Skocz do zawartości

giganty??

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chomiki europejskie osiągają nawet do 30cm. A 10cm to nic dla syryjskiego, a nawet dla Campbella. Mój Cyryl ma jakieś 15cm, trudno to określić, bo częściej siedzi skulony, a jak biega to nie łatwo zmierzyć, więc świeżych danych nie podam. Zdaje się na wiadomości sprzed kilku miesięcy.

Jeszcze duża jest Tscherskia triton, należy ona do chomików, lecz często się jej w hodowli nie spotyka. Przypomina nieco szczura, swoim ubarwieniem i długim ogonem ale to chomik. Trudno uwierzyć, że to chomik prawda? Jak nie wierzycie to wpiszcie sobie tę nazwę łacińską w Googlach i zobaczcie.

Odnośnik do odpowiedzi

to to moze i zabawne- ale szczerze powiedziawszy, wyglada na fotomontaz;P

jeżeli najwieksze chomiki moga miec 30 cm, to faktycznie niezle giganty- ale wtedy ma sie mniejszy problem w wypadku ucieczki- bo juz nie wejda doslownie w kazda szczeline:D

ciute offtopicznie:

Co do szczurow- moja matka panicznie boi sie kazdego gryzonia- z wyjatkiem chomika....

Ale miala szczura.

Nawet go polubila- w wiekszosci wypadkow, wystarczy wsadzic sobie ogon do rekawa i juz jest "slodki"- na spacerach ludzie zreszta brali go za chomika lub myszke hodowlana (ta dopiero musialaby byc mutantem:P);)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 months later...
  • 7 months later...

Hej,jest to mój pierwszy post :)

mierzyłam dziś swoją chomiczkę (kupiłam wczoraj) i ma minimum 16 cm długości party :)

postaram się jutro porobić fotek :)

kupiłam ją jako dużą...i jeszcze jednego chomiczka dużego.

żal mi ich było...mało kto chce kupić duże chomiki żeby je kochać...

w każdym razie Bunia (tak ją nazwałam) jest wielka i "przy kości" (no nie czarujmy się,jest gruba flex )

nadmienię iż nigdy nie miałam tak wielkich chomików..moje zwykle były małe...

powiem wam: cieszę się bardzo ,że mam znowu syryjki :) :) party

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam jedną angorkę i jedną zwykłą syryjkę (która też jest mimo wszystko małą arystokratką :D) i słuchajcie, jak kupowałam Azję - właśnie angorkę, była wielkości dorosłego normalnego chomika syryjskiego, ale pani w sklepie mówiła, że to normalne, bo angorskie są jeszcze większe od zwykłych syryjków... Azja jest młoda, bo to po niej widać, ale dziwi mnie, że jest już tak duża... cool Co o tym myślicie? Ma ktoś z was angorkę i rzeczywiście jest taka duża?

Odnośnik do odpowiedzi