Skocz do zawartości
dżunarski

Wybieg na świeżym powietrzu

Rekomendowane odpowiedzi

ja tu nigdzie w teamcie ni widzialam posta o puszczaniu chomika na chodnik... jelsi chodzi o smycz to nie do mnie z pretencha tylko to jest dziw jaki zem ujzala w sklepie zoolognicznym az mi galy wyszly... dziwne ze ten pomysl jeszcze nie splajtowal...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

Nie... nie o chomikach, ale o myszkach, że jak im się życie urozmaica, to polepsza im się pamięć, a przez to lepiej funkcjonuje ich mózg. Powiedzieli również, że i u człowieka prawdopodobnie też tak jest...

No to sobie pomyślałam, że u chomikach też tak jest...:)

Proste?

Mam nadzieję :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeju myślałam,ze w tym niedowairy to o duchach pieprzą a teraz nagle za ludzki mozg się wziali haha już nie mają co wymyślać :P Kazdy temat w końcu dobry byle żeby kasa była :P

A no ciekawe czy to się tyczy chomików Ale ..ja tam wclae nie uwarzam ,ze chomiki są głupie :) Może tylko te które siedza w klatkah i nikt sie nimi nie zajmuje nie mowi do nich itd :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy można chomiki brać na spacer. Bo moi przeczuleni roddzice mówią: Daj spokój co będziesz zwierzaka stresował. Jeszcze go pies zje ale robaków nałapie. Bo ostatnio po spacerze dużo sie drapała....co sądzicie o tym?

musisz dogrze zabezpieczyc pokoj zeby chomik nie zginal ci w zadnym zakamarku, uwazac zeby nie jadl twoich kwiatkow doniczkowych bo duzo roslin moze sie okazac dla niego trujacych. I uwazaj zeby go nie nadepnac, to tyle. Ja swoje chomiczki wypuszczam po pokoju zeby se troche pobiegaly ale pilnuje ich kazdego kroku zeby sie nie zgubily;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

U mnie na podwórkach (placach zabaw) była kiedyś taka moda, na wynoszenie małych zwierzaków... aż w końcu pewnej nieuważne dziewczynie uciekł chomik...

A raz skończyło się tragicznie: mój kolega, Adam miał chomika i chciał go wynieśc na dwór, pokazać go koledze. Gdy kolega ujrzał zwierzaczka, to się wystraszył, zaczął krzyczeć: "Szczur! Szczur!" i... go zadeptał... Chom miał dwie łapki złamane i żeberka połamane i póxniej umarł...

Aż mi się łezka zakręciła w oku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bez obrazy biska ale ten kolega kolegi jakis maly i glupi chyba....szczura to sie omga dziewcyzny bac ale i tak ni wierze ze moglyby cos takiegos zrobic... ludzie to czasem mnie zaskakuja... ja to bym tak czy isak ni wypuscila na dworzu swojego chomisia bo u mnie pelno kotow lazi... ale jak ktos ma swoj jakis ogrodek to czmeu nie? zrobic jakas zagrodke i pilnowac zeby jakis mysliwy sie nie zaczail i tyla... to dzikie zwierzaki...sadze ze by im sie podobalo kilka chwil na swiezym powietrzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez przesady.. Ja biorę na ogródek pod wieczór jak jest chłodniej. Działki są pod kłódką, więc nikt tam z psem nie wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja nie mam ogrodka wiec trudno o wypuszczanie chomika do tego czego nie ma:)

//To nas nie obchodzi, że nie masz ogródka, a przynajmniej nie w tym temacie. Ten post niczego nie wnosi do tematu. Mike

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie...ponieważ chomik to nie pies.

Nie jest szczepiony i na dworze mógłby złapać bakterie.

Przecież na trawę sikają psy, chodniki też są brudne.

A pozatym gdybyś chciała wychodzić z nim na dwór musiała

kupić byś smycz, która jest męczarnią dla chomika.

Jeżeli masz własną działkę lub ogródek gdzie jest czysto

to możesz wypuścić chomika, ale wtedy musisz

być bardzo czujna żeby przypadkiem nie uciekł!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zgadzam się z Tobą Aniołek...

Ale Qmpela się ze mną spierała żebym wychodziła z chomciem na dworek bo on to lubi...

Teraz to mam dowód że się myliła... :)

Dzięki :* :* :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wpusciłam na trawkę, i jest mi z tym dobrze. Radze zamiast smycze kule spacerową, tylko ona pęka czasem jak spadnie. Uważaj na dziury gdzie chomik może wejść. To niebezpieczenstwo!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to w takim razie aniołku ja też jestem głupia, bo tez wychodzilam ze swoim chomikiem na dwór :/ Nie poptrzebowałam żadnej smyczy, wystarczy miec dobry wzrok oraz oczy i czasem ich używać nie tylko to kokietowania :/ Ja osobiescie nie uwazam, żeby wychodzenie z chomikiem było bardzo zle, jeśli ma się swój ogródek czy działke...

I psa też mam, więc nie mam problemu z wyprowadzaniem kogoś na smych ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Batonika ale ja nie mówię o działce

czy o swoim ogródku. Tylko takim dworze przed blokiem!

Gdzie chodzą ludzie, i siusiają psy. tak przecież jest

pełno zarazków. To jest dla mnie chore!

Bo przecież chomik jest nieszczepiony i łatwo żeby złapał jakaś

zarazę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie jestem dobrze przystawiony do wychodzenia z Gangsta na dwór ... i nie chodze, może uciec itp.

wole jak sobie bezpiecznie chodzi po łóżku albo w kuli (wiem, że kula wam się niepodoba) ... no i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi