Skocz do zawartości
Gosias Hamstery

Pomysły z Niemiec: wyposażenie i domki dla chomików

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie akwaria są świetne ;]

Hello Kitty rządzi ! ^^

:)

Sorki napisałam tam gdzie nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Avalon bardzo dziekuje :o) akörat w tak dluga zime jak w tym roku, duzo bylo czasu, i nasze chomisie dostaly prawje kazdy nowy domek..

ale ten jest tez fajny :oczko:

Dołączona grafika

jakie sa wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Avalon bardzo dziekuje :o) akörat w tak dluga zime jak w tym roku, duzo bylo czasu, i nasze chomisie dostaly prawje kazdy nowy domek..

ale ten jest tez fajny :oczko:

Dołączona grafika

jakie sa wymiary?

15x9x8 (długośćXszerokośćXwysokość)

I wymiary drzwiczek

10x5 (długośćXwysokość)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy 'podest' będzie jeszcze drabinka do tego i inne, ale musze kupić kołki

.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ohh ten podest jest wspanialy!:hura:

ten domek ale jest dla dzungarka? bo dla duzego jest troche za maly ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, dla dżungarka, tylko nie wiem po co go zrobiłam bo i tak mój chomik nie śpi w żadnym domku a miał ich z 10 :P Może sie kiedyś przyda. A teraz właśnie musze kupić kołki i zrobić większy taki, dla chomika syryjskiego i dokończyć ten podest :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten podest ci swietnie wyszedl czecza :ok: . Bedziesz jeszcze taka "balustrade" z kolköw robic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie bede robić, ale na razie nie mam kołków, chce jeszcze zrobić podobne, i połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hm , nie wiem czy myślałaś nad tym żeby w niektórych miejscach na tym mostku zrobić półokrągły łuk z kołków w formie tunelu:P z pewnością chomiczek by się z niego ucieszył

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczę, wy to macie świetne pomysły, ja jestem totalnie anty jeśli chodzi o pomysły, zero kreatywności :kwasny: .

Tak mi się podobają te pięterka Gosi, że zrobiłam kartonowy prototyp czegoś bardzo podobnego, zaprezentowałam dziadkowi i na dniach będziemy coś takiego robić. Mam nadzieję, że uda mi się wymyślić jakieś zabawki do tego już sama, będę siedzieć i myśleć dzisiaj do nocy pewnie :P . Czy wy to wymyślacie jak już macie przed sobą materiały czy wcześniej? Mam namyśli czy dostajecie olśnienia dopiero kiedy widzicie rzeczy, które macie do dyspozycji xd.

Eh, szkoda, że nie mogę wymyślić żadnego pięterka według własnego pomysłu, bo skopiować to nie sztuka :kwasny: . Identyczne to to nie będzie, ale też nic nowego...

Także Wam, a szczególnie Gosi szczerze gratuluję pomysłowości! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

haha , kreatywność .. :) no nie wiem ja sam jak coś robie to szykuje materiały i potem coś komibunje , nigdy na odwrót;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mam teraz materiałów, tylko na zrobienie tego do poidła, to na pewno zrobię, bo w Dunie nie pasuje mi umiejscowienie poidełka, gdyż zwyczajnie ogranicza możliwości xd.

Szkoda, że nie zrobiłam foty tego prototypu z kartonu jak jeszcze się trzymał xD. Jest to jakby trochę zmodyfikowane pięterko z ostatniego zdjęcia terra na pierwszej stronie, wymiary dopasowane do Mini Duny na całej szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, dla dżungarka, tylko nie wiem po co go zrobiłam bo i tak mój chomik nie śpi w żadnym domku a miał ich z 10 :P Może sie kiedyś przyda. A teraz właśnie musze kupić kołki i zrobić większy taki, dla chomika syryjskiego i dokończyć ten podest :P

Shiro ma już 2 domki, jeden w kuwecie i jeden na pięterku... a i tak śpi pod toaletą, do której się do tej pory nie przekonał ;)

A odnośnie tematu to szykuję coś co w myślach wygląda super i o ile nie spieprzę to będzie coś całkiem nowego ;) I robota zajmie mi z 3 dni :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arthzil, czekamy! Mam nadzieję, że się uda :) .

Ja rozmawiałam dzisiaj z dziadkiem, pokazałam mu terraria Gosi, powiedziałam, że bym chciała żeby mi właśnie na szafce zrobił terrarium (musiałam pokazać, bo nie wiedział czymże jest terra). Stwierdził, że da się zrobić i coś pokombinujemy xd. Mam nadzieję, że się uda, chociaż szczerze mówiąc liczę, że dziadek wpadnie na pomysł jak to cudo zrobić, bo ja nie mam pojęcia :kwasny: . Odkąd kiedyś zobaczyłam w internecie fajne akwarium dla roborka odtąd cały czas marzy mi się akwa bądź terra dla chomika xd. Mamy w domu plexi i płyty wiórowe chyba też więc zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, to teraz ja... Kupiłam gotowy domek 21x21cm. Potem dobudowałam balustrady, drabinkę i pochylnię. Domek ma służyć za pięterko.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

idaa - zrobiłem tak jak ty świni :) z reszty kołeczków można jakieś mozaiko kształty na wolnych ściankach porobić:p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idaa, bardzo fajny pomysł. Dużo jest takich domków w sklepach i jak je widzę to już mam ich dość, ale taki przerobiony prezentuje się znacznie lepiej i przede wszystkim jest praktyczniejszy. Przerabianie sklepowych zabawek to ogółem całkiem ciekawy pomysł rotfl .

Trzydniowe prace nad pięterkiem zakończone xd (ufff). W pierwszy dzień zrobiłam uchwyt do poidła. Na drugi dzień ze świeżo kupionych sklejek z dziadkiem zaczęliśmy robić pięterko, dzisiaj dorobiliśmy miseczkę na nasiona (koło wejścia do domku - lewa strona), drabinkę i tą "balustradę". Niby parę desek do wycięcia i sklejenia, ale pracy było sporo xd. Minusem jest to, że pół klatki mi to zabrało ;/. Także kiedy będę mogła, zamówię u szklarza akwarium. Stwierdziłam, że wyjdzie taniej niż robienie terra.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fajnie pomyślane...

mogłabyś podać wymiary?

może coś takiego zrobię..?

a gdzie można kupić sklejkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymiary podam, ale najwcześniej jutro.

Sklejkę podejrzewam w sklepie budowlanym xd, ja kupiłam w jakimś mniejszym, ale to chyba tylko w Poznaniu taki jest. Taniej kupić jakiś odpad, ja tak zrobiłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję ^^. Musze się rozejrzeć czy taniej zamówić akwa przez internet, czy u szklarza. Wtedy sobie walnę 90 cm od frontu i ok 38 z boku i będzie wystarczająco dużo miejsca xd.

Pauuula, nie wszystko było napisane wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kamilaa kapitalne jest to pięterko. Będzie się świetnie prezentowało w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajowskie to rotfl Chętnie bym coś takiego myszastym zrobiła, gdybym miała możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi