Skocz do zawartości
whiteada

Wata/bawełniana ściółka

Rekomendowane odpowiedzi

I ja sobie teraz tak myślę, że ta wata jest kolejnym pomysłem, który służy tylko do tego, aby firmy więcej zarabiały. Tylko dla zysków a niekoniecznie dla dobra naszych pupili. Czasem naprawdę warto się zapytać o radę innych. A chusteczki i sianko sa bardzo dobre-wiem na przykładzie Pusi i Łatka :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No chomik nie potrzebuje waty bo może się mu zaplątać dookoła nóżki. A pozatym wata strasznie grzeje i teraz podczas upałów jest to zbędne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak o te właśnie mi chodzi kaskas. Dla mnei są dobre już 3 lata je daje chomikom ale można też sianko ale jak dałem kiedyś to mi na drugi dzień niemiło pachniało w pokoiku i była cała zasikana i tak pare razy i zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co kombinować... weźcie sianko, dajcie rolki, chomik sobie je podziurawi i postrzępi i będzie miał legowisko.

Jest też taka specjalna ziemia dla chomików. Też można wsypać trochę, ale nie jest to tak konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odradzam Ci watę,ale siano w szczegolności.Siano może groźnie poranić delikatne łapki chomika lub jeszcze gorzej-oczka.Najlepsze są miękkie trociny zmieszanne z pociętymi paskami czystych,bezzapachowych husteczek-chomik pogryzie je na mięciutki puszek i bedzie w nim spał :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, ja tam w cale nie uważam, żeby te kołderki były az takie złe.

Choć lepiej dać już to sianko lub chusteczke. Piasku raczej nie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj byłam w zoologu i poprosiłam sprzedawce żeby polecił mi coś, co można wymieszać z granulatem i pokazał mi 100% bawełnianą naturalną ściółkę, kupiłam bo daje ciepło, jest miękko, naturalnie i dobrze wchłania, jak widać Lusi też się podoba. A czy ktoś z Was używa właśnie takiej ściółki? Jeżeli tak jakie macie 'doświadczenia'?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam się do tematu.

Wczoraj widziałam tę ściółkę w sklepie-kosztowała 11zł. Zastanawiałam się, czy nie spróbować, ale miałam pewne obawy.

Podobnie przy zakupie klatki dostałam jakąś "natural cotton fibre hamster bedding" z ziarenkami - coś podobnego do http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p3681 ... 0g-tx-6071

Boję się, że chomikowi to utknie w workach albo się tym zatruje. Skoro są tam ziarenka, to ma to zjeść? :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o stop smell używam tej ściółki dla myszek. U chomików sprawdzają się trociny, czyszczę klatki co tydzień, więc nie ma problemu. Niemniej dałam im placuszek stop smell do jednego z domków - omijały szerokim łukiem, chyba przez dziwny zapach, wiadomo chomy mają dobry węch.

No cóż mi stop smell do gustu nie przypadł. Ma już swój nieco irytujący zapach,o którym pisałam wyżej, zwierzak też nie bardzo może w nim "pokopać". Mychom chyba nie robi różnicy czy mają trocinki czy stop smell, teraz na próbę dałam same trociny i zobaczę czy myszy "dostrzegają" jakąś różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta ściółka Stop Smell jest wydajna? Tzn czy nadaje się na jednorazowe wyłożenie kuwety, czy na kilka razy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Martik, możesz wstawić zdjęcie tej ściółki ?

To w opakowaniu nijak nie przedstawia jej w stanie "rozłożonym" :oczko: Ciekawa jestem jak wygląda luzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to mam, daję Myszy razem z sianem, bardzo wydajna, mięciutka, chomik nie zapycha tym sobie worków policzkowych, nie wysypuje się z klatki, a sprzątać wystarcza raz na jeden-dwa tygodnie. Polecam rotfl

-- Aktualizacja postu --

A, i zapomniałam napisać-chomik się w tym zakopuje, w ogóle to jest takie milutkie i cieplutkie-tylko, że drogie...Ale czego się dla gryzonia nie robi :buja:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No okej, ale np. moja Miśka wszystko zjada, nawet hamak z Trixie zeżarała :kwasny:

No to mam rozumieć, że nic jej po tym nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie zjada, tylko rozszarpuje :P Nawet jeśli upycha sobie strzępy w workach policzkowych (co wygląda jakby je "zjadała") to przenosi je tylko w inne miejsce jako materiał na gniazdo. Ta ściółka jest zrobiona z bawełny, a bawełna to 100% natury. Chomikowi na pewno nic się nie stanie.

Nie obrażając nikogo, chomiki to jednak w miarę mądre zwierzątka, mają na tyle dużo instynktu samozachowawczego żeby nie udławić się ściółką :) Wiadomo, lepiej dmuchać na zimnie, ale idąc tym tokiem myślenia moglibyśmy nie dawać chomikom trocin, bo a nuż się zadławią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki allogarfield. Na pierwszy rzut oka kojarzy mi się z wełną mineralną, ale to abstrahując :) Na pewno inaczej jest dla chomika kopać sobie w nich, ale w przewadze chomiki lubią sobie małą demolkę urządzać i rozszarpywać co niektóre rzeczy. Myślę wobec tego, że nie ma się co martwić, ze zostanie zjedzona, raczej więcej uwagi pójdzie na grzebanie w niej. A nawet gdyby była zabrana do torebek, to ani nie ma żadnych nitkowatych kawałków, które mogły by się zaplątać, ani łatwa w połknięciu tez na pewno nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiem tak, ja nie poczułam żadnego dzwinego zapachu, moja Lusia też nie :oczko: Avarill ściółka jest bardzo wydajna, myślę, że wymienianie raz na tydzień to może trochę za mało, ale 2 razy, spokojnie wytrzyma :)

Ta ściółka, u mnie, pomieszana jest z granulatem, ale Lusia wyraźnie woli ściółkę ;]

Chomiki mogą w niej normalnie kopać i zakopywać się, ponadto daje uczucie ciepła ( Lusia 'dodała' ją sobie do gniazdka) i naturalnego środowiska. Jest w 100% naturalna, więc chomik się nie zatruje, ani nie zaklei toreb policzkowych :ok:

To tyle z moich tygodniowych obserwacji :chytry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie następnym razem spróbuję ze ściółką.

Póki co Miśka ma wiórki i szarpankę z kokosa. Wygląda na zadowoloną rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi