Skocz do zawartości

Gałązki jałboni

Rekomendowane odpowiedzi

Herbal Pets ma CHipsy Naturalne Gruszka - więc chyba mozna.

Tutaj wzmianka z Listy żywieniowej, jest w rubryze, że mozna podawac, ale jest małe 'ale':

Gruszka – słabo dostosowana do potrzeb chomików, można bardzo rzadko podawać

No i podam opis z opakowania tych chipsów:

Suszone owoce gruszy korzystnie wpływają na układ pokarmowy szczególnie w przypadku występowania biegunek a także zalecane są w infekcjach układu moczowego i kamicy moczowej. Przysmak szynszyli, chomików, szczurów, królików i świnek morskich.

A tak co do tematu, ja własnie przed chwila otwarłam Gałązki Jabłoni HP (nagroda z konkursu) i pachną bardzo miło i intensywnie (ale i tak nie przebijaja zapachu Karmy Ziołowo-Warzywnej :D). Dałam najpierw Nike'iemu, to wyszedł z domku i zaczął chrupać, toteż tak jak Pan Homik napisał, porozrzucałam troche po ściółce tych gałązek i troche dałam do miseczki.

Diversowi tez dałam i no tez tam widziałam, że jadł :D

Jak myślicie ,mogę wziąć z działki dziadka jakieś gałązki jabłoni ,gruszy ,może śliwy (?) i jak to wyparzę i podam mojej Śnieżce ,to nic się jej nie stanie ?

A co mogłabym jeszcze wziąć z działki ? Jakieś zioła ususzyć czy coś ?

Można, można, wystarczy wyparzyć, wysuszyć i pociąć na mniejsze kawałki (ostrym nożem bądź piłą :D).

Co do ziół, to bym może ja akurat troche bała, bo wiele roślin jest do siebie podobnych - i mozna się łatwo pomylic a skutek może byc opłakany 8)

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie można przypatrzeć się firmie HP - i zobaczyć co wchodzi w skład mieszanek z ziół - i dla przykładu zrobic swoja mieszankę z dostępnych ziół z ogródka.

Co do gałązek oczywiście, zrób wszystko jak opsiała Chomusia - ważne jest by wyparzyć. -

Np niektóre zioła można nie wyparzać - a jedynie umyć pod bieżącą wodą a potem pod zimną- czyli coś w rodzaju hartowania stali. Ja w ten sposób sobie przygotowuje koniczynę i mlecze - które świeże tak samo jak i wysuszone smakują Panu Homikowi i Myszoszczurkom brata :P - żebyś Ty widziała co sie dzieje przy czterech myszoszczurkach i jednym kawałku mlecza.... - Normalnie bitwa jak na wojnie.. :D:D:D:D

Jeśli ogródek nie znajduje się blisko ulicy, miejsca w którym znajdują sie jakieś dziwne odpady czy inne szkodliwe czynniki dla środowiska - to można smiało z niego brać zioła i gałązki.

Jak przeczytaliście Pan Śliwa - sam dobiera starannie etykietki do produtków i jeśli jest lubiany przez króliki to umieszcza to na etykietce, a jeśli przez gryzonie takie jak chomiki - to napewno jest to umieszczone na etykietce. Zreszta to kawał dobrej roboty jest zrobiony bo etykietka jest pomarańczowego mojego ulubionegbo koloru :P Dziekujemy Ci za dostosowywanie etykietek w ten sposób. :) heheh :P

To taka mala ale cenna wskazówka. cool

Odnośnik do odpowiedzi

a ja nie wiem czy to do końca tak super hiper - mój chomik nie chce ziółek od HP w żadnej postaci. Ani tych podstawowych, ani tych z jodem, ani karmy ziołowo warzywnej. Jakaś wybredna ta zuzka, chyba jej się w dupce poprzewracało :)

Co mojemu chomiszczowi z HP smakuje bardzo to grysik witaminowy z algami i wszelkiej maści owoce.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 years later...