Skocz do zawartości
Żabcia

Dziwne odgłosy (piski, skrzeczenie itp.)

Rekomendowane odpowiedzi

Moze on po prostu sie boi . Na pewno mozna go oswoic tylko trzeba troche czasu .

Moze sie boi . Na pewno da sie go oswoic .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden z maluszków, które urodziły się 10 kwietnia strasznie się mnie boi...i nie tylko mnie. Boi się właściwie wszystkiego i niemiłosiernie syczy. Nie wiem jak mam go oswoić...zastanawiam się czy w ogóle uda się to zrobić. Jeszcze wczoraj mały mi uciekł...znalazłam go dopiero przed chwilą bo zaniepokoiłam się jak zauważyłam, że przez całą noc jedzenie zostało nie tknięte. Musiałam złapać go do pudełka bo na ręce bałam się go brać. Może przez to ma jeszcze większy uraz do mnie... nie wiem kompletnie co mam robić. Żadne z tych małych chomików się nie zachowywało jak on. Nie wiem czy standardowa "procedura oswajania" w tym przypadku przyniesie pozytywne rezultaty. a Może on już takim dzikusem pozostanie..?

Oto próbka jego popisów wokalnych Dołączona grafika

czasem potrafi tak skrzeczeć przez 15 min..

Ale on nie tam nie ,,mieszka'' prawda? Bo jak tak, to może ma za mało miejsca? A w ogóle to skrzeczy jakby się zwarcie zrobiło Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tupti mieszkał tam przez jakiś czas ( urodziło mi się 9 chomiczków) i musiałam je porozdzielać więc każdy musiał być w osobnym "pomieszczeniu". Ale mieszkał też w 75 cm klatce i też skrzeczał ;) Teraz już jest ok, dziewczyna, która go przygarnęła poinformowała mnie, że Olaf już się oswoił i nawet na ręce wchodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Modżo tak kiedyś zrobiła jak ją obudził mój bratanek. Już myślałam, że jej coś zrobił... Ale chyba ją tylko wystraszył bo uderzył łapką w samlę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie !

dziś rano moja 1.5 roczna dżungarka zaniepokoiła mnie.

Nagrałam ją, przepraszam za jakość - szum w tle.

Jak myślicie, co oznacza takie zachowanie ?

(nagranie jest troche ciche)

Dziękuje !!

http://patrz.pl/mp3/stellka83

Edytowane przez stellka83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leć do weta, mój Bobek teraz robi podobnie bo jest przeziębiony tylko, że jeszcze kaszle. Ma przepisany antybiotyk i leki wzmacniające.

W każdym razie to coś z układem oddechowym a z tego filmiku

widać, że może być jeszcze gorzej.

Wizyta u weterynarza niezbędna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, jedynie weterynarz może pomóc, choroby związane z układem oddechowym mogą być bardzo poważne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik jest mały. Niestety do dziś mi piszczy. Czy to jakaś choroba. Dajcie porady. Aha to jest samiczka a rasa to syryjski!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak 'mały' jest chomik? W jakim jest wieku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz coś więcej,

1. gatunek,

2. płeć,

3. wiek,

4. czy jest sam w klatce/akwarium,

5. czy jest w ciąży, (ew. ile ma młodych)

6. czy przechodził w przeszłości podobną chorobę

7. dokładne zdjęcie jeśli to tylko możliwe

8. czym jest karmiony

Podaj dokładne objawy, kiedy je zauważyłeś i czy chomik zmienił swoje zachowanie. <- to taka "ankietka" którą trzeba wypełnić :P

I napisz od kiedy masz chomiczka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gusia

Hmm.. Paryżanka, on już napisał kilka informacji ;):

1. gatunek: syryjski

2. płeć: samiczka

3. wiek: jest MAŁY [pewnie chłopak miał na myśli, że chomik jest młody?]

Mimo to marox zamieść więcej szczegółów żebyśmy mogli ci pomóc.

Ja przypuszczam że chomik nie jest do końca oswojony i boi się. Może to nie jest żadna choroba? Postaraj się napisać coś jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. gatunek: syryjski

2. płeć: samiczka

3. wiek: jest MAŁY

4.sam w klatce

5.nie

6.Od poczatku gdy est u mnie.(tydzień)

7.

8. karma sucha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

xxmaroxx, ale cały czas nie podajesz nam przydatnych informacji.

To, że chomik jest mały - nic nam nie mówi. Może jest zbyt młody, został za wcześnie odłączony od matki i jej szuka?

Nie wiemy w jakiej sytuacji chomik piszczy - a od tego wszystko zależy - może się Ciebie bać, może go coś boleć, może być chory.

Jeżeli nie potrafisz udzielić nam wyczerpujących informacji, to profilaktycznie doradzam wybrać się do weterynarza - nie zaszkodzi, a może z nim się dogadasz..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok ok on jest młody

nam chodzi o konkretny wiek czyli np. 1 mies,2lata itp.

Rozpisz sie czasem w poscie to ci pomożemy ale jeśli nie dostarczysz nam inf. to wet pozostaje ;)Moze z nim się dogadasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież on powinien być jeszcze z matką :blink:.

Dlatego piszczy bo jej szuka.

Zdania rozpoczynamy wielką literą, używamy znaków interpunkcyjnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój Leoś też na początku bardzo prychał ( ja to nazyam "prychaniem i skrzeczenniem" ) Mój chomiczek skrzeczy bardziej piskliwie więc jest przez to głośniejsze <_< :) Myślę, że twój chomiczek jest bardziej wymagający i potrzebuje naprawdę dużo czasu :) Czasami są takie przypadki że chomek poprostu się nie oswaja, ale nie martw się to się zdarza żadko :)

Mój Leonek też nie jest jeszcze całkowicie oswojony i nie mogę go dotykac bo się boi i skrzeczy ;) Ale na codzień na szczęście nie prycha. Jak wkładam rękę do klatki to odrazu wszystko go interesuje bo wie że jak wkładam dłoń to oznacza że dostanie jedzenie :). Pamiętaj każdy chomiczek .... INNY JEST :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi