Skocz do zawartości
marty96

Nie lubi trocin?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :*

moj chomik nienawidzi trocin

wciska je do tunelow :( (potem musi sie wspinac na 2 pietro po klatce )

obecnie mu wyciąglelam te trociny nie wiem co jest przyczyną

:mysli: to napewno nie alergia bo przez miesiac mial te trociny :!!! :??:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie maluch po prostu się bawi. Chomiki lubią przenosić, gryźć, rozrzucać trociny. Alergia charakteryzuje się częstym kichaniem, drapaniem i/lub łysieniem chomika, więc jeśli chom nie wykazuje takich objawów to nie masz się czym martwić. ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może chciał się ulokować w tych tunelach i zbierał materiał. rotfl

Moja Nutka zapchała sobie tunel trocinami, chusteczkami i spała tam, teraz jej się odwidziało i woli domek, wiec znowu wszystko z tunelu przeniosła do domku. rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie znaczy od razu, że nienawidzi trocin. Być może zacznie spać w tym tunelu, albo się bawi. Pipi [*] też sobie przenosiła trociny do tunelu (w młodym wieku), ale tam nie spała. Po prostu tak o. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nasz Śnieżkomych właśnie tak robi. Ma ful trotek w tunelu kopie w nich i śpi.

Tyle, że ja jej je tam wrzuciłam bo zrobiła sobie z niego toaletę i miała mokry brzuszek, a tak chociaż trochę wsiąka. A kuweta nietknięta stoi :/

Ale zgadzam się z poprzedniczkami, to taka zabawa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niekonieczie ich nienawidzi. Jak wcześniej wspomniano, może się bawić, robić gniazdo i tak dalej. A jeżeli nie pasują same trciny, to daj może jakieś chusteczki higieniczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

On się tylko tak bawi. Mój chomik zawsze kopie w trocinach i ma wszedzie je porozwalane do tunelu tez pełno wsadza ich.:)

A jak niechcesz tych trocin to kup siano.Ale lepsze trociny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

według mnie trociny są jedną z zabawek dla chomików, gdyby miały same siano (które jest z pewnością nieodpowiednim materiałem) nie mogły by kopać, przerzucać. Mój ma świetną zabawe gdy wskakuje w kupke trocin a nastepnie przekopuje się przez nie : )

-- Aktualizacja postu --

według mnie trociny są jedną z zabawek dla chomików, gdyby miały same siano (które jest z pewnością nieodpowiednim materiałem) nie mogły by kopać, przerzucać. Mój ma świetną zabawe gdy wskakuje w kupke trocin a nastepnie przekopuje się przez nie : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi