Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy (piski, skrzeczenie itp.)

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 649
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wiem, że ciężko je opisać, ale myślałam, że może ktoś miał podobnie...spróbowałam go nagrać, bo obawiam się, ze może być taka sytuacja, w której przez pół godziny będzie cisza...a wiadomo, że nikt nie

1. GATUNEK - syryjski 2. PŁEĆ - samiec 3. WIEK - kupiłam go w zoologicznym miesiąc temu, ma ok. 3 miesiące 4. JEST SAM W KLATCE? - tak 5. CZY PRZECHODZIŁ PODOBNĄ CHOROBĘ? - nie 6. CZYM JEST

To normalna reakcja. Chomiczek Cię nie zna i traktuje jak zagrożenie. A jak ciągle go zaczepiasz i do niego zaglądasz to jest jeszcze bardziej zaniepokojony. Koniecznie daj mu kilka dni spokoju, żeby

• 3 weeks later...

Po prostu był przestraszony, czuł się niepewnie w nowym miejscu a tym bardziej jeżeli masz jeszcze inne zwierzęta w domu to na pewno wyczuł ich obecność i poczuł się zagrożony (w portalu jest o tym wzmianka) Daj mu trochę czasu niech się przyzwyczai i wszystko będzie OK :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Może chodzi własnie o to, że jest za cihco w pokoju :) To jest tak samo jak z ludźmi podam na przykładzie macarona - ten nie umie spać jak nie słyszy (o ile dobrze pamiętam) wentylatorków z komputera :P Tak samo może być z chomikiem, nie słyszy 'codzinnej rutyny' i odgłosów, które zwykle docierają do niego ze wszystkich stron ( telewizor, suszarka, rozmowy, komputer itp.) i jest poprostu tym zaniepokojony lub zirytowany, bo ciszy nie lubi :) Dziwne, ale może takie coś być przyczyną.... niestety nie da się tego stwierdzić w 100%

Batnoiku drogi, to nie było w dosłownym znaczeniu, ale fakt, przytoczyłaś dobrze :p A tak na serio to po prostu dziwnie się czuję, jak kompa wyłącze na noc, bo on mój kochany przyjaciel xD żyje 25h na dobę :p

macarono wredoto

Ja też czuję się nieswojo, jak ktoś mnie odłącza od respiratora (komputera), ale żeby od razu nie spać bez niego? xD Batoniiiś, a skąd ty to wieeesz? xDD //Sadystka

Ja widze o wielki mcAronie, że ci się moderownie spodobało :P Oluś ja wiem wszystko, no przecież mówie, ze mac to był mój ulubiony user, dlatego zwacałam uwage na to co pisze xD Wiem, boRska jestem xD

Wasza koFFana (batonikowa) Wampirka xD

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne... mój chomik baaardzo rzadko wydawał do tej pory z siebie odgłosy... bodajze trzy razy Raz, jak był mały, jak się wspinał po prętach i zawisnął, to kwiknął i spadł :)). Potem gdy przystawiłam policzek do jego grzbietu to tak dziwnie "zamruczał"... a trzeci raz ostatnio zaczął "fuczeć" jak się przebudził w terrarium, potem pokręcił się i zasnął...

Gdy słyszę, ze czyjś chomik wydaje odgłosy to zawsze się dziwię... a moze ktoś mnie naprowadzi, czemu mój chomiczek wydawał takie odgłosy?

W pierwszym przypadku się chyba bał...

A co do dysia chomiczka to mnie szczerze całkiem przytkał... :))

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...