Skocz do zawartości

Jaka jest wasza ulubiona rasa psa??

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ech.... sama nie wiem.

Lubię yorki, bernardyny również, setery są fajne, jamniki też ok...

Wszystkie psy są fajne, ale niestety ja ich się boję. Kiedyś pies cioci, który dobrze mnie znał ugryzł mnie w polik, tak więc od tamtego momentu muszę dobrze poznać jakiegoś psa.

Odnośnik do odpowiedzi

ja wlasnie nie lubie takich psow typu amstaf, Bulmastif czy buldog, wole kundelki albo owczarki, no i labradorki, golden retriver, yorki. I psow sie nie boje wogole od malego :)

a jamniki to takie sobie. - nie przepadam.

Odnośnik do odpowiedzi

a ja nie lubie yorkow..male rozpieszcozne dziamgate psy...i denerwuje mnie ich szczek.. ale nie znaczy ze nie lubnie malych ras...najbardizej wole chyba kundelki, wilczury, malamuty i husky (w sumie wszystkie zaprzegowe) , dobermany -ah ta ich gracja..i maja cos w oczach..cos... hmmm...ale i tak iwem ze w przyszlosci jak wezme jakiegos psa to tylko ze schroniska

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

taak ja tez uwielbiam husky ale nie tylko za ich piękną urode ale za ich otwartość i niezależny charakter są to wspaniałe psy, ale husky to prawdziwy demolant i uciekinier mimo to kocham te psy bo są wspaniałymi uparciuchami o bajkowym wyglądzie

Lubie także samoyedy, alaskan malamuty, shiby inu, psy grenlandzkie .. wszystkie psy zaprzęgowe ale husky na zawsze pozostanie mi najbliższy memu sercu

:kiss: Nigdy nie zapomne cie.. Nukuś :kiss:

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie każdy pies ma w sobie coś wyjątkowego i 'coś' co sprawia, że jest inny niż wszytskie inne :) Nie ma dla mnie większego znaczenia czy kundel czy rasowiec, ale skoro jest to temat o ulubionej rasie to najbardziej lubie dobermany i dogi niemieckie :) Poza tym także labladory, chichuachua (czy jak to tam się pisze :P), goldeny, haski, alaskany i akita (bo sa do siebie podobne :P)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 months later...

Ja uwielbiam kundelki :) mam Amorka :P Mój piesek, a wołam na niego usta, bo ma czarne usta xD i go całuje }{

OTO MÓJ SŁODKI AMOREK:

Dołączona grafika

a tak w ogóle to rubie też takie psy jak *SwEeT aNiOłEk*

:* buzki wszystkim :)

Odnośnik do odpowiedzi

Zachowanie i charakter

Psy charakteryzują się inteligencją i posłuszeństwem oraz łagodnym charakterem. Golden Retrievery są energiczne, wytrzymałe i aktywne. Szybko przywiązują się do właściciela. Towarzyskie potrzebują bliskiego kontaktu z członkami rodziny, dobrze tolerują inne zwierzęta w domostwie. Ze względu na swój karny i łagodny charakter, sprawdzają się jako towarzysze osób starszych i dzieci.

Wygląd

Szata i umaszczenie

Golden retriever może mieć umaszczenie kremowe lub złote (różne odcienie), ale nie mahoniowe. Jego szata może być prosta lub falująca.

Dołączona grafika

Owczarek niemiecki - jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich i zaganiających, zaklasyfikowana do sekcji psów pasterskich (owczarskich).

Szata i umaszczenie: Czarna podpalana, czaprakowa, wilczasta, ciemno-wilczasta są najczęściej spotykane. Dopuszczalne jest umaszczenie także całkowicie czarne.

Popularność w Polsce: jedna z najpopularniejszych ras.

Wysokość posłuszeństwa: bardzo wysoka

Szybkość uczenia: bardzo duża

Przeciętna długość życia: 13 lat

Dołączona grafika

BERNARDYN

Są to psy wysokie, szerokie, o potężnym kośćcu i dużej masie.

===Szata i umaszczenie===

Ze względu na szatę istnieją dwie odmiany bernardyna: krótkowłosa i długowłosa.

Umaszczenie jest brązowo - białe i brązowo-żółte, białe w rude łaty.

Pochodzi ze Szwajcarii. Umaszczenie czerwone i białe.

Dołączona grafika

Rys ogólny:

pies o bardzo krótkich nogach, wydłużonym tułowiu, zwartej sylwetce i szlachetnej w kształcie głowie

występuje w trzech odmianach szaty: krótkowłosy, długowłosy i szorstkowłosy

oraz w trzech wielkościach: króliczy (karłowaty), miniaturowy i standardowy

maść w każdym kolorze, jednak wadą jest maść czysto czarna lub biała bez podpalania

wysokość w kłębie: 17 do 25 cm

obwód klatki piersiowej: jamnik króliczy od 30 cm; miniaturowy do 35 cm; standardowy powyżej 35 cm i o wadze 9 kg

przeciętna długość życia - 12 lat

Charakter: Jamnik to pies bardzo żywy, odważny, czujny i inteligentny. Pomimo że jest silnie przywiązany do swojego opiekuna, nadal zachowuje wrodzoną niezależność. Od szczenięcia wymaga konsekwencji przy wychowaniu oraz dobrego kontaktu z opiekunem, bowiem w przeciwnym wypadku może się rozwinąć u psa złośliwy i nieprzyjemny charakter.

Dołączona grafika

Bokser - jedna z ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosów, szwajcarskich psów pasterskich oraz innych ras. Zaklasyfikowana do sekcji psów molosowatych w typie dogowatym. Według klasyfikacji FCI podlega próbom pracy.

Szata i umaszczenie

Włos jest krótki, twardy, lśniący i przylegający do skóry.

Umaszczenie jest żółte lub pręgowane. Maść żółta występuje w różnych odcieniach, od jasnożółtego do ciemnorudobrązowego lub czerwonożółte. Maska czarna. Odmiana pręgowana ma na żółtym tle w wymienionych powyżej odcieniach, ciemne lub czarne pręgi przebiegające w kierunku żeber. Barwa tła musi wyraźnie kontrastować z barwą pręg. Białe znaczenia nie są niepożądane, mogą wręcz korzystnie wpływać na estetykę umaszczenia, nie mogą jednak zajmować więcej niż 1/3 powierzchni ciała. Boksery z większą ilością białych znaczeń oraz boksery białe nie są dopuszczane do dalszej hodowli.

Dołączona grafika

No dobra, starczy, bo już mi się nie hcce tego robić xD}

Pozdrowionka!

Odnośnik do odpowiedzi