Skocz do zawartości
Nuna

PILNE_ Interwencja Bardzo duzo zawierząt potrzebuje DT i DS

Rekomendowane odpowiedzi

A Można zorganizować transport do bogatyni? (woj.dolnośląskie)

Chętnie przygarne ja na tymczasowo :) bo umnie w mieście są osoby które chciałyby chomiki

:)

Może nawet na stałe :) a jaka to rasa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Transport prawdopodobnie dałoby się jakoś zorganizować, ale w tym celu trzeba się pytać bezpośrednio na dogomanii, bo oni mają więcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Syryjskie jedynie w Polsce mają odmianę długowłosą. Poza tym nie ma że ty chcesz , tylko sprawdzasz na dogmani jaki jest status adopcji . Musisz pisać do bishop i akemi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ta sprawa ciągnie sie juz 2 miesiące ;) te zwierzęta ze starości umrą zanim prokuratura cos wyda ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale na Caviarni odebrali jakieś kolejne świnki. Czy coś się ruszyło?

-- Aktualizacja postu --

Czytałam na Dogomanii:

4 szynszyle znalazły domy

20 koszatniczek

króliki i świnki mają opiekę, głównie DT

9 myszoskoczków

8 chomików - nie wiadomo jakie ani jaka płeć

3 dorosłe szczury + młode

0k 50 - 60 myszy

Kopiuję to, co napisała ( napisał ) Bishop:

"Wszystkim chętnym do adopcji bądź oferującym domy tymczasowe przypominam:

W mailu wysyłanym do Akemi (annateichert(at)gmail.com - zamiast (at) wstawić @ ) proszę w temacie wpisać miasto i zwierzę,którego dotyczy adopcja/DT.W treści proszę napisać podstawowe informacje o sobie:miasto,jeżeli jest to jakaś mniejsza miejscowość to większe miasto gdzie jesteście w stanie dojechać po zwierzaka, wasz wiek (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców), czy macie doświadczenia z danym gatunkiem,czy macie stado do którego będziecie dołączać itp, jakie warunki jesteście w stanie zapewnić (klatka itp).Wysłanie maila oznacza zgodę na wizytę adopcyjną. Koniecznie proszę również o podanie kontaktu (adres,tel),bo to bardzo ułatwi nam sprawę w razie gdyby szybko znalazł się transport.

Maile w stylu "cześć,jestem paulinka,chce dwie myszki" będą przez nas ignorowane od tej pory,bo wysyłając taką treść nie zachowujecie się poważnie i nie oczekujcie,że my będziemy was traktować poważnie.Szkoda naszego czasu.To tak ku przestrodze".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyczytałam to właśnie na dogo. To co niezbędne przekopiowałam. Bardzo trudno się otwiera, dlatego prosili na forum aby w sprawach adopcji lub pomocy pisać na maila.

Dostałam ostrzeżenie przed terrarystą wyłudzającym zwierzęta na karmę. Wiadomość jak na razie nie jest sprawdzona, więc nie publikuję, ale wszyscy wydający zwierzęta powinni być czujni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchajcie - stowarzyszenie pilnie potrzebuje klatek na zbyciu! Zwierząt jest dużo, trzeba je rozdzielać, w dodatku jest też trochę chorych... Więc jeżeli macie klatki, obojętnie jakie, to byłyby bardzo przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla ilu myszek będzie odpowiedni plastikowy box 40 na 30? Boki są zaokrąglone więc wymiary podałam niedokładne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam malutką klatkę ale nie wiem jak mam przekazać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba by zobaczyć czy, ktoś nie jedzie na tracie Kraków - Wrocław w tym czasie i ew. można by temu komuś dać, by im przekazał.

Lub jeżeli ktoś chce to może wysłać pocztą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałam maila do Akemi, teraz poczekamy na odpowiedź.

A ile klatek chcesz zaoferować? Bo nie zrozumiałam do końca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę zamówić coś do ok 100 zł. Myślałam o klatce jednej a dobrej no i jako, że słyszałam, że chorują zwierzaki o poidłach dobrych do wyparzenia czyli szklanych. Nie wiem co jeszcze. Też w tej chwili napisałam do niej maila.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzebują chyba na wszelkiego rodzaju drobinki. Od myszy po skoczki. Jeszcze nie dostałam odpowiedzi od Akemi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dogomanii nie wiem czy nie było napisane, iż przydałyby się klatki z małymi odstępami, bo z tego co wiem mają ich dość sporo. Ale do innych zwierzaków też brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akemi napisała, że najbardziej zależy jej na klatkach z małymi odstępami. No i faktycznie ustrzeliłam z poidłami. Tego też brak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dogomanii jest już informacja odnośnie chomików - wszystkie są ładnymi dżungarkami, bodajże 6 samic i 1 samiec - tylko przygarniać i kochać :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nie ma już z tego co czytałam chomików syryjskich,tak?

A mi mama pozwoliła wziąć 1 lub 2 chomiki dżungarskie rotfl

Te takie ciemne.Tylko nie wiem jak z przewozem. :nie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co ja zrozumiałem to chomików syryjskich tam nigdy nie było. A jeśli chodzi o transport to musisz się na dogo dowiadywać bo tam jest więcej osób jeżdżących po Polsce. Ewentualnie bezpośrednio u osób, które zajmują się teraz zwierzętami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

_Chomusia_ - wiesz w jakim wieku są ciemno grafitowe chomiki?

Jeśli mógłby się tam kogoś ktoś spytać bym była bardzo zadowolona rotfl

Bo nie mogę narazie pisać tam postów bo nie jest jeszcze aktywowane.

Ok dzięki M___M

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...