Skocz do zawartości
Ashia_87

Problem ze wstawaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Problem polaga na tym, że mój chomik nie chce wstawac :kwasny:

Wyjasnie to może inaczej... Każdy chomik jakiego miałam do godziny 20 był juz super wybudzony, biegał itd a Fel przez pierwsze dni wychodził ze swojego domku dopiero o godzinie 21 a teraz (mam go 2 tygodnie) wczesniej niz o 22:30 nie wyjdzie :??: nawet wabienie go jedzeniem nie pomaga :kwasny: Co zrobic? nie będe go przeciez na siłę wyciagac z domku żeby go oswoic...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój chomik w dzień wstaje ok 4 razy. A wieczorem to 21-22 :P i wtedy uż nie kładzie się z powrotem:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy chomik jest inny i każdy o różnej godzinie wstaje. Po prostu musisz sie z tym pogodzić i wyciągać, kiedy sam się obudzi w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ashia,taka natura chomika ;)

w dzień śpi w nocy buszuje ;p

Musisz poczekać aż sie obudzi,i go wyjąć,na pare godzin ;)

Może się przestawi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile on ma?

Niestety, trzeba się pogodzić ze wstawaniem chomika, a różnie to bywa z godzinami, Fredek z reguły koło północy wstawał (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może zmien diete chomiczkowi. Jak mialam pokarm vikafart'u, to moj chomis taki jakis senny byl, zmienilam na vitapol od razu znaczna poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój wstaje gdzieś tak ok. 20 - 21 i później już nie idzie do domku...

A w dzień wstaje z 2 - 3 razy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy chomik biega we własnych godzinach. Nie ma ustalonej granicy godzinnej.

Nie zmienisz tego. A no i na pocieszenie - młode chomiki więcej śpią. rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pokarm ma z Vitapolu.

Ja rozumię, że kazdy chomik wstaje o swojej godzinie, ale on nawet w dzień rzadko wstaje bo jedzenie to sobie zawsze w nocy do domku wniesie i tam siedzi... a jeżeli on wychodzi z domku nie wcześniej niz o 22:30 (wczoraj po 23) no to jak ja mam go wypuścic na parę godzin skoro ja wtedy juz spac ide :) nie wiem, moze go budzic w dzień? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie budź w dzień bo wtedy chom będzie cie kojarzył negatywnie. Mój Tut czasami budzi się w nocy ok. 3 na godzinkę a potem znowu spać. Innym razem buszuje od 18 i kładzie się spać o 4 rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik nie zawsze spi jak siedzi w domku. Spróbuj kilka razy dziennie pod domek podepchnac dropsika lub cos rownie smakowitego. Z reguly powinno pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już 2 razy go próbowałam wyciągnąc na smakołyk (słonecznik, bo Fel go ubóstwia) to wystawił tylko głowę i znowu sie schował... Może jeżeli słyszę, że nie śpi (siedzi w domku i je) to może mu daszek ściągnąc :??: ale to by juz za brutalne było... rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ashia_87 kupując chomika powinnaś być świadoma tego, że prowadzi on nocny tryb życia. Nie zmienisz tego, spróbuj to zaakceptować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba woli se w domku leżeć nie przejmuj sie to dobrz że chociaz wychodzi bo co by było jak by nie wychodził :mysli:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ashia_87 ale każdy chomik jest inny. Się pytasz, to odpowiadam. rotfl Chyba, że coś przeoczyłam, co jeszcze chcesz wiedzieć? rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik na pewno wstaje w dzień, więc jak będzie wstawał to warto go wtedy wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moja Emi wstaje... Nie wiem kiedy. xD Jak wczoraj ok. 20 weszłam do pokoju to Maluszek już harcował po klatce. :D A raczej po klatkach (ma połączone ^^).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ashia_87 najlepiej jak przestawisz się na tryb nocny. rotfl

A tak na serio, jak się budzi w dzień, wykorzystuj tą okazje. On nie będzie czekał aż go oswoisz. rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marel ja wiem że sie budzi w dzień, tylko jak w nocy przemieści te jedzonko do domku to w dzień nie wychodzi... :kwasny: wczoraj mu nie dołożyłam jedzenia wieczorem i co widzę jak staję? Fel buszuje po klatce rotfl dałam mu jedzonko, to wziął tylko pałeczki i znowu do domku... ale słonecznikiem go wyciągnełam... rotfl może ja mu po prostu nie bedę dawac jedzenia na noc :??: zbyt brutalne chyba rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi