Skocz do zawartości
whiteada

Jak przekonać rodziców do przygarnięcia chomika?

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha :d No powiedz po prostu że chomik jej potrzebuje .. Już wszystkie rady ci daliśmy. Możesz użyć szantażu albo siły ;P Nie możesz jej po prostu kupić bez jej wiedzy? albo postawić sprawę jasno, kupuje i już? Przecież to za twoje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie. Bunt ;d

A i tak wgl nie musisz trzymać klatki w swoim pokoju. Skoro tam nie ma miejsca możesz mieć chomika gdzie indziej. Choć najlepiej jakby był u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie. Bunt ;d

A i tak wgl nie musisz trzymać klatki w swoim pokoju. Skoro tam nie ma miejsca możesz mieć chomika gdzie indziej. Choć najlepiej jakby był u Ciebie.

wiesz.. sadze ze u wiekszoci osob rodzice 'rzadaja' aby klatki staly u nich [dzieci] w pokoju a nie walaly sie gdzie ingdziej w domu ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie, kiedy brat się pytał, mama stwierdziła, że absolutnie nie a potem, gdy ja zapytałam, powiedziała, że jestem dorosła, mogę trzymać w pokoju co chcę a ona nie musi tego oglądać. Nie przypuszczała jednak, że dzień później zobaczy w domu chomiczą klatkę :) Ale ogólnie większego problemu nie było. Gorzej by bylo, gdybym postawiła ją przed faktem dokonanym..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wystarczyło tylko gadać bez przerwy o chomach i kupić klatke z wyposażeniem. Chomika ( że tak powiem ) sfinansowali rodzice. rotfl Ale nie zawsze tak dobrze idzie. Moja kuzynka oprócz tego to prawie pokój sobie wytapetowała zdjęciami szczurków. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak przekonać rodziców na chomika syryjskiego ??

Mam już jednego roborowskiego

i mama twierdzi ze jak kupie jeszcze jednego to będzie śmierdziało w pokoju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rodzice mówią że mogę kupić ale muszę sprzedać tego co mam

Nowy chomik nie jest wart poprzedniego, trzeba nie mieć serca lub naprawdę być niedojrzałym na posiadanie jakiegokolwiek zwierzaka, aby kupić sobie nowego, a sprzedać starego - bo chce mieć syryjka, a nie Roborka, także mam nadzieję, że nie posłuchasz rodziców. Poczytaj tu: viewtopic.php?f=20&t=307&hilit=sposob%C3%B3w+na+rodzicow lub po prostu uszanuj ich decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli jedynym argumentem rodziców jest to, że chomik 'śmierdzi' no to zacznij częściej sprzątać mu w klatce ;) ponieważ to nie chomik śmierdzi, lecz jego siki.

Ja mam taki sposób na niemiłe zapachy:

wystarczy włożyć do klatki miseczkę z piaskiem dla np. szynszyli i trocinki będą czyściutkie, pachnące - a wszystkie niemiłe zapachy będą się kumulować w piasku, który możesz przesiewać codziennie z 'kulek' sików lub co 3-4 dni wywalać cały piasek, a troty wymieniać już rzadziej, np co półtora tygodnia. Sam chomiczek będzie miał bardziej zadbane i puszyste futerko.

Aby ładniej pachniało w klatce, kup za niecałe 5 złotych sianko dla chomika z firmy Herbal Farm. Rozsyp w niewielkiej ilości (ale nie przy miejscu, gdzie ma toaletę) i gotowe. Chomik będzie miał radochę, bo sianko jest smakowite, pachnące i nie uczula! A Ty i Rodzice nie będziecie mieli 'śmierdzącego' chomika.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że warto zastanowić się nad warunkami w jakich żyje Twój obecny chomik, a dopiero potem myśleć o następny. Czy Twoja klatka spełnia minimum?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To teraz wysprzątaj mu na błysk ;) rodziców trzeba naocznie przekonać, że będziesz dobrze dbać o drugiego chomika tak, jak teraz dbasz o tego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...a my proponujemy adopcję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam Robolinkę i Syryjka ;>. I czy śmierdzi ? Jak się systematycznie sprząra klatki to nie ma i brzydkiego zapachu ;) .

I kiedy nowy chomiś będzie ? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczek będzie w piątek bo wczoraj jak byłem to wyboru nie było a właściwie był tylko jeden - mama z dziećmi. Ale chyba jednak zdecyduje się na Dżungarka

Miałem już ich już dużo w swojej przygodzie z chomikami i chyba przy nich nadal zostanę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i bardzo dobrze - bo chomiki są fajne i jednak potrzebują nas żeby nie spędzić całego życia w zoologu ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciesze sie ze sie zgodzili rotfl Masz juz klatke/akwarium dla nowego chomika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie bo znalazłem w necie zdjęcie chłopaka którego syryjek ugryzł i trzeba było szyć wiec chyba zostanę przy dżungarkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy nieoswojony chomik gryzie lub chomik, który po prostu się boi, ponieważ jego właściciel źle go traktuje, budzi go w środku dnia itp. Ale ok, Twój wybór :ok:

Ja również mam Dżungarka rotfl

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi