Skocz do zawartości
whiteada

Jak przekonać rodziców do przygarnięcia chomika?

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wolałbyś zaadoptować.. ? Tyle pięknych chomiczków szuka domków..

PS. Jak nie oswoisz dżungarka to też Cię ugryzie.. Gatunek nie ma nic do rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość minika

mama się zgodizła

Edytowane przez minika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

że ten chomik będzie dla nas obydwóch

szczyt głupoty nie wiesz jak to jest z małymi dziećmi !!!!!!!!! będzie robił z nim co zechce bo niby jest też jego i jest mały :mad: :mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Michał - uspokój się , nie wolno krzykiem .

Może mama uważa , że nie jesteś wystarczająco odpowiedzialna ? Jakie wymiary ma klatka chomika syryjskiego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość minika

dla chomika syryjskiego wymiary klatka ma 58x38 to prawie wymiary minimalne kupiłam ją bo jeszcze nie wiedziałam że są takie minimalne wymiary ale akurat trafiłam na taką prawie dobrą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie lepiej poczekać , aż jeden chomik odejdzie za TM? Zdajesz sobie sprawę , że dwa chomiki = większe wydatki , podwójne zmienianie ściółki w klatkach ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinnaś najpierw przemyśleć cała sprawę.. Czy jesteś pewna, że starczy Ci czasu na opiekę nad dwoma chomikami.. ?

A właściwie dlaczego chcesz drugiego chomiczka.. ? Chyba nie po to, aby rozmnożyć?

Może najpierw poswięć więcej czasu na chomika, którego już masz, a gdy mama zobaczy, że odpowiedzialnie zajmujesz się maluchem, może pozwoli Ci na kupno następnego :)

Na pewno nie jest odpowiedzialne, to co powiedziałaś :

że ten chomik będzie dla nas obydwóch

Myślisz, że mały chłopiec zajmie się chomikiem.. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość minika

i mój siostrzeniec nie będzie go brał i w ogóle (wiem bo mam syryjska i wiem jak się z nim obchodzi) on tylko wchodzi do mojego pokoju (zwierzak każdy zawsze jest u mnie w pokoju) to zawsze bierze mnie żebym z nim poszła bo zawsze się boi że go wygonie i on chomiki tylko głaszcze czyli robi "AJA" i karmi świeżą i pokrojoną na kawałki marchewką oraz małymi kawałkami jabłuszka

nie chcę rozmnożyć bo mam syryjska bo jeszcze nie wiem jaki by był drugi (siostrzeniec wybiera)

ja jestem pewna że chcę drugiego chomika i wystarczy mi czasu i pieniędzy aby opiekować się nim

i ja myślę że jestem odpowiedzialna bo miałam wiele zwierząt (ostatnio 2 papugi, 1 chomika, bojownika, psa na raz) i wszystkimi się opiekowałam, mieszkam w bloku to musiałam wychodzić z psem sama

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale powiedz mi , po co ci drugi chomik ? Zajmuj się odpowiednio jednym , daj sobie spokój .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie chcę rozmnożyć bo mam syryjska bo jeszcze nie wiem jaki by był drugi (siostrzeniec wybiera)

A jak będziesz wiedziała, jaki będzie drugi to będziesz chciała rozmnożyć.. ?

Proszę, używaj znaków interpunkcyjnych :)

To jaki jest powód, że mama nie chce drugiego malucha.. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość minika

tak, tylko że mój chomik cały czas śpi, gryzie, ucieka bo się boi i w ogóle temu chomikowi nawet nie chce się wyjść z kuwety (klatka bez góry tylko sam dół)

dlatego chcę drugiego chomika

a

i nie chcę rozmnażać, po męczyć samice ciągłymi ciążami? po co mam skazywać ją na cierpienie? może ten kto tak robi ja będzie starszy będzie miał 20 dzieci i zobaczy jak to jest być ciągle w ciąży, w końcu świat dzieli się na 2 grypy 1. ludzie, 2. zwierzęta i obie grupy są żywe i czują!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak orientacyjnie, czy twój chomik ma odpowiedni kołowrotek ?

Uważam, że nie ważne jest czy chomik stary, i czy gryzie czy nie. Mam 3 chomiki w tym dwa chore z czego jeden jest wobec mnie bardzo agresywny. Opiekuję się nimi jak mogę, i nie interesuje mnie to że mają już ok. 3 lat, i że są agresywne. Kocham je nad życie za to jakie są. Więc ja Ci radzę zając się odpowiedno zwierzakiem na ostatnie chwile jego życia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość minika

tak losia ale ja chcę się ze swoim chomiczkiem pobawić i owszem mój chomik jest taki jaki jest ale jestem z nim na bieżąco i wiem co kiedy robi bo ma ustawioną kamerę ma 24h na dobę

opiekuję się nim dobrze co tydzień ma wymienianą ściółkę,a co dziennie wodę i jedzenie

i proszę was nie zmieniajcie tematu!

Edytowane przez minika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zmianiamy tematu . My chcemy się dowiedzieć , czy masz odpowiednie warunki dla drugiego chomika .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczki to zwierzęta nocne.

Przecież pisałam, powinnaś pokazać mamie, że zależy Ci na chomiku. Staraj się i męcz mamę tak długo, aż sie zgodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Minika opcia

Tak , prowadze

jest tylko dla hodowców ;)

Porozmawiaj spokojnie z mamą , wytłumacz jej wszystko , powiedz jak ci bardzo zależy itp.

W końcu się zgodzi ;)

Edytowane przez grala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość minika

ja umiem namawiać mamę ale jakoś ostatnio nie mam siły i zapomniałam co mam robić :( (namówiłam mamę na chomiki, koty, psy, króliki, świnki morskie)

nie wiem jak mama teraz na to zareaguje bo jest wieczór

ale myślę że jask będę z nią rozmawiać o jej zainteresowaniach, wyszukam w necie telegazetę i poszukam w niej filmów strategicznych (moja mama je kocha) będę jej pokazywać klatki dla chomików itd. wszystko co z chomikami związane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wypowiedź Losi nie była skierowana do Ciebie :)

Jeśli chodzi o główny temat - jakie argumenty stawia mama? Wybacz, nie mam czasu na przeczytanie całego wątku.

Edytowane przez Sheltii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, tylko że mój chomik cały czas śpi, gryzie, ucieka bo się boi i w ogóle temu chomikowi nawet nie chce się wyjść z kuwety (klatka bez góry tylko sam dół)

tak, tylko chomiki to zwierzęta nocne [cały czas śpi] i potrzebują ciepła i miłości, a przede wszystkim oswajania, a jak widzę ty sobie odpuściłaś..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość minika

sheltie moja mama wczoraj wieczorem powiedziała mi żebym to przemyślała, i chyba się zgodzi jak powiem że jestem pewna (bo tak samo było z królikiem i go miałam)

kocham_milutki_xD nie odpuściłam bo był oswojony, tylko ostatnio więcej pracy miałam zadawanej i się z nim nie bawiłam często (min. 1 raz na dzień) i teraz zdziczał, kiedyś miał takie zdziczenia ale później się uspokoił a teraz już chyba od 2 tygodni i mocno gryzie jak go dotknę, będę się nim opiekować normalnie ale niestety taki jest już chomik i nie mogę się z nim bawić to nie będę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdaniem powinnas go przekonac do siebie to nie jego wina że mu sie zle kojarzysz i cie gryzie... Nie zależy ci żeby cię lubił i ci ufał? Nie możesz sobie kupować chomika na zastępstwo tamtego. Mówisz że nie masz czasu bo dużo ci zadają, jak w takim razie chcesz znalezc czas na dodakowego chomika? Powinnaś zająć sie tym pierwszym a jak sobie poradzisz to dopiero myślieć o drugim. Takie jest moje zdanie i możesz sie z nim nie zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro twierdzisz, że dużo Ci zadają i twój chomiczek zdziczał bo nie miałaś czasu się nim zajmować, to jakim cudem chcesz się zajmowac dwoma chomikami na raz, mając taką samą ilość czasu ? Chyba, że starszego chomiczka chcesz olać i twierdzisz " będę miała nowego to tego już mam gdzieś"

Szczerze ? W pełni zgadzam sie z twoją mamą

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie. Jak przekonać?

Argumenty mamy:

-Mam alergię na większość zwierząt. Okaże, że się że na chomika też i trzeba będzie zwierza oddać.

-Będziesz sie skupiać tylko na nim i nic innego nie będziesz robić.

Nie muszę udowadniać, że będę się zajmować, bo jestem maniaczką i każdą wolną chwilę poświęcam moim zwierzętom. Nie wiem jak z tą alergią, ale miałyśmy już chomika i nie było problemu z alergią. No, a co do ostatniego argumentu... no, racja. Ja i tak tylko czytam książki i gadam ze zwierzakami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Hm, zrób badania na alergię, na chomiki. Nieodpowiedzialnym jest kupowanie w ciemno zwierza, ono też przeżywa i się stresuje ciągłą zmianą miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi