Skocz do zawartości
Żabcia

Dziwne odgłosy (piski, skrzeczenie itp.)

Rekomendowane odpowiedzi

Moja chomiczka kwiczała tylko przez pierwszy dzień, a później już sama mi się pchała na ręce rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Śpioszka jak ją kupiłam to była dość strachliwa i strasznie kwiczała. Na szczęście z czasem, przyzwyczaiła się do nowego otoczenia i do mnie i przestała kwiczeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od jakichś 3 dni, Antek piszczy przez sen, budzi się i wychodzi z domku, żeby zobaczyć o co chodzi, kładzie się i znowu. Wyśpi jakieś 30 minut i piszczy ;/. nie żeby wyrwał go ze snu jakiś hałas, piszczy jak jest cicho.

nie wiem o co chodzi : /.

oglądałam go, myślałam że może przy przekręcaniu się coś go boli ale jest normalny.

czy to choroba? Je normalnie, ale jest chudy dość, nie wiem ile waży bo nie mam wagi kuchennej . nadal nie wie co to pętro i kołowrotek, ale narazie mu to chya niepotrzebne . dżungar, 26 września będzie 5 mies. ze mną.

odpiszcie, nie wiem jak mu pomóc ;/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Towarzystwa? Wątpię...

A jak się zachowuje, kiedy w trakcie snu piszczy? Jakoś przekręca się, odskakuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie robi. tak jakby normalnie spał, raz się przekręca, raz nie. Dziś jakoś już nie piszczał, zobaczymy jak będzie jutro. Mama poleciła mi go wystawić na dwór, na chcwilę z klatką, żeby się przewietrzył. Nie wiem czy to coś dało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uważaj tylko z tym wystawianiem na dwór, na przeciągi i większy wiatr, żeby chom czegoś nie złapał. Może po prostu chomik wydawał te dźwięki przez sen, bo "coś mu się śniło"?. Nie mam pojęcia, ale chomiki często przeżywają swój sen chociażby ruchowo ( jest kilka filmów na youtube w tym zakresie), więc może i dźwiękowo. W każdym razie obserwuj chomika i jego stan zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda, moja Mysza często podczas snu popiskuje,mruczy, czasami prycha. Zupełnie inne dźwięki wydaje gdy nie śpi. Więc może Twojemu chomikowi po prostu coś się śni? Co prawda przeczytałam kiedyś, że chomiki nie śnią, to mimo wszystko uważam, że nie jest to prawda. Właśnie z powodu zachowania mojej Myszy podczas snu.

Wydaje mi się, że jeżeli chomik pisczy jedynie podczas snu, to raczej nic fizycznie mu nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli to zdarza się waszym chmikom to chyba nic mu nie jest, ale się przestraszyłam ze go coś boli bo w wakacje byłam przecież dłużej w domu i nic nie słyszałam z piszczenia a teraz jak tylko jestem w domu to piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest coś co mnie niepokoi u mojej Gryzelki , podczas snu czasami nie zawsze, wydaje z siebie przerażające dzwięki jak by ją atakował inny chomik, przerażliwie piszczy po czym się uspokaja przyczym wogule się nie budzi. Wygląda to tak jak by ją nękały jakieś straszne koszmary. Jest to możliwe? :boisie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale to nie ten dział... ;P

według mnie to coś innego, chomiki nie mają snów. :) może coś ją boli, stresuje się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nic ją nie boli jest całkowicie zdrowa i stresów też nie przeżywa jest chętna do zabaw przed niczym i nikim nie ucieka . Skoro inne zwierzęta mają sny to czemu nie chomiki.......?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chomiki nie mają snów. :) ?

ja myślę przeciwnie. Myślę, że nie udowodnimy, że nie mają snów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest coś co mnie niepokoi u mojej Gryzelki , podczas snu czasami nie zawsze, wydaje z siebie przerażające dzwięki jak by ją atakował inny chomik, przerażliwie piszczy po czym się uspokaja przyczym wogule się nie budzi. Wygląda to tak jak by ją nękały jakieś straszne koszmary. Jest to możliwe? :boisie:

Przypuszczam, że to sen, niektóre moje chomiki też popiskiwały przez sen i uspokajały się same albo po delikatnym pogłaskaniu. Jeśli po przebudzeniu chomik zachowuje się normalnie, ma apetyt, myje się i bawi, nie przejmowałabym się tym popiskiwaniem, może ma po prostu bogate życie wewnętrzne ;-)

Też niepokoiłam się, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam, jak mój chomik macha łapkami i popiskuje przez sen - weterynarz specjalizujący się w leczeniu małych zwierząt uspokoił mnie, że to sen i nie ma powodu do obaw.

Proszę nie odbiegać od tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Boi się,obawia.Może coś się Antkowi nie podoba?Zacznij go oswajać :ok: Powinno pomóc,ale to na pewno nie jest choroba :ok:-- Aktualizacja postu --*Jeśli już jest oswojony to spróbuj oswoić go jescze raz :buja: Bo z ego co zrozumiałam chom jest nowy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A skąd tak zrozumiałaś? On od 3 dni piszczy, a nie mieszka w domu Neko. Może tam jest z pół roku, rok, tego nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A no to jak tak nagle to może Ci spadł?Przestraszył się i teraz piszczy?

*Przepraszam tak jakoś zrozumiałm,sama nie wiem czemu xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje chomiczki też piszczą...na początku,jak jeszcze Antosio żył,to piszczał przez sen tak żałośnie,że aż serce sie krajało-jako maluch spadł na kafelki i sie rozplaszczył i ja to tak odebrałam,że mu się to przypomina i przeżywa-wyciągałam go wtedy i uspakajająco mu mówiłam,że już krzywda mu się nie stanie i go głaskałam; ale teraz Antosia już nie ma...płacze Andziuś-też po przejściach-jako maluch 6-dniowy stracił łapkę i rok później ucho,które podczas bitwy odgryzł mu śp. Antoś-jak piszczy ,wiem,że mu się przypominają tamte koszmary,bo niby czemu miałby się czegoś teraz bać????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś rano mój Chomik- Forest mnie zadzwił. Biagał cały ranek jak szalony i się bawił, z tego się cieszyłam aż do momentu gdy wpadł do swojej spiżarni, następnie wychylił głowe w moją strone i zaczą trzeszczeć... taki odgłos jak było zwarcie gdzieś.. prąd strzelał..Trudno bardziej to przybliżyć. Pare razy tak zrobił a poźniej jak by nic sie nie stało pobiegł szaleć dalej.

Zna się ktoś na zachowaniach chomiczków żeby przybliżyć mi co oznaczał ten dźwięk? : )

Zastanawiałam się czy on aby mnie nie wołał.. (wiem, wiem to brzmi dziwnie : )) , nie mógł się wystraszyć, nie uderzyłam klatki, nie wsadzałam rąk, nie krzyczałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to było coś takiego jak by...hmm.. gdy podłacza się coś do prądu.. wtyka się do gniazdka przewód i nie dokońca włoży to prąd tak jak by nie do końca łapie i trzaska, skrzeczy... No w sumie jak skrzeczenie : D nie umiem tego lepiej opisać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skrzeczenie: obrona lub wyrażenie dużego lęku przy zagrożeniu ze strony przeciwnika .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi