... może sama tego spróbuję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mana44 - wow , całkiem fajne ;)

Lotte - spróbuj . Ja zawsze mówiłam że spróbuję aż spróbowałam.Zrobiłam Dyzi mostek i się w to wciągnełam.Treaz bym chciała tylko robić różne akcesorai , ale niestety brak kołków :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mana, ale masz fajną miskę dla chomika! Pampuszek byłaby zachwycona jej wielkością :)

Tak oglądam te drewniane cuda, które robicie i chyba sama też spróbuję...za pare miesięcy będę mieć drugiego chomiczka, to sama zrobię mu wszystkie akcesoria :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja szukając jakiś fajnych rzeczy z drewna dla chomików natrafiłam na takie cos :

A to zdjęcia, rzeczy których ostatnio zrobiłam:

Domek dla Assimonki, nie ma podłogi, otwierany dach, zrobie niedługo zdjęcia w jaki sposób jast otwierany :P

Dołączona grafika

Stojak na poidełko

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I podest, robie go baardzo powoli, bo mi sie nie chce i mam za dużo rzeczy do robienia :P

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow , jaki fajny stojak na poidło :P.A ten podest robisz dla Zyzi ?.Jak skończysz daj zdjęcia.

Nuna - jakie okrągłe kołki ? : D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajne ci to wychodzi rotfl .

Domek z otwieranym dachem - super. Czekam juz na fotki :oczko: .

PS. Co do filmika z Youtube: te osobe, do ktörej naleza chomiczki i te klatki-"samoröbki" to znam z pewnego forum. Juz sie zastanawialam, dlaczego mi sie te chomiczkowe imiona takie znajome wydaja ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zdjęcia tego domku z otwieranym dachem.

Dołączona grafika Dołączona grafika

A ten podest, to zwykła drabinka, była mi niepotrzebna bo mam drugą dłuższą, to było z tej klatki mojej 100cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że się tak pozwolę podpiąć pod temat.

Czy u nas w Polsce można kupić patyczki lekarskie w aptekach? Bo wiem, że dziewczyny z Niemiec miały takie, ale jak odwiedziłam moją aptekę, to niestety nie mieli. Pojechałam też do sklepu budowlanego w poszukiwaniu kołków, ale facet nawet nie wiedział, jak one wyglądają. Pytał się, do czego to ma być etc (a moja mama wypaliła "do domku dla chomika". Nie muszę chyba mówić, jaką minę miał ten gość xd). Pozostał mi jeszcze tylko sklep meblowy, a tata podpowiedział, żebym zajrzała do chłodni po patyczki do lodów : D Szperałam też w marketach w poszukiwaniu kokosów, ale jak na moje oko to były dość małe.

Z czego jeszcze można by wykonać domek? Widzę ciekawe mieszkanko Czeczy, ale nie orientuję się, co to za drewno :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domki mozesz wykonac ze sklejki, albo innego drewna lisciastego.

Möj domek (troche krzywy, pierwszy byl rotfl )

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja dziś zrobiłam piętro do alexa dla chłopców z miotu B (za mali by dosięgnąć do poidła :oczko: ) i w tej chwili schnie, jak wyschnie do końca to zrobię fotki iw rzucę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie się zabieram za robienie pięter no i tak z 8 pięter zrobie z naturalnego drewna , już takie kiedyś miałem więc wszystko ok , chcę też zrobić inne piętra i tu zaczynają się schody ..

Czy piętra dla chomika który nic nie gryzie oprócz kolby mogą być z paneli podłogowych? bo znalazłem ciekawe ścinki..

I kolejna sprawa mniej chomicza - dla świni morskiej chciałem zrobić duże piętro z półki od szafki. Mam teraz remont, szykują się nowe meble dlatego jedną półkę zabrałem. Jest ona z jakiejś sklejki? i pokryta taką no jakby to nazwać naklejką. Nie jest to naturalne drzewo, więc jeśli świnia trochę tego obgryzie to nic się jej nie stanie? nie jestem w stanie opisać co to jest, ale jest to połączenie materiału używane do tworzenia wszystkich gorszych mebli :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do paneli to nie wiem, a meble masz chyba z płyty wiórowej? Tak mi się zdaje, ogółem wiem o co Ci chodzi i chyba właśnie z tego są takie meble. Myślę, że nic się nie powinno stać, jedynie okleina wydaje mi się być jakimś "ale". Może ktoś inny się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zrobione piętro z kawałka meblowej półki oklejonej okleiną (masło maślane ;b) i nawet chomiszcz się za to nie bierze. Chodząc po tym raczej mu się nic nie stanie : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi