Skocz do zawartości

Jak przekonać rodziców do przygarnięcia chomika?

Rekomendowane odpowiedzi

5 SPOSOBÓW KTÓRYMI MOŻESZ PRZEKONAĆ RODZICÓW NA ZAKUP CHOMIKA

1. "Chomik Śmierdzi" - to najczęściej spotykany pretekst rodziców. Po pierwsze to nie chomik śmierdzi, tylko trociny, a po drugie, śmierdzi tylko wtedy, jeżeli mu się nie sprząta.

2. Jeżeli jesteś bałaganiarzem, spróbuj zdobyć większe zaufanie do rodziców; posprzątaj pokój, pomagaj im, wyręczaj... powinno pomóc.

3. Jeżeli któryś z domowników boi się chomików, to powiedz, że jest to małe zwierzątko, które możesz trzymać w swoim pokoju, a nie na widoku.

4. Chomik nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu; jeżeli się przyzwyczai, to jest bardzo kochanym zwierzątkiem

5. Jeżeli żadne z tych podpunktów nie zadziała, to....strajkuj!!! =P

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 459
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zawsze trzeba przyjąć margines bezpieczeństwa, że jednak ktoś trafił na pokojowo nastawione osobniki. Może akurat Agucha miała to szczęście. Ja jednak nie mogłabym spać spokojnie trzymając kilka chomi

Skoro twierdzisz, że dużo Ci zadają i twój chomiczek zdziczał bo nie miałaś czasu się nim zajmować, to jakim cudem chcesz się zajmowac dwoma chomikami na raz, mając taką samą ilość czasu ? Chyba, że s

• 2 weeks later...

Moja koleżanka nie jest zbyt zdecydowaną osobą... Ale rodzice jej ulegli.

Na początku chciała psa. ALe skoro mieszka w bloku rodzice nie zgodzili się. Jednak po pewnym czasie ulegli. I wtedy Moja Koleżanka miała nad nimi kontrole. Mogła wziąść każde zwierzątko, oby nie psa. Na początku chciała tchórzofretke. Późnie chomika. A terazchce kota. 5 lutego jedzie po odbór kotka perskiego! :wink:)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Ja nie miałam większych problemów;) Powiedziałam mamie, że chcę chomika. Odpowiedziano mi, że jeśli przez 2 tyg. bede wypelniac 5 pkt(sprzatanie w pokoju, wynoszenie smieci itd.) to dostane:> W rzeczywistosci ten okres trwal mniej wiecej 3 dni :D Mama chyba miała już dosyc mojej ciagłej paplaniny o chomach;) Klatkę mam, bo po szczurze siostry, który zdechł w listopadzie. No i teraz jestem szczęśliwą posiadaczka 2 uroczych stworzonek:)

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

hihi... to ja namówiłam rodziców, mówiąc, ze będę miała świadectwo z paskiem, (był czerwiec), a w rzeczywistości już miałam go zapewnionego! i był jeszcze jeden warunek: że musze poczekac do wrzesnia (i na moje urodziny, i żeby wakacje przeminęły... mama nie chciała kupować we wakacje...)

I to wszystko :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swojego pierwszego chomika kupilam jak miałam chyba 11 lub 12 lat :) Ehh.... co moge o tym powiedzieć? Tylko tyle, że moi rodzice zostali postawini przed faktem dokonanym jak z wakacji od babci wrociłam ze zwierzakiem :P Przez 2 dni miałam awanture, że mam chomika sprzedać, ale się nie zgodziłam i chomiś został :) Następne chomiki kupowali mi rodzice :)

Problemy się zaczeły dopiero gdy teraz mialam kupic chomiczka (Moky i Lilly), ale powiedzialąm, że jestem już pawie dorosla i sama będe o tym decydować - chomiczki kupiłał, ale wcześniej pzekonalam mamę :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Ja załatwiłam (w sensie dostałam)chomika 18 dni przed śmiercią mojej kotki Zuzi, mama nie zgadzała się na chomika, i nic nie wiedziała, o tym, że te 18 dni trzymałam go nastrychu (żeby go nie wyczaiła), a jak Zuzia umarła to byłam tak załamana, że mama nie miała wyboru i zaakceptowała choma jak go zniosłam do mieszkania.

Okazało się, że tego samego dnia babcia mi kupiła choma na pocieszenie i teraz mam 2 =)

Odnośnik do odpowiedzi

A mojj chomik tak w ogole miałbyć myszką :) Bo zawsze lubiłam takie małe futrzakowate coś :) i zawsze chciałam mieć i chyba rodzicom poł roku mowiłam o jednym.Az w koncu moj tata sie przekonał i juz miałm mi kupic ta myszke pojechał nawet do sklepu ale moj ojciec jakto moj ojciec musiał sie spytac...czy to smierdzi..i dowiedział sie,że mocz myszki smierdzi...Ehh ale dobra..No to powiedziałam,ze chce chomika. I pojechałam z nim do sklepu. Moj tatus zobaczył chomy akurat były to syryje które lezały jedne na drugin na brzuchach z zabkami na wierzchu :D I jak to zobaczył to powiedział,ze jest to obrzydliwe! Dla mnie to było słodkie ale coz :P I jakos tak nastepnego dnia pojechałam z nim znow do zoologa i zobaczyłam dzungarki i mojemu tacie sie podobało ,ze one w sumie wieksze to nie bede HEHE i kupił mi :-)

A potem kiedy Mikuś zdechł juz nie miał oporow i sam zaproponował zeby kupic sobie takiego samego jak Mikuś ale jednak miałam dylemat bo nie chciała nzowu tej samej rasy Albo panda albo robok I zdecydowałam sie na roboka :) Cos innego bo panda jest taka sama jak dzungar (tylko kolor inny) :P

Odnośnik do odpowiedzi

no coz....z racji tego ze ja swojego znalazlam to rodzice nie mieli wyboru... najpierw szukalam dzowniac po blokach wlasciciela...musialo to niezle brzmiec "znalazlam chomika, czy nie zgubil pan jakiegos?" hehehe..ale na szczescie nie znalazl sie wlasciciel i chomik zostal..moja mama od razu nie miala nic przeciwko, bo sama miala chomika jak byla mala i bardzo jej sie ten znaleziony spodobal, ze jest taki fikusny i inny niz ten ktorego ona miala... tata przez tydzien liczyl na to ze jednak wlasciciel ise znajdzie... ale z racji tego ze pracuje to nie musieli zadnej kwoty wylozyc na chomiczka ... jedyna obawa byla ojca ze zaniedbam psa... mysle ze latwiej jest przekonac rodzica do chomika niz do psa albo kota... co do zapachu moczu to ja nigdy nie czulam moczu mojej myszki, jakos nie smierdzialo nigdy nic... chomika mocz tez nie pachnie wspaniale... poprostu trza wymieniac sciolke

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 months later...

Ja też tak miałam jak zdejmowałam kołowrotek to wtedy chomik zaczynały wspinać się i skakać czyli hałasowały na noc wynosiłam je do kuchni:) a w dzień był u mnie w pokoju:D teraz jak już są starsze to zmądzrzały i tak nie hałasują !! powiedz może tacie że tak hałasują bo są małe i to nie potrwa długa i powiedz że nie masz go komu oddać żeby były w dobrych rękach może to pomoże:)

Odnośnik do odpowiedzi

Moim rodzicom to nic nie przeszkadza bo

chomiki są u mnie w pokoju. Więc nie rozumiem dlaczego

twojemu tacie to nie pasuje? No chyba, że nie masz

swojego pokoju...to wedy wynieć klatkę z chomikiem do

kuchni, łazienki. I nie wyjmój kołowrotka

bo zabierzesz całą zabawę chomikowi...

Odnośnik do odpowiedzi

Uważam że twój tata szuka pretekstów do wywalenia chomika. Mój tata też szukal czegokolwiek, aby tylko chomika nie bylo. Pózniej to nawet go polubił. Twoim jedynym rozwiazaniem jest przekonanie taty, że chomik owszem hałasuje, ale gdy zabierze sie mu kolowrotek, przestanie byc taki głosny. A poza tym jeśli macie wspólny pokój, możesz przecież go gdzies wynieść, prawda? Choćby do kuchni czy łazienki.

jeśli masz osobny, to to jest naprawde dziwne. Moze twój tata boi sie gryzoni i to jest powód pozbycia sie chomika? Ale pamietaj, nie mozesz go oddac!

Trzymaj sie , powodzonka :wink:

Tyy! Tyy...! - płci nie zindentyfikowalam, twój post mnie oślepił! Weź ty zajrzyj od czasu do czaqsu do słownika ortograficznego i słownika synonimów, a nas tutaj nie torturuj xD Zaraz podziabiee! Jeszcze raz będe musiala usuwac raporty i korygowac twoje posty to chyba kogoś udusze, pociacham i wyssam krew - mniam... mój ulubiony przysmak, tak samo jak psy z rożna ( to do mojej wamprzej działalności :/)... Wiesz na forum istnieje funkcja sprawdzania błędów w postach - używaj jej czasem :/

KoFFana wampirzyca, Batonik

Matko borska, ja zaraz kogoś oskalpuję. SŁOWNIK. Baton, wampirze, ty jesteś na głodzie, jak widzę xD. Nie połykaj wszystkiego, zostaw coś dla ślizgona po fachu. Aha, a Kropka to ona.

wasza na zawsze - Sadystka

Odnośnik do odpowiedzi

Nom tak czasami bywa...Chomiki nawet juz dorosle halasują,nawet ebz kolowrotka...Mi to nei przeszkadza, tylkomojej siostrze, ktora nawet w innym pokoju jets :P Spróboj trchę "zaszantażować tatę" i powiedzieć, że jak moze się czuc tak chomik najpierw kupowany a potem odtracany? Przeciez on straci zaufanie do czloweka :/

Odnośnik do odpowiedzi