Skocz do zawartości
lukis_1989

Wejście na piętro

Rekomendowane odpowiedzi

Kaskas możesz na tej fotce opisać albo coś jak to jest złączone, że się wygina. Bardzo bym o to prosił. To bym może coś takiego zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Złączone to jest drutem - każdy patyczek jest przewiercony i na siłę ściśnięte, żeby się nie przesuwały. Myślę, że za dużo roboty byłoby, żeby takie coś samemu zbudować. Można ewentualnie patyczki z lasu sznurkiem powiązać i efekt też będzie ok, a przynajmniej jest wykonalne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No świetne. Szkoda, że teraz są krótsze. Choć z drugiej strony może to i lepiej, bo nie wszyscy mają wielkie klatki :)

Ale naprawdę ciekawie to wygląda. A bardzo dawno temu to kupowałaś? Może jakieś początki były i chcieli "zabłysnąć". Nie no, nie mam pojęcia czemu teraz robią inaczej, szkoda. Tak czy tak, dobrze, że w ogóle jest coś takiego dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głównie pewnie to drewienko służy jako domek :D

A do obgryzania to podobno są dobre Gałązki Jabłoni od HP (mam je, ale jeszcze nie otwierałam)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wogóle co do schodków nawet takich plastykowych to wczoraj w klatce obłożyłam je też papierem tak samo jak mialam zwykly kołowrotek bo chomikowi jak po nich wyhcodzi to mu łapki wpadały czasem i bała sie że może sobie coś w nocy zrobic jak będzie wychodzic na pięterka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przewlekłaś je papierem? I normalnie wchodzi chomiczek na górę po nich ? Hm, mój chomik nie umie schodzić po schodach, tylko spada xD Łazi po nich w nocy tak zawzięcie, że rano jak wstaję to schodki leżą na dole w kuwecie , więc nie dziwie się Tobie Johana ,że się martwisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to Chester jak na razie to nie zwala schodkow,a obkleilam mu je tak :

Dołączona grafika

normalnie mu sie teraz chodzi,łapki mu nie wpadają :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli chodzi o mnie to przewlekłam drabinke kartką papieru i skleilam taśmą pod spodem i teraz śmiga ładnie po drabinkach ,nie wpadają mu łapki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłam ten temat więc tu napisze... Mam od wczoraj drugiego chomika, jest on w klatce przeznaczonej dla papugi, ale na chomika też jest dobra :) umocowałam w niej piętro, ale mam problem ze schodkami :think Próbowałam zrobić takie jak Nataloo dała fotkę, ale nic z tego :think zamieszczam zdjęcie klatki (ono jest z internetu, moja klatka jest taka sama tylko bez karmników i tam gdzie ta brązowa "plama" to jest piętro) za ciekawe pomysły jak zrobić schodki, a najlepiej jeszcze fotkę lub rysunek dam pochwałę :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Schodki możesz zrobić z tekturki pofałdowanej:

Dołączona grafika

PS: kliknij w ten obrazek bo niewyraźnie widać

To pierwsze to jest tekturka taka pofałdowana. Trzeba ją zaczepić o klatkę.

To drugie to również tekturka ale prosta. Zaczepiasz ją o górne pręty i mocujesz (przewlekasz) przez pręty.

Żeby to się trzymało możesz związać drucikiem. Aha tekturkę znajdziesz np. po pudełku po butach itd. Mam nadzieje że coś znajdziesz.Znalazłam jeszcze takie fajne drewniane coś. Możesz to spuścić z pięteka i tam od góry przymocować drucikiem.

Dołączona grafikaMożna to wyginac jak sie chce i chomowi łapki nie będą wpadać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Schodki spróbuj zrobić z jakiś patyczków po lodach albo takich z drzew.

Nie będę schematu rysować bo dobrze wiesz jak drabinka ma wyglądać.

Albo spytaj taty, czy nie ma jakiś drucików. Jeśli ma spróbuj wykonać taką drabinkę.

Sposobów jest kilki :)

Przymocować schodki możesz robiąc np. dziurkę rozgrzanym gwoździem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

można też między jednym a drugim patyczkiem przymocować drucik i potem do klatki, bardzo dobre rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo spytaj taty, czy nie ma jakiś drucików.

Mój tata od 3 lat nie żyje. Takie drewienko to świetny pomysł, ale przez neta nie opłaca się zamawiać... Martynka, ten drugi pomysł z tekturką już próbowałam i nie trzyma się :think a tą powyginaną tekturę jak przyczepić do bocznych prętów żeby się trzymało? Bo nie jak są nie przyczepione to się wygina i chomik spada...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz może kilka patyczków po lodach?

Albo np kawałek deseczki z boazeri, która montowaliscie w wakacje - lub inny kawałek drewienka - moze on posłużyć za podpórkę do podstawy pochylni. Może być także kawałek paneli plastykowej albo drewnianej.

Rozejrzyj się czy nie masz przypadkiem jakiegoś fragmentu który można wykorzystać do bbudowy schodków - możesz np wziąść opakowanie po płycie CD - te nazwane SLIM albo te normalne grubosci pół centymetra - potem na to przymocować coś takiego drucikiem do górnej półki. A na to połóż np zapałki przyklejone taśmą klejącą - moze to nie będzie takie trwałe ale efektowne tez nie - ale spełni swoje załozenie. juz robie rysunek.

Dołączona grafika

A zeby przymocowac takie pudelko do górnego pieterka - włóż do niego sznureczek i zamknij pudełko - sznureczek sie przytrzasnie a dwie koncówki pozostałe przywiaz dobrze do górnego pieterka - wtedy sie zawiesi na nim i bedzie po krzyku. PS mozesz dwa pudełka połaczyc w ten sposób - bedzie lepiej.

Zapałki oczywiscie nie moga mieć SIARKI - utnij łepki nozykiem tylko ostrożnie. a przyklej je taśmą klejącą.

Chociaz nie jestem wstanie popwiedziec- nie wiedzac jaką masz wysokość miedzy pieterkiem a podłozem - pudełko po płycie cd moze nie wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wysokość między dnem a piętrem wynosi 20 cm i pudełko po płycie nie wystarcza :think

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie możesz tego przyczepić do tych pręcików? Poprostu zaczepiasz jakąś nawet nitką a z dołu możesz tak:

Dołączona grafika

ps. kliknij w to bo nie widać xD

teraz legenda:

czarny kolor - szczebelki

zielony - materiał bądź tekturka

czerwony - drucik, nitka itp.

pomarańczowy - powiększenie

Mam nadzieje że w końcu Ci się uda!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sklej dwa pudełka po CD :) powinno wystarczyć lub nawet trzy - bo jeśli policzyć kwadrat o boku 20 to przekątna musi być pierwastek z dwóch raza wieksza jeśli dobrze pamietam - wiec trzy pudełka sklej w ten sposób ze nakładaj jedno na drugie - np centymetr i sklejaj taśmą klejąca - wtedy wydłuży sie cała zabawa i bedzie wszystko grało.

Ruszajcie dziewczyny głową :P wiem ze wasza intuicja wam dobrze popdowiada w pewnych sprawach. Tylko trzeba siąść i przespać sie potem z pomyslęm. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale Martynka, pręty w klatce się kończą 6 cm nad ziemią (czyli kuwetą) i jak do prętów zamocuje to będzie musiał z końcówki skakać no i nie wiadomo czy wejdzie... Ale jak skleję 3 pudełka to się nie będą trzymać :think

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo kup 20 lodów. Lub 1 i ciągle wygrywaj BIG MILKI hihi... To co Ci podałam wyżej powinno zadziałać. Lub tak jak szanowny Pan Homik Ci powiedział hehe a może taka tekturka bo zeszycie z twardą okładką.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:18 ]

ale możesz to zamocować równie dobrze o pręty poziome jak i pionowe jeśli się chwilkę pomęczysz to się uda. Spróbuj proszę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wika ja miałam tak w klatce ze schodkami ale każdy chomik wskakiwał na tę drabinkę i nie miał problemu:)

Myślę, że możesz spróbować z tym pomysłem Martynki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiko droga - trzy pudełka po cd beda sie trzymać- trzeba je odpowiednio sklejić tasmą klejącą i napewno sie usztywnią- pod spód możesz włożyć patyczki znalezione przed domem - zerwij z jabłoni albo gruszy - albo brzozy - przetnij wygotuj, wysusz i przymocuj. :) Nitk Ci głowy nie urwie jak zerwiesz kilka gałazek drzewa - a drzewko i tak odrosnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam patyczki po lodach, ale jak je posklejałam taśmą to do niczego się nie nadaje :think i pudełka też próbowałam skelajać, owijałam taśma kilka razy, ale też nic z tego :think chyba z piętra nic nie wyjdzie... :((

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączona grafika

To sposób ułożenia patyczków - ale teraz uwaga - patyczki trzeba 'zaplatać' czyli jeden nad a drugi pod - pewnie widziałaś jak wygladaja wiklinowe kosze - maja wikline zapelecioną jedna na drugą. Możesz je szczelniej zaplesc bez przerw - zobaczysz ze to utworzy sztywną konstrukcję. Jednak patyczki po lodach dobrze zbudowane moga utrzymać wiecej niż dwóch chomików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja myśle że to co Ci wcześniej podałam jest ok?

Jak sądzisz?

Przecież to dobry pomysł z zaczepieniem, nie widze sposoby żeby się nei udało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi