Skocz do zawartości

Dziwne futerko

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• 4 months later...

Mokty ogon to objaw:
a) biegunki
b) choroby mokrego ogona (tłuowia)

Musisz niezwłocznie skontaktowac się z weterynarzem! Jeśli to biegunka to chomik jest odwodniony i trzeba podac odpowiednie lekarstwa i powinien dużo pić, ale jeśli to choroba mokrego ogona, to niezbędne będzie dłuższe leczenie mocnymi antybiotykami (jest to bardzo poważna choroba) i chomik nie powinien na razie pić! Jak sam widzisz podasz wode jest źle, nie podasz też będzie źle!

Nie ma innego wyjścia jak tylko weterynarz, choć jeśli chomik 'chodzi jak pijany' to jest już b. powaznie i nie wiem czy do rana wytrzyma...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Witam.

Mam 2 chomiki bardzo fajne Zuzia i Max, z 2 chomikiem nie ma problemu rozwija sie spokojnie i jest bardzo ruchliwy :D ale z 1 chomikiem to nie wiem czemu ma mokre futerko ciągle? przeważnie gdy zmieniam trocinki aha i jest jeszcze otyła 0_0 czy to są jakieś choroby? plis pomóżcie.

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Odnośnik do odpowiedzi

Mój ostatnio miał mokre futerko ale dlatego że wylał na siebie wode, a poza tym chomik jak się myje to jest troszkę mokry. Może to dlatego patrzysz na niego właśnie jak się umył. Nie przejmuj sie mój chomik też jest gruby. Dawaj mu więcej wody, warzyw i owoców. Mniej suchego pokarmu, ale nie usuwaj go z normalnego żywienia. :phn: będzie dobrze nie przejmuj się. Ale to mokre futerko może być też dlatego, że (jeżeli trzymasz razem chomiki) moga się lizać to oznaka przyjaźni szczególnie jeśli to chłopak i dziewczyna, mój też kiedyś często był mokry ale już miał 3 lata i po niedługim czasie zdechł to nie znaczy że twój umrze. Może to czyścioszek :tth: i lubi się wymyć :D

Odnośnik do odpowiedzi

no to jak mu przeszkadza to należy troche przejść na diete ;) oczywiście to nie znaczy dieta---> koniec z jedzeniem... należy jedynie ograniczać pokarm i dawać innych pierdół... to jest owoce warzywka mniej przysmaków dla gryzoni.... mozesz sprobować mu też zmienić karme ;) polecam z vitapolu 2w1 owocowo warzywna ;) eheh

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Bardzo martwie się o mojego chomika. Ma ok.5 miesięcy i do tej pory nie chorował. Jednak ostatnio bardzo schudł.Raz jest bardzo żywa, biega po klatce,chętnie wychodzi z klatki.Czasem jest osowiała i niechetnie wychodzi z domku.Widziałam ,że je i napycha sobie worki ale bardzo grzebie w misce.Przez dłuższy czas po kupieniu miała ładną ,puszystą sierść.Teraz wyglada jakby była polana wodą. CO mam zrobić?

Odnośnik do odpowiedzi

Choroba mokre ogonka to:

Choroba mokrego ogona

Nęka ona młode syryjki, zbyt szybko oddzielone od matki. Chomiki dżungarskie też chorują na tą chorobę. Chomik ma okolice odbytu w kale.

Więc chyba to nie to.

Hm.. wiesz co. Moje chomiki też co jakiś mają sierść jakby polane wodą. Ale to może być, od tego, że dbają o higienę. Jak czasami sie myją, to właśnie mają cała sierść mokrą.

Jak grzebie w misce, tzn. że może jej coś nie smakować, z tego co dałaś. Albo jej się już "przejadło" ...

Odnośnik do odpowiedzi

Grzebanie w misce to naturalny odruch, a co do mokrej sierści to mozesz po prostu miec złą temperature w pokoju - chomik tez sie poci (głównie nad noskiem, za uszami, w dolnej czesci grbietu - ale nie w okolicach pupy oraz na łapkach - przy opuszkach ;P)

Odnośnik do odpowiedzi