Skocz do zawartości
Krecik

Rak?Ropień?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż dzisiaj zauważyłam u mojej samiczki chomika syryjskiego dziwne zgrubienie w okolicy ujścia dróg moczowych. Chomiczyca ma niecały rok. Czy ktoś kiedyś miał podobny problem? Jeśli to rak to jakie są szanse na wyleczenie jej? Bardzo mi zależy na odpowiedzi, bo chciałabym się wcześniej czegoś dowiedzieć, ponieważ niezbyt ufam mojemu weterynarzowi i od niego sie chyba nic nie dowiem. Jutro do niego pójdę, ale coś kiepsko to widzę... :beczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli to rak to szanse na wyleczenie są na granicy błędu statystycznego. (Nie słyszałem jeszcze o weterynarzu, który odważył by się operować chomika, ale może taki istnieje.) Ja jednak mam nadzieje, ze to nie jest rak, chociaż bez zdjęć nic nie można powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety wet potwierdził, że to nowotwór. Nic nie mogę zrobić, więc będę czekać. Dopóki chomowi to nie przeszkadza, to nic z tym nie będę robić, ale potem... uśpię ją żeby jej nie bolało. Marel radziła mi poszukać weta, który zgodziłby się operować. Ale ja wolę choma nie męczyć, bo i tak jest poniżej 1% szansy, ze go wyleczę. :beczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ojjj :beczy: tez bym wolala uspic chomiczka niz pozwolic mu sie meczyc :( to straszne :(!! Biedna Twoja chomisia... Poglaskaj ja ode mnie i powiedz ze ma sie trzymac!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przykro mi :(, Moja mycha miał nowotwór, u myszy to się bardzo często zdarza. Pocałuj chomika odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tuta teraz wygląda jakby miała jądra :/ Na szczęście czuje się jeszcze dobrze. Czy ktoś wie moze jak szybko rozwija się nowotwór u gryzoni? Czy jej czas mogę liczyć w miesiącach czy juz tylko w tygodniach? :boisie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U gryzoni niestety ale szybko, bo tak jak wiesz nie żyją one długo i liczy się u nich każdy dzień.. Dlatego musisz cieszyć się każdą chwilą z nią spędzoną, zależy :beczy: też jakie stadium jest nowotworu aby określić długość życiaa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy taka czerwonawa lub różowawa narośl też może być objawem nowotworu? Mój chomik ma taki przybytek nad ogonem, i nie wiem czy iść z tym do weterynarza, domyślam się że to właśnie to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każda nienaturalna narośl może być nowotworem. Jednak dobrze jest pójść do weterynarza i to sprawdzić, bo może się okazać, że jest to coś mniej poważnego i uleczalnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, tak jak M__M, żeby się upewnić z tą naroślą u weterynarza. Może weterynarz coś na to poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jej czas mogę liczyć w miesiącach czy juz tylko w tygodniach? :boisie:

Skąd takie nastawienie? Czemu myślisz od razu o śmierci chomiczka? O_o Zamiast 'czekać' na koniec to idź do weta i się poradź go. Może to wcale nie rak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak duża jest ta narośl? Czy jak ją dotykasz jest twarda, czy też ustępuje pod palcem? I ile czasu minęło odkąd ją zauważyłaś ? Być może nie jest to rak, który przeważnie umiejscawia się w bardziej "ważnych" miejscach chomiczego ciała, narządów, może to miejscowy krwiak.

Jak wyżej pisano udaj się do weta, lepiej wiedzieć z czym się ma do czynienia, niż od razu stawiać diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde pozabijać weterynarzy!!! Żyłam z przekonaniem, że Tuta ma nowotwór, a dzisiaj patrzę, a zgrubienia nie ma. Okazało się, że to był ropień, a wet powiedział, ze rak. Ropień pękł i teraz nie wiem co robić, żeby rana się nie zakaziła. Tym bardziej, ze jest w pobliżu ujścia cewki moczowej i moze sobie na nią nasiusiać :( Co mogę zrobić, czym przemywać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze strasznie sie martwie kupilam 3 dni temu chomiczke rasa dzungarska i zauwazylam po przeniesieniu ze sklepu na przedniej lapce różowiutki gozek taki wrecz jakby babel na razie nie widze zeby sie powiekszal czy moze to byc rak?kochani prosze powiedzcie mi ile taki chomiczek moze zycz nieleczony obecnie nie mam srodkow na operacje:((( :beczy: :nie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krecik - z tym też do weterynarza, bo potem z zakażeniem jest nieciekawie. Wet to powinien oczyścić i dać zastrzyk (u mnie tak było).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

harpie_dragon jeśli twój chomik to samiec, a w twoim domu jest gorąco, być może powoduje to przez ocieplenie, jest tak u samców. Ale lepiej pójść do weta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co konkretnie ciepło w domu może powodować u samców?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie.. gdy chomikowi jest gorąco... Na zimę, gdy mój chomik sobie upcha ma taką gulkę, a jak go wyciągał z tego gorąca i idę z nim do pokoju na wybieg, to mu to znika. A skąd o tym wiem? Ciotka która przyjechała do mnie na urodziny powiedziała mi to właśnie, że jak mu jest gorąca to taka gulka sie pojawia u samców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ta gulka u samców w okolicach odbytu to gruczoł łojowy. Pojawia się on co jakiś czas, niekoniecznie zimą. Takie coś zdarza się tylko u syryjków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi