Skocz do zawartości
Angelo

Infekcja oka

Rekomendowane odpowiedzi

Wet przypisał mojemu dżungarkowi na zapalenie oka Atecortin w zawiesinie - niestety bez recepty Pani mi w aptece nie chciała sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik od wczoraj ma problemy z otwarciem jednego oczka. Nie wiem co mu jest i jutro pójdę do weta, chciałabym jednak wiedzieć czy do tej pory mogę mu sama jakoś pomóc? Przeglądał to forum i oczko mojego chomika wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciach dodanych przez qmpelaa do tego tematu: [web]http://www.e-chomik.pl/foroom/viewtopic.php?t=3408[/web]. Proszę o pomoc ;C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszałam o przemywaniu wacikiem nasączonym w czymś tego oka, ale lepiej poczekaj na odpowiedzi innych albo sobie zobacz na forum tu jest wiele tematów o infekcji oka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, całkiem możliwe, a nawet jest to pewne, że Twój chomiczek ma infekcję oka. Ja bym radziła iść do weterynarza, pewnie Ci przepisze antybiotyk o nazwie Gentamicin 0,3%, na receptę i każe zakraplać je chomikowi 3-4 razy dziennie, (jednak nie jestem pewna). Możesz też spróbować chomiczkowi przemyć delikatnie oczko naparem z rumianku, jednak poczekaj na wypowiedź lekarza, on najlepiej się na tym zna. W internecie też czasem bywają bzdury. Mam nadzieję, że Twój chomiczek szybko wyzdrowieje, jak coś już będzie wiadomo, to napisz. PS. Koniecznie udaj się do weterynarza.

Pozdrawiam, qmpelaa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że jedyne co możesz sama zrobić to sprobować przemyć to oko wacikiem. Nie wiem tylko czym nasączyć wacik. Woda na pewno chomikowi nie zaszkodzi, a z kroplami dla ludzi to nie wiem jak będzie, mogą okazać sie za silne, dlatego dla bezpieczeństwa proponuję samą wodę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mojemu chomiku tez sie skleja czasem jedno oko i jest takie sine najczesciej jak sie w dzien obudzi to ma takie cos

jak myslicie to normalne??? ;); ;);

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest normalne. Jeden z moich chomików też tak miał (umarł przez to). Na początku było tylko częściowo zaklejone, i dosyć szybko się "odklejało". Potem pozostawało tak przez pół godziny, a na koniec doszło do tego, że i drugie oczko zaropiało.

Choroby oczu u chomika są jednymi z najgroźniejszych - spotykane bardzo często i niestety ale też często lekceważone. Dlatego jeśli tylko możesz, idź do weterynarza.

Prawdopodobnie uraził go sobie czymś, ale jeśli oko jest sine, to mogła wdać się w nie jakaś infekcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wet przypisał mojemu dżungarkowi na zapalenie oka Atecortin w zawiesinie - niestety bez recepty Pani mi w aptece nie chciała sprzedać

mi też ten lek wet przepisał na smarowanie brzuszka Billusia, i kupiłam bez recepty za ok.6zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doda, nie wiem co to za lekarz, ale popatrz na zastosowanie tego leku

Alergiczne stany zapalne spojówek oraz kącików oka, z towarzyszącą infekcją bakteryjną. Zapalenie rogówki i twardówki, zapalenie błony naczyniowej oka, stany po urazach i zabiegach chirurgicznych oka (po upływie 7 dni od urazu lub chwili wykonania zabiegu). Stany zapalne ucha zewnętrznego i wewnętrznego z towarzyszącą im infekcją bakteryjną.

Nie bardzo mi się wydaje, żeby był on na "smarowanie brzuszka". Dodatkowo to zawiesina, nie maść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kaskas, wiem jakie ma zastosowanie ten lek ; )

Billuś miał strupy na brzuchu (przed rozpoznaniem nowotworu) i wet kazała mi smarować chomika Atecortinem. I lek pomagał, strupy znikły, i to jest chyba najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

halo moj chomik ma zklejone i troszke sine oko ale ma tak tylko czasami jak wstanie co mam robic ;C ;C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iść do weterynarza, już przecież powiedzieliśmy. Albo idź do apteki i zapytaj czy Ci któregoś z wyżej wymienionych leków nie sprzedadzą bez recepty. Niektórzy radzą przemywać rumiankiem. To wszystko jest wyżej opisane, przeczytaj temat. Na pewno się przyda.

ps Spocq, prosiłam o zmniejszenie sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Otóż dzisiaj się okazało, ze moja Fanta ma infekcje oka (przynajmniej wszystko jakby pasuje do opisu). Ma takie jakby załzawione oczka, sierść wokół nich jest taka jakby mokra, tak dookoła oka ma zaczerwienione trochę itp. Zdjęcie jej jedno zrobiłam z komórki i jedno z aparatu, ale trudno się robi, bo się wierci, jednakże na 99,9% jestem przekonana, ze to jest właśnie ta infekcja.

Oto zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ale przejdźmy do rzeczy. Chodzi o to, że do weterynarza tak z rana nie mogłam pójść, bo po pierwsze, nie wiem dokładnie, czy w sobotę jest otwarte, ma gdzieś zapisane jak przyjmuje wet, ale teraz ma nowe godziny, bo kiedyś jak jechałam samochodem to widziałam, a po drugie jest mróz, a tata w pracy, więc nie miałby mnie kto podwieźć. Tak więc w aptece jakoś udało mi się załatwić krople (Gentamicin 0,3%, na receptę, ale jakoś mi sprzedała, jak powiedziałam jej, ze to dla chomika xD).

No i moje pytanie brzmi (kierowane głównie do tych, których chomiki miały infekcje oka): Jak najlepiej zakropić oczy (to znaczy - na czym, czy najlepiej na waciku do uszu, czy na takim do demakijażu, czy może na chusteczce higienicznej), ile razy dziennie itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Lepsze od Gentamicin 0,3% jest Dicorineff 5ml ale tamtym tez możesz spróbować. Wkraplaj chomikowi do obydwóch oczek po 1 kropelce on sobie to rozprowadzi rączkami dokładniej. Krople działają bo chomiś wyzdrowiał...a dziś zmarł ;( miał guzka dużego przy nóżce :( a lekarz powiedział że może nie przezyc narkozy.

1 raz dziennie, jeśli ostre zapalenie to 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co? Dicorineff? Czy to nie będzie za silne dla chomika. To jest bardzo silny antybiotyk (na receptę) i chomikowi w tych ilościach może zaszkodzić. Kropla raz do dwóch razy dziennie to jest dobra dawka ale dla człowieka. Ja używam w tej ilości i mi pomaga, ale dla chomik to chyba trochę za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli człowiekowi pomaga, to naprawdę, dla chomika o wiele za dużo. Gentamicin 0,3%, (na receptę) i zakraplać je chomikowi 3 - 4 razy dziennie do oka. Ja bym na Twoim miejscu wacikiem (takim do zmywania makijażu), ale bez żadnych balsamów (bo niektóre mają w sobie zawarte), albo po prostu delikatnie z jakiejś wysokości traf kropelką do oka. Jak już wcześniej powiedziała seqena - chomik sobie sam rozprowadzi, np. jak będzie mrugał.

PS. I co Iza, przeszło troszkę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak, ze zanim pojawiła się jakakolwiek odpowiedź tutaj, to chomik już wyzdrowiał.

Okazało się, ze Dicorineff miałam w domu, ale kiedy już udało mi się kupić Gentamicin, tak więc używałam tego drugiego. Po południu z siostrą poszłyśmy ją 'leczyć'. Tak więc Dominika trzymała Fantę (brawa dla Dominiki xD), a ja zakropiłam wacik (taki od uszu) i jakoś jej tam to przemyłam (trudno było w oko tak trafić i to delikatnie, bo straszne się wierciła, ale udało mi się 2 razy trafić i w oko (lekko) i trochę w futerko koło oka). Kiedy później wieczorem kładłam się spac i przemywałam jej oko, to już widać było, że nie jest takie załzawione jakby i wygląda nieco lepiej. Tak więc znów jej przemyłam, ale sama ją trzymając (na szczęście już pozwoliła sobie przemyć oko i trochę się uspokoiła). Na drugi dzień rano (niedziela) oko wyglądało już normalnie, więc aby nie przesadzać, nie przemywałam już jej i jak na razie jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chomik mojej koleżanki miał coś na oku i ona mu to przecierała dalekatnie wacikiem nasądzonym rumiankiem czy czymś tam xP i powoli to znikało ale chomik zdechł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość YOUlia

Mój chomik, Chuck, ma już półtora roku i 2 razy skleiło mu się oczko, raz skleiły się obydwa. Przemyłam je wodą i w ogóle. Chciałabym zapytać czy w tym wieku takie sklejone oczy mogą być czymś naturalnym, czy raczej na pewno są infekcją.

Po drugie, zauważyłam, że mocz mojego chomika ma dziwne białe, a raczej kremowobiałe zabarwienie. Pozostawia po sobie białe plamy, które potem zasychają i ciężko je wyczyścić. Wydało mi się to o tyle dziwne, że u wcześniejszego chomika tego nie zauważyłam. Ale z drugiej strony, pierwszy chomik był rasy dżungarskiej, a poza tym nie miał takiego wielkiego "tyłka" ;)

Proszę o pomoc. :((

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik ma prawie dwa lata i nie ma żadnej infekcji oka, więc na pewno nie jest spowodowane to wiekiem. Jest to choroba, którą można leczyć, ą jeżeli potrzebujesz więcej informacji na jej temat odsyłam do tematu http://www.e-chomik.pl/foroom/viewtopic.php?t=105 . A jeśli chodzi o kolor moczu to prawdopodobnie jest to białkomocz, czyli bardzo poważna choroba spowodowana infekcja nerek. W takim wypadku powinnaś udać się szybko z chomikiem do weterynarza, żeby przepisał jakieś lekarstwa, bo jak tego nie zdobisz to chomik prawdopodobnie umrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi