Skocz do zawartości
sonica

Maja i Frytek...

Rekomendowane odpowiedzi

Sonica, jeżeli masz już taką ilość zwierząt, to nie decyduj się na nowe. Ja wiem, że Ty kochasz swoje (i nie tylko) zwierzęta, ale może skup się na teraźniejszych mieszkańcach i nie dokupuj nowych. Chcesz dla nich jak najlepiej, ale radzę Ci zapewnić lepsze warunki tym, które teraz masz, a nie kupować nowe.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Soniu, naprawdę nie stawiaj na ilość, ale na jakość swojego oddania zwierzakom. To znaczy, lepiej będzie, jeśli zaopiekujesz się jednym zwierzątkiem a z miłością, niż wieloma bez miłości. Bo choćbyś nie wiem, jak chciała, to nie będziesz mogła poświęcić wszystkim tyle czasu ile potrzeba.

Może to przykład nieco drastyczny-ale porównaj to do dzieci z Domów Dziecka. Mają dach nad głową, mają ciepłe łóżko, jedzenie, mogą się uczyć. Ale nie mają miłości. I choćby nie wiem jak stanąć na głowie-opiekunki nie dadzą wszystkim dzieciom miłości, której tak naprawdę potrzebują, a każde dziecko potrzebuje jej w innym stopniu.

Pomyśl o tym i dobrze opiekuj się swoimi zwierzakami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

betka_87 ma racje

Ja mam psa i 2 swinki morskie vale poświęcam im tylesamo uwagi... miałam jeszcze chomika [patrz] [*] a teraz mam na DT chomika i itak poświęcam im wszzystkim tylesamo uwagi...

jeżeli ty tej uwagi nie mozesz im poświęcac to będą nieszczesliwe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sonica słuchaj słuchaj , nie patrz co pisze ta Ewelina_PilchOna sama nie dopilnowała swojego chomika który spadł prze jego kuzyna z 3 metrów na chodnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzy zasady pseudo? Widzę, że ułożyłaś je patrząc na swoje 'dokonania'.

Jeżeli nie jest to pseudohodowla to poproszę o rodowody maluchów. To chyba nie problem zrobić zdjęcia albo zeskanować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałam rod syryjków, i wiem ze zile robiłam ze rozmnażałam bez uprawnień hodowlanych czyli(rod)

Kazde zwierze umnie ma miłośc, oczywiście najwiecej psy i koty, mniej gryzonie no bo one aż tyle nie potrzebują np: spacerów itp.

Paula- przestań bo nie masz racji. Wiesz kto to ułożył, hodowcy psów kotów(rasowych) itp.

Ja nigdy takich rzeczy nie robiłam.

Wiesz, nie widziłam jeszcze dżungarków ani Campbell w schorńskach, chyba ze chodiz o zoolog. Ale wykupując nic nie zdziałamy, właśnie nie wolno kupowac w zoologach, bo nigdy to sie nie skończy. Moje Campbelle będą od znajomej,dzieczyny która ma młode.

Dżungarki od różnych ludzi, ale nie z zoologów!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację - z jednej strony kupując nakręcamy handel, ale z drugiej ktoś te chomiki kupić musi, więc lepiej, żebym to była np. ja, niż ktoś nieznający się na gryzoniach. Cieszę się, że zrozumiałaś swój błąd, ale dalej sądzę, że rozmnażanie nierasowych zwierząt zmniejsza ich liczbę.

Czy będziesz mieć czas i pieniądze dla tylu zwierzaków? Przecież ich będzie około 20, nawet więcej! Ja przy moich 3 kompletnie wysiadam... czy to ma sens? Twój dom zmieni się w przytułek dla zwierząt, zapach będzie brzydki, jeśli jeden zwierzak zachoruje, to inne się od niego zarażą. Nie masz wielkiego domu, wiem, ale zwierzaki potrzebują przestrzeni. Przemyśl to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwierzeta wcale nie śmierdzą, wystaczy zeby były czyste, u kotów sprzątac kuwety itp.

Choroby, wszedzie moze się zdarzyć, ale zawsze idzie się do weta.

Na gryzonie będą mieć osobne pomieszczenie, gdzie koty nie będa wchodzić.

W zoologach czesto sprzedają dzieciom zwierzaka który czestop trafia na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo wszystko uważam, że masz za dużo zwierzaków. Nie rozdwoisz się przecież. Gdzie tu czas na naukę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeciez mówie że ni tylko Ja się zajmuje, jest moja mam i ona głównie zjamuje się :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobrze :) Rozumiemy.

Hm ja rozumiem , że chcesz pomóc , ale napisz- będziesz jeszcze rozmnażać czy nie ? Bo i tak masz już dużo zwierząt , może weź po prostu od tej koleżanki te chomiczki ;) I zapewniaj im jak najlepszą opiekę ! Bo po co na ten okrutny świat sprowadzać więcej zwierząt ?? Lepiej weź od kogoś jakiegoś , komu np się rozmnożył przypadkowo .

Szacunek dla ciebie , i twojej mamy że dajecie sobie radę z taką ilością gryzoni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę podobnie jak kondzio109. Weź te chomiczki, ale nie po to, żebyś je rozmnażała. Poza tym opiekuj się nimi najlepiej, jak tylko potrafisz :whats:

Aha jeśli chodzi o koty, to dobrym pomysłem (jeśli jeszcze tego nie zrobiłyście z mamą, bo nie wiem) byłoby wysterylizowanie kotek. Nie męczą się przy rujce no i nie mają kociaków.

Pozdrawiam, wymiziaj zwierzaki ode mnie. rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie kotki sa wysterylizowane i tylko 3 kocury nie.

Ja juz tak szczury biore, nie wiem czy ktos czytał na innych forach ale napisze.

Jedna dzieczyna ,,hodowała" szczury do zoologa, miała ok. 3-5 sztuk.

Jej mama zabroniła jej już ,,hodowli" i kazała do marca odać.

Przypadkiem sie otym dowiedziałam i obiecałam dziewczynie ze wezme 2 szczurki, a reszcie znajde domy. No i tak się stało Ja po zakupie klatki(na która zbieram) zabiore 2 szczurki, i reszte jedna dzieczyna i chłopak.

A co do chomików, to młode ale tylko po dżungarkach i Campbellkach w lecie gdy bede miec odzielny pokój na gryzonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sprowadzaj kolejnych młodych na świat, bo to tylko przysporzy bólu samiczkom... Zdecydowanie byłyby szczęśliwsze mogąc przeżyć u Ciebie i być kochane, bez bólów porodowych i związanych z wychowywaniem młodych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczeże to jest naturalne tak samo jak u człowieka, oczywiście za częste rodzenie niszczy organizm.

Chomusia rozumiem Cię ale tylko trochę, nie każdy chce sponsorować zoologi.

jedynym wyjściem to nie kupowac, ale brać z prywatnych rak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A najlepiej to z akcji różnych organizacji, gdzie wiele zwierząt potrzebuje pomocy.

Jednak to nie zmienia faktu, że nie powinno się rozmnażać zwierząt bez rodowodów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JA tez nie uznaje rozmnazanie zwierząt bez rod. ale to głównie psów ikotów bo ich jest stanowczo za dużo.

Ale chomików, jeszcze dotego ze Campbell a ni dżungarków nie ma rod, w Polsce.

tak akcje, ale i tak nie każdy ma czas na odebranie itp. i nie jest ich tak dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sonica,powinnaś z tym skończyc.Czytałam cały ten temat i uśmiałam się do bólu,cały czas forumowicze próbują Ci wytłumaczyc,że robisz źle rozmnażając te zwierzęta a Ty dalej swoje :mysli:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mówie rozmnazanie to nic złego, człowiek tez się rozmnażają rotfl

Tylko jest nie zdrowo miec cały czas dzieci, w hodowlach tez je rozmnazaja, więc tez krzywdza,, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co ty je rozmnażasz?Lubisz się w to bawic czy co?Chomików w Polsce nie brakuje.....[..]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wiesz dlaczego Maja [*] ci zdechła ??? Bo rozmnażałaś biedne chomiki !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie bawie się zwierzetami. Ja zawsze byłam słaba z wytłumaczenia dlaczego i Ci nie wytłumacze, to jakbys zapytała malarza czegoś namalował takis obraz?

Ale on ci nie odpowie. Tak samo piosenkarza, dlaczego napisałes taka piosenke. Tez Ci nie odpowie.

-- Aktualizacja postu --

Dziecko słońca. Maja mi nie zdechła, tylko frytek. Widacznie ktos tu nie czyta!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie bawie się zwierzetami. Ja zawsze byłam słaba z wytłumaczenia dlaczego i Ci nie wytłumacze, to jakbys zapytała malarza czegoś namalował takis obraz?

Ale on ci nie odpowie. Tak samo piosenkarza, dlaczego napisałes taka piosenke. Tez Ci nie odpowie.

-- Aktualizacja postu --

Dziecko słońca. Maja mi nie zdechła, tylko frytek. Widacznie ktos tu nie czyta!
to czemu tak masz napisane : Maja[*]Frytel[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale poco to robisz?Dlaczego?Bo chcesz miec pseudohodowlę?Chomik naprawdę już jest dużo :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...