Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej . mam pytanie . Czy np w hamster landzie ,lub w domku chomika można dać bibułę ? Taką marszczoną . Mam jej dużo , i nie wiem czy mogę ją wykorzystać w tym kierunku . Nie wiem , w jaki sposób jest barwiona etc .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bibuly nie dawaj, bibuła ma to do siebie, ze farbje, czyli nie jest "naturalnie" tworzona. Jeżeli chcesz już zamieści coś pokrewnego, to moga to byc najzwyklejsze chusteczki higieniczne (oby nie zapachowe ) ew. recznik papierpwy, taki bez zadnych nadrukow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale autor postu nie napisał wcale, że chce dać bibułę ze względu na jej walory wyglądowe. :paluszek:

Radzę zrezygnować z bibuły i dać papier toaletowy lub chusteczki higieniczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no , nie chodzi mi o to , że bibuła jest kolorowa etc . Mówiłem tylko , że mam jej dużo zbędnej ;) raczej jest chemicznie barwiona .. a o chusteczkach i papierze to już wiem . Mam inne pytanie > kupiłem dziś w sklepie taki czysty ,, drewniany , nie lakierowany ani nie barwiony samolot do składania ( za 5zł xD) i złożyłem go . Zastanawiam się , czy mógłbym go dać chomikowi . Drewno jest takie lekkie i cienkie , a nie ma tam kleju itd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o bibułę to odradzam bo bedziesz miałą kolorowego chomiczka xD

A ten samolocik mozesz dac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz może z jakiego jest drewna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie nie , na opakowaniu była instrukcja , rysunek , i tabliczka MADE IN CHINA xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym nie ryzykowała xD Jak pisze MADE IN CHINA to musi być chemiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lepiej nie dawaj... :)

ja daje pindzie chusteczki, albo papier. są też do kupienia takie specjalne pościele dla chomików. polecam, bo u mnie się sprawdziły :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oh już nie przesadzajcie, ze made in china to znów rakotwórcze ;p Zwykły drewniany samolocik to ciekawe urozmaicenie, ale pytanie - z jakiego to jest drewna? Być może gdzieś tam jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomusia przykro mi ale tak jest... te produkty made in china są rakotwórcze.. nie wszystkie ale większość...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd takie przekonanie? Przyglądnijcie się ile macie w domu rzeczy "made in china". Ubrania, sprzęt elektroniczny, zabawki itd. Nawet nie wiecie ile tego macie. Jeśli coś spełnia polskie normy (a musi, żeby było można to sprzedawać na polskim rynku), to nie może być rakotwórcze.

Kolejna sprawa co macie na myśli mówiąc, iż coś jest "chemiczne"? Jest tylko jedna chemia, zarówno w Polsce, jak i w Chinach do wyjaławiania, oczyszczania i zabarwiania produktów używa się bardzo podobnych środków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asia05 każdy ma w domu mnóstwo rzeczy made in china. Słyszałam o aparatach, że te made in china są gorszej jakości, podobno szybciej się psują, ale żeby od razu wszystkie produkty był jakieś felerne, bzdura. Przecieżby tego na rynek nie wpuszczali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ha rakotwórcze ? nigdy nie słyszałem takiej bzdury ! Na tym nie pisze , jakie to drewno , ale chomom się podoba ;) (i jest tanie) . A nawet ubrania z normalnych , lub drogich sklepów są produkowane w chinach , indonezjii , i tajladni .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sklepach takie modele do składania są przeznaczone dla dzieci powyżej 3 lat, czyli naciągając przykład, ze kupując je dla czterolatka przykładowy tatuś składa samolocik, a dziecko w między czasie może jakiś element wpakować sobie do buzi z założenia musi to być ''czyste" drewno.

Fajny pomysł z taką składną zabawką dla chomika. Szkoda, że nie pisze z jakiego drewna jest zrobiona, bo wśród gatunków do tego wykorzystywanych są i niestety drzewa iglaste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem , czy to coś da , ale to zdjęcie tego modelu :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A w jaki sposób gałązki drzew iglastych szkodzą chomikowi ?

Ps . Mam jeszcze do wyboru łuk triumfalny , statuę wolności , titanica ,i koguta o.O . CO polecacie x)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o zawartość żywicy, którą w sobie zawierają, więc tradycyjnie dla zdrowia chomików owych gałęzi nie podajemy. Nie wiem jednak dokładnie jaka jest zawartość tej substancji w wysuszonych już deskach, jednak dość często po zapachu można rozpoznać gatunek z których zostały zrobione, a więc jakąś tam ilość posiadać muszą.

Ciekawy samolocik :) Jak byłam młodsza, to składałam z bratem samochody, szkoda tylko, że plastikowe, bo już by miały swój użytek ;) Hehe, titanica rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

;) Zapach mają jak deski xD A nie wiem czy ten titanic się zmieści x) Czyli w sumie można podawać wszystkie drzewa poza iglastymi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi