Skocz do zawartości
whiteada

Jak przekonać rodziców do przygarnięcia chomika?

Rekomendowane odpowiedzi

2 chomiki mają klatkę 60/40 parterową, a reszta(kiedyś 3, chwilowo 7 :D) 3-piętrową 50/40 i uważam, że jest im dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest im dobrze, bo chomiki to samotniki :(

Minimalne wymiary podstawy klatki: 60x40 cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ,to że uważasz to nie znaczy ,że tak jest .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Syryjczyki to samotniki, lecz potrafią się tolerować. Roborosie wręcz trzeba trzymać co najmniej 2, bo samym im jest źle. Dżungary, jeżeli są przyzwyczajone, to lubią towarzystwo. Ja mam właśnie dżungary, razem się bawią, biegają po 2 w kółku, chociaż mają 3 kółka :) razem jedzą, razem śpią wtulone w siebie. Poza tym, jeżeli moje chomiki mają klatkę z parterem, 1,2 i 3 piętrem to podstawa klatki nie musi być akurat 60/40...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pięterka nic nie mają się do wielkości klatki, MINIMALNE wymiary PODSTAWY to 60x40, i nie pisz że roborki musza mieć towarzystwo bo kogoś możesz wprowadzić w błąd co może się skończyć śmiercią jednego z osobników dry.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki są zwierzętami naziemnymi, więc najważniejsza jest (duża) podstawa.

edit: zmieniłam "nadziemne" na "naziemne" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawych "nowych" rzeczy się tu dowiadujemy ...

Ciekawe ,ze ktoś kto nagle wchodzi na forum i wygaduje bzdury(bo nie da sobie przetłumaczyć<_<)

Wie więcej od osób z wieloletnim doświadczeniem ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze trzeba przyjąć margines bezpieczeństwa, że jednak ktoś trafił na pokojowo nastawione osobniki. Może akurat Agucha miała to szczęście. Ja jednak nie mogłabym spać spokojnie trzymając kilka chomików w jednej klatce, bo wiem z własnego doświadczenia, czym to może (nie musi, może) się skończyć. To, że "może" mi wystarczy, żeby nie próbować.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

631+9=640

4 maluchy (ok 2 tygodnie) ich mama Kola(ok 7 miesięcy), ich tata Franek(ok roku), mama franka Pchełka(ok 2,5 roku), tata franka Srajdek(ok 2 lat) no i Sapcia(trochę ponad 3 lata). Sapcia i Srajdek mają osobną klatkę. Sapcia ze względu na wiek, Srajdek ze względu na agresję Franka wobec niego. Przez Franka Srajdek nie ma pół ucha :D

Nie wiem czym się chwalić <_< chyba tylko swoja nieodpowiedzialnością ;)

Wszystkie chomiki to samotniki i nie ma wyjatków.Roborki tez nie moga miec towarzysza.Nawet jeśli przez pewien czas będa sie tolerować to i tak pewnego dna to się skończy,masz już przykład.No i minimalne wymiary chomiczej klatki to 60x40cm p[ięterka nie wliczaja sie w powierzchnię klatki a chomiczki to zwierzęta naziemne i nie wspinają sie dobrze.

Na forum nie popieramy rozmnażania chomików :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet w tamtym temacie pisałem że Agucha ma niezłą pseudohodowlę dry.gif badaniami zostało potwierdzone to że chomik stresuje się podczas spotkania z innym osobnikiem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masakra co za za przeproszeniem ... a nie będę obrażać bo mnie zablokują. Miałam taką sytuację że mój mądry narzeczony przyniósł do domu chomika a akwarium miałam u rodziców. Więc był problem z zakwaterowaniem na jedną noc. Więc przedzieliliśmy akwarium Tequili na pół panelem (musieliśmy go później rozcinać bo tak ciężko był osadzony), mimo wszystko to była jedna z najgorszych nocy w moim życiu. Na każde drapnięcie się zrywałam z łóżka sprawdzić czy któreś się nie przegryzło (przez panel <glupia>) do drugiego.. jak już zasypiałam to miałam sny że są razem w akwarium i się zaczyna walka, że znajduję Malibu bez głowy... masakra teraz nawet akwaria trzymam w dwóch równych kontach pokoju (były na meblach jedna nad drugą na półkach) ale bałam się że jakimś cudem wyskoczy (głupia musiał by skakać przynajmniej na 30 cm) i wskoczy do akwarium Tequili. W ciągu roku bym osiwiała jak bym miała mieć chomiki w jednej klatce...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja znajoma ma tą klatkę :

http://www.swiatzoo.pl/pl/art/12989/FERPLAST-CRICETI-9

i trzyma w niej 2 samce dżungarskie...

Chyba ok pół roku. Mówiła, że jeszcze się nie gryzły...

Namawiałem ją na większą klatkę, a oto dpowiedź:

- "Nie będę wydawać kasy na głupie szczury"

Ja na to:

-"To po co je kupowałaś?"

Odp.:

- " Bo były ładne"

...

W klatce są:

- 2 plastikowe domki

- kołowrotek

- poidło

- miseczka

.....:/

Czasem jak je chwyta, to pstryka w nos, dziubie patykiem...

Mówiła, że już ich nie chce, ale oddać - nie odda...

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było dużo takich tematów... Szukajka nie gryzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Straszne, taka klatka nawet dla 1 się nie nadaje^^ Powiedz jej może że to żywe stworzenia które mają uczucia a przed wszystkim czują:( a jak nie pomoże to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O matko, co za człowiek. Jak można brać zwierzę tylko dlatego "że jest ładne". Zawsze można TOZ'em postraszyć :P

Może zaproś ją na forum, pokaż nasze klatki. Skoro tak lubi "ładne", to może i jakaś klatka się spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mordę w tym sklepie ta klatka kosztuje tyle co tańsza 80tka albo przeciętna 60x40 :blink: co do koleżanki to namów ją do oddania, skoro jest nimi znudzona i je męczy to już lepiej by je oddała <_<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może tylko mówi że nie będzie wydawać kasy a w rzeczywistości jej niema albo ciężko u niej z kasą ? >?

Edytowane przez Teenshay

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zazwyczaj tak bywa, ale dla mnie to typowo dziecinne zachowanie brać zwierzątko "bo się podoba". To nie jest pluszowy misiek którego się wsadzi do przyciasnej klatki wraz z drugim i może sobie szczęśliwie w niej żyć :blink: Jak jest uparta to raczej nic nie wskóramy, zawsze takie osoby mają swoje racje co jest bardzo wkurzające :P Co tam, w końcu się pewnie maluchy pozagryzają przez terytorializm i szybciej je straci niż kupiła :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tak jak moja BFF trzyma królika w 50x30 <_< I mówi, że jak zawsze jest w zoologicznym to nie ma jakichś fajnych <_< Tyle razy jej mówiłam, że lepiej jak zamówi przez internet, bo są tańsze i "fajniejsze" (czyli większe). Ale ona później się tłumaczy, że nie będzie wydawała stówy, albo 2 tak jak ja na chomika :angry: To już jest naprawdę wkurzające, bierze królika (już nieważne, że z pseudo) i okazuje się, że nie potrafi się nim zaopiekować. A jak byłam z nią ostatnio w zoologicznym to mi pokazała jaką kupuje karmę dla królika. Był to ten "zwykły" Vitapol. Ehh...

A co do chomika, to powiedz, że chomik codziennie przebiega kilkanaście kilometrów i tak małej klatce to po prostu niemożliwe! Chomik też potrzebuje przestrzeni, możesz jej zaproponować jakieś klatki (np. setkę, osiemdziesiatkę, roberto). Albo jej odsprzedaj osiemdziesiątkę! Przecież masz na zbyciu... Powiedz, że to okazja, czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym bieganiem już jej mówiłem i powiedziała, że od tego jest kołowrotek... Mówiłem, że kołowrotek to nie to samo itp... ale nic...

Mam setke i jest giga mega :D . Osiemdziesiątki nie kupuję, sprzedaję CH2 i TEDDY i akwa. Niestety muszę oddać samca (Gothi) lub samca (Trunk'i) ... :(

Edytowane przez Zack

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc to jeszcze rok do tego wydarzenia, ale muszę napisać o tym teraz, już muszę układać argumenty. Więc w tym roku szkolnym będę pisać testy do gimnazjum(wiem że to do kwietnia bardzo długo) i po napisaniu i ogłoszeniu wyników testu chciałabym poprosić rodziców o 4 chomika, bo ostatni odszedł półtorej roku temu i bardzo cierpiałam po jego odejściu. Mam też psa i będę z nim chodzić na spacery etc, bo mieszkam w domku jednorodzinnym i mamy podwórko i pies tam cały dzień może biegać. Więc jak wypadnę dobrze na testach to chciałam ich poprosić, a jak wypadnę źle, to poczekam do następnego roku, teraz tez muszę się zacząć uczyć bo nauczyciele i rodzice wiedzą że jestem leniwa, ale gdybym chciała mogłabym być jedną z najlepszych uczennic. Więc zacznę się więcej uczyć a na komputerze siedzieć w weekendy i jak będę mieć czas to wieczorami. No ale...rodzice. Więc mój tata by uległ gdyby nie to że mama go napędza że ja nie będę mieć czasu się chomikiem opiekować, że na wakacje jak będę wyjeżdżać do koleżanek etc. to ona zostanie sama z tym śmierdzielem etc. A tata miał dużo zwierząt jak był w podstawówce itd i on by się zaraz zgodził, ale jak uproszę mamę to zgodzi się tata, tak samo w odwrotnej sytuacji. Więc możecie mi pomóc wymyślić argumenty które powalą ich na kolana??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm może powiedz im że dzięki chomikowi uczysz się odpowiedzialności.Poznajesz zachowania zwierzat itp.

A mam takie pytanie-trzymasz chomiki razem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm może powiedz im że dzięki chomikowi uczysz się odpowiedzialności.Poznajesz zachowania zwierzat itp.

A mam takie pytanie-trzymasz chomiki razem?

Nie miałam je w innej strefie czasowej, niegdy nie trzymałabym chomików razem, wiem że to samotniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm może porozmawiaj z rodzicami na spokonie.Powiedz że będziesz np sprzatała kuchnię i salon 2x w tygodniu a oni po pewnym czasie sprawia ci kolejnego chomika ;) Polecam adopcje :)

Kompromis najlepsza rzecz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm może porozmawiaj z rodzicami na spokonie.Powiedz że będziesz np sprzatała kuchnię i salon 2x w tygodniu a oni po pewnym czasie sprawia ci kolejnego chomika ;) Polecam adopcje :)

Kompromis najlepsza rzecz :D

Może po wystawieniu ocen na półrocze spróbuję pójść z nimi na kompromis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi