Skocz do zawartości
celinka123

Mój chomik chudnie!

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie chomik jest trochę za chudy. Spróbuj podawać mu co jakiś czas tłustsze pokarmy. Jeśli to nic nie pomoże idź do weta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja rozumiem, że n normalnie je, a jest chudy (?) Są dwie opcje. Albo duuuuużo biega i po prostu spala po zimie, albo ma robaczyce, aczkolwiek, żeby ją złapał musiałaś podawać mięso.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj może zmienić karmę na taką, która ma większą zawartość tłuszczów i węglowodanów. Czym obecnie karmisz zwierzaczka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karmie vitakraftem , ale też rózne inne mało znane firmy . Podaje też kawałeczki jabłka, orzeszki laskowe, ogórek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może spróbuj Versele Laga Hamster Crispy ?

Ma więcej tłuszczu więc może mała by trochę przytyła.

A może ma jakieś pasożyty wewnętrzne ? Masz jakiegoś dobrego weta w okolicy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam weterynarza. Kolega chodził do niego już z 4 świnkami morskimi lecz zadna z nich nie żyje. Wiec nie pójde do niego chyba. Sprobuje najpierw ją podtuczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się czy wszystkie roborki mają takie chudziutkie łapki? Zdaję mi się że stał się troszkę mniejszy i chudszy. Czy coś mu może być?

Może to że ma już dwa lata tak na niego wpływa ? Wrzucam zdjęcia.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiek na pewno robi swoje. Wydaje mi się, że Tutu też ma takie. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że kolowrotek ma prętowy...moze przed przewinienciem zdarł sobie sierść i teraz ci się wydają chude, bo wcześniej były pokryte futerkiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na starość chomiki się kurczą, łysieją i tracą wzrok :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roborki męża mają chyba grubsze łapki albo tylko bardziej nafuterkowane.

Jedna fotkę znalazłam na której chomik nie ukrywa fakty posiadania kończyn

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Mysza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż poszłam popatrzeć na łapki Argona. :P Ale skubaniec śpi w trocinkach zakopany. Mam tu Podrikowe zdjęcie, na którym widać jego przednie łapki: http://i.pinger.pl/pgr376/d0c3599f00194ea64e119b82/ Wyglądają na grubsze. Możesz dzisiaj przyjść się przyjrzeć, budzi się co jakiś czas w dzień, więc może trafisz. Porównamy, zobaczymy. Ale mi też się wydaje, że to może być starość. Ze starości też mógł stracić na wadze. Hmm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też się wczoraj przeleciałam sprawdzić, i faktycznie Tutu też ma grubsze, a na pewno bardziej owłosione. Ale to, że schudły, to najbardziej obstawiałabym winę wieku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się Max obudzi to też sprawdzę (jedna różnica- dżungar) ale ostatnio widziałam, że miał takie same ;) . To zapewne starość:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc Benio od kiedy pamiętam ważył  47,48  g , ale nie ważyłam go od jakiś 3 tygodni i waży 42 g . Czy to normalne ? Powinnam go podtuczyc , a jak tak to jak o.O 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm dzięki , ale właśnie Benio ma taką samom dietę od wieków , i nagle zaczął  chudnąc , a diete ma dośc tłustą bo vl crispi i serek i jabuszko i ziemniaczek , jajeczko , jogurcik , pomidorek ... Nie wiem co się z nim dzieje :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

warto przyjrzec sie mocniej chomikowi, czy aby nie choruje

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To idź do weta - niech osłucha malucha, sprawdzi zęby. To chyba logiczne :P 5g to nie jest dramat, ale może świadczyć o jakimś osłabieniu i dobrze jest to sprawdzić. Co do diety, jeżeli ma dość tłustą to wolę nie sugerować zwiększenia tłuszczu/kaloryczności dodatkowo. Zresztą masa chomika to nie tylko kwestia "tłustej diety".

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi