Skocz do zawartości
Angelo

Jakie macie miseczki i jakie polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Moje chomiki mają 2 miseczki malutkie takie za 2.50 sztuka

mam niebieską na wode i zieloną na jedzonko

często daje im też w małej zakrętce od słoika

moim zdaniem najlepsze są miseczki ceramiczne albo szklane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja lubię te plastikowe miseczki, ale mają niestety swoje wady. Fredek czasami zrzuca z pięterka z łatwością swoją miseczkę, a kiedyś jedną wciągnął sobie do domku xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ja mam jedna miseczke plastikowa taka biala i nie mam jej na pieterku tylko na dole i codziennie rano patrze i miseczka jest przewrocona dogory nogami xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam 1 miseczkę plastikową i poidełko. Jak dam jemu miseczkę z wodą i cały będzie mokry :) Miseczka koloru żółtego, chomik dobrze ją widzi :) Jest duża i może spokojnie wejść.

chomiki nie widzą barw... żółta czy nie, nie ma znaczenia...

kaskas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc nie mam jeszcze poidła dla chomala, ale zamierzam kupić. Aby tak łatwo nie posuwał miseczki z wodą, dałam mu cięzki (dla chomika) świecznik :) A miseczkę na jedzonko mam czerwoną, plastikową, ale chyba zielona byłaby najlepsza, bo podobno zielony kolor jest zdrowy dla oczu ludzi, to może u chomika jest podobnie :D

błąd x2 (Marta)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałam poidełko, albo bardzo krótko przy poprzednim chomiku, bo mnie wkurzało ;P Tylko, że to nie było takie typowe dla gryzoni, a raczej dla papug, coś w tym stylu:

http://www.zoomania.pl/images/dozownik_woda_2.jpg

Było trochę kłopotliwe dlatego przerzuciłam się na miseczki :]

Miseczka koloru żółtego, chomik dobrze ją widzi

bo ppodobno zielony kolor jest zdrowy dla oczu ludzi, to może u chomika jest podobnie

Chomik nie widzi kolorów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie przeczytałam artukuł o kolorach.... Ale jest duża.. Owalna wys. 3 cm, szer. 7 cm, a dł. 10 cm i jestem z niej zadowolona. A Tak poza tym co polecacie na świeże warzywa/owoce?

błąd x1 (Marta)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Tak pozatym co polecacie na świeże warzywa/owoce?

Miseczkę oczywiście :]

Jedna na suchą karmę (ziarno, suchy chleb, płatki, gałązki), drugą na wodę, a trzecią na mokre jedzenie (warzywa, owoce, sery, rośliny).

U mnie się taki system bardzo dobrze sprawdza :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a mi się dobrze sprawdza na talerzyku :D Jedyny problem to ten, że chomik może też na nim siedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że siedzi, to nic takiego nie ma, gorzej jakby tak się załatwiał =P Ja podaję suche i mokre jedzenie w jednej miseczce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a mnie sie to wlasnie w miskach podoba ze chomiczek wlazi tam caly, i jest taka slodka kuleczka :) zaluje ze nie ma przezroczystego metalu :) bo plastik jest zbyt "plastikowy" :D a szklane wydaja mi sie zbyt niebezpieczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo plastik jest zbyt "plastikowy"

Ale masz wymagania ;P może ty stworzysz jakiś nowy materiał na miski dla chomików (zamawiam próbkę) ;P

a szklane wydaja mi sie zbyt niebezpieczne

ale ładnie wyglądają :] W sumie to ja bym się bała dać taką szklaną miskę moim chomikom, już widzę jak by z nią wydziwiały, i aż strach pomyśleć co by było jakby spadła na dół klatki ;P

Z ceramicznymi to samo...

Mówcie co chcecie, ale plastik rządzi ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hehe nie dam sie :D do ostatniej kropli chomika bede sie bila :D ze metalowe najlepsze :) plastikowe mam dwie, leza w siatce i czekaja na to az wymysle dla nich jakies praktyczne zadanie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ze metalowe najlepsze

dla każdego lepsze co innego ;P moje chomiki plastiku się nie łapią (i bardzo dobrze, bo wszystko mam z plastiku ;P), poza tym ładnie wyglądają, mycie jest bez problemu, są takie, są lekkie więc jak im spadną na głowę to nic się nie stanie i...

Ja na nie nie narzekam :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja sie tez plastiku nie lapie, ale po prostu plastik jest sztuczny a w klatce mam hmm powiedzmy ze staram sie zblizyc do naturalnego srodowiska :D i mi jakos metal bardziej do drewna pasuje niz plastik hehe to tyle w sumie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam w klatce dwie plastikowe miseczki: na pokarm suchy i na mokry.

Do wody używam raczej poidełka, bo jest mniejsze ryzyko rozlania. Miseczki są ciemnozielone, mocno rozszerzane ku dołowi, więc się nie przewracają. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy też jakiego ma sie chomika

bo dla większych chomików są lepsze ciężkie miseczki bo mogą je podrzucac

a dla małych raczej mniejsze i lekkie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam miseczkę taką brązową plastikową na suche jedzonko, poidełko, a np. jabłko daje prosto chomikowi;D P.S. Czy mogę dać mojemu przyszłemu chomikowi miseczkę po starym chomiku, który zdechł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a to zalezy od tego na co zmarl chomik, bo jeśli naturalnie, to wyparzenie wystarczy. jeśli na jakas chorobe, to proponowalabym jednak nowa miske. Lepiej dmuchac na zimne.

Z malymi miskami jest tak, ze one swoja lekkoscia stwarzaja niebezpieczenstwo dla chomika. Bo co jak bedac polowicznie w srodku zacznie sie staczac? JEst zawsze ryzyko, ze sie to zle skonczy, a nie ma sensu ryzykowac. I dlatego pozbylam sie swoich plastikowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja plastikowa, wcale nie jest taka lekka;D Zwłaszcza jak jest pełna, a chomiki jak ją miały to zawsze do niej wchodziły:D Albo wciągały ją na domek:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja byla i duza, i niby ciezka (to znaczy dwie) a dzungarek ja wywracal, nawet wtedy, gdy byla pelna. I oczywiscie wszystko rozlatywalo sie po calych trocinach, a czesc nawet poza klatke, i trzeba bylo zamiatac codziennie na okolo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam te całkiem najmniejsze i najlżejsze miseczki i ani razu jeszcze nie była przewrócona, a przy moim pierwszym chomiku - często się tak zdarzało.

Bo co jak bedac polowicznie w srodku zacznie sie staczac?

Eee... Staczać? Ale z czego? ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałem ostatnio w kilku "inteligentnych" książkach, że miseczka na jedzenie powinna być taka aby chomik nie mógł do niej wejść. Mam pytanie czy wy stosujecie takie miseczki, a jeśli tak to jak wyglądają, bo ja nie wyobrażam sobie co można zrobić żeby chomik mógł jeść z miski i nie był w stanie do niej wejść.

Jeśli taki temat już się gdzieś pojawił to przepraszam ale nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A był już taki temat, dawno temu, pamiętam 'bulwers' [;)] kaskas, że gdyby tak było naprawdę, to chomik by się załatwiać w tej miseczce, siedząc w niej, i miałby wraz z jedzeniem swoje gówienka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi