Skocz do zawartości
Kindziek

Waga twojego chomika

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką zaproponowalibyście dietę dla otyłej chomiczki dżungarskiej? :) Nie wiem czym ją karmić żeby trochę zrzuciła z masy, ale żeby też nie zestresowała ograniczaniem racji żywnościowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile ta otyła chomiczka waży i w jakim jest wieku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiek to 2-3 miesiące. A ile waży nie mogę aktualnie sprawdzić(wagę odzyskam za kilka dni), ale wygląda grubo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie nie panikujcie! Idzie zima i to naturalne, że chomiki magazynują tłuszczyk na zimniejsze dni...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli tak, to jestem już spokojny :)

Edytowane przez Dżungar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie nie panikujcie! Idzie zima i to naturalne, że chomiki magazynują tłuszczyk na zimniejsze dni...

Mój już w lipcu zaczął magazynować :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Waga mojej Jadźki wacha się między 35 - 38 gramów . :) ( Dżungarski perłowy )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Burrito - 52g

Śnieżynek - 59g

Erdik - 127g

Fajne wagi są teraz w lidlu ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielki jest i jak rozkosznie chodzi z kolbą.

Cudo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki wielki jest! Piękny *.*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki Kochani!:*:*:*

Jest duzy bo i dobrze lubi zjesc hihi...A tak powaznie to uwielbia jogurty,i dzien w dzien mu daje do miseczki jakis pyszny jogurt,ktory zastepuje mu plyny,bo wode sie nie czepi..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy 124g na 8-śmio miesięcznego syryjka to nie za mało ??

Patrząc na forumowe syryjki ,to Dżodż jest malusieńki .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nie ma się czym martwić .??

Trochę mnie to dziwi ... On zjada wielkie porcje wszystkiego ...Żeby go trochę podtuczyc daje mu słonecznik,dynię,banany suszone itd. a on dalej trzyma się swojej wagi ; /

Na forum bywają młodsze "pulpety" ,a Dżodż taki chudzielec .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JudytaKöppler wrzuć go na wagę, wydaje się bardzo puszysty. Trzeba pamiętać, ze nadmiar ciałka mimo, że słodko wygląda jest niezdrowy i prowadzi do schorzeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje Mi się, że Brusia jest taka... Drobna. Waży 130 g i pod koniec tego miesiąca kończy 7 miesięcy, czy to nie za mało ? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jumi, Grubcia wazy 120 g :) moze jak troche wyrosnie z mlodzienczego szalenstwa to troche przybierze. teraz ma taki motorek w tylku, ze waga ani drgnie, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką zaproponowalibyście dietę dla otyłej chomiczki dżungarskiej? smile.gif Nie wiem czym ją karmić żeby trochę zrzuciła z masy, ale żeby też nie zestresowała ograniczaniem racji żywnościowych wink.gif

Więcej ziółek, mniej zwykłej karmy. Jeśli jest możliwość, to przestawić chomiczkę na dietę bez cukrów, też bez fruktozy, czyli warzywa tak, owoce nie. Mniej (prawie wcale) smakołyków, takich jak orzeszki wszelkiego rodzaju, słonecznik, proso itp.

W warunkach domowych i przy stosunkowo stałych temperaturach tłuszczyk nie powinien się odkładać. Króliki i świnki morskie, które żyją całorocznie na dworze są karmione pod koniec lata i jesienią specjalną karmą, żeby odłożyć nieco tłuszczyku. Jest im potrzebny, żeby nie marznąć w zimie. Ale po co chomikowi ten tłuszcz? ;)

To nie jest panikowanie, to są fakty.

Nom, magazynuje, dziś ważona- 50 gram smile.gif

Waga już dość skrajna, tym bardziej, że chomik jest jeszcze młodziutki. 2-3 miesiące i 50 g... Nieźle. :( Polecam dietkę. Dżungarki mają skłonności do nadwagi, niestety też do cukrzycy, która często jest konsekwencją tuszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje syryjki dość regularną i jednolitą mają wagę, bo po ostatnim ważeniu wagą kuchenną wszystkie 110 g, jedynie Lusia, która zawsze była mniejsza, prawie 100 g. Jak dla mnie waga właściwa :) , a Wy co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

troszke malo :) grubcia wazy 120 i uwazam ja za chudzielca. wedlug wikipedii prawidlowa waga waha sie od 100-170g, ale na forum mamy i ciezsze chomiczki :) najlepiej wstaw fotke, zmierz dlugosc, wtedy latwiej bedzie ocenic czy czegos im brakuje czy taka ich uroda.

Edytowane przez diabli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fotki już mam w swoim wątku, natomiast miarę zdejmę kiedy się obudzą i wyrażą chęć bycia mierzonymi :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gothi (dżungar) waży dokładnie 50 g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi