Skocz do zawartości
_Nora_

Chcę dopuścić norę

Rekomendowane odpowiedzi

Nora w marcu kończy rok, czy może mieć jeszcze maleństwa?

Moja mama się zgodziła na to do połowy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może, jednak nie wydaje mi się, żebyś miała odpowiednią wiedzę na temat chomików, a przede wszystkim rozmnażania, genetyki itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale sama się zastanów. Rozmnażaniem powinni się zająć odpowiedzialni hodowcy. Fachowi. Tyle jest chomików w zoologach, które nie mają dobrych warunków... Co byś z małymi zrobiła?

A sama sobie odpowiedz na pytania: co zrobisz z młodymi, czy masz genetykę chomików w jednym paluszku, czy wiesz jak się zająć małymi i ciężarną matką, czy wiesz jakie to koszty, jeśli nikt ich nie weźmie, jak trzeba się zajmować, czy wiesz co krok po kroku dzieję się z młodymi?

I najważniejsze: po co chcesz rozmnażać? Jeśli dla własnej ciekawości to dla mnie jest to niepoważne. Czemu chcesz męczyć chomiczkę? Ciąża nie będzie dla Nory prostym przeżyciem. A Ty chcesz to zrobić tylko dla siebie? Bo jaki jest inny powód? Jak ktoś chce chomika to niech kupi w zoologu i się zajmie porządnie.

Iza nie musi Cie znać dobrze, aby wiedzieć, czy jesteś doświadczona, czy nie - wszystko widać po postach. Musisz się jeszcze wieeele nauczyć.

Pamiętaj, nie bądź egoistką - kieruj się dobrem zwierzęcia, a nie swoim 'widzimisię'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie powinnaś wiedzieć coś więcej. Zgadzam się, jest bardzo dużo chomików trzymanych w złych warunkach... Jeżeli nie oddasz ich nikomu, to co? Dasz do zoologa gdzie jest już nadmiar ?

Nora mogłaby wiele ucierpieć, bo nie wiem czy wiesz jak zapoznać ze sobą dwa chomiki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doskonale wiem, a o tej genetyce itp moge się po prostu douczyc :P

A znam kilka dziewczyn które lubią chomiki i wiem, że opiekowałyby się nimi dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak douczę się potem , jasne wszyscy są chomiki i są odpowiedzialni .. A czy mamy tych koleżanek zgodzili się na chomika ? Co ? ..... Douczysz się - co mamy przez to zrozumieć ? Wpiszesz w google : "Genetyka chomik ciąża" i myślisz że będziesz wszystko wiedzieć . A poza tym , chomiki nie robią się same - Musisz mieć jeszcze samca - a co potem z nim ? Wyrzucisz go ? Masz miejsce i pieniądze na klatkę lub awko dla niego ? Czy masz cichy pokój , żeby chomiczka nie przeżywała stresów - ? Wiesz , ja też nie jestem specjalistą , ale gdy nawet nie myślałem o własnej hodowli - interesowały mnie takie rzeczy . Jak chcesz sobie coś rozmnożyć , to idź do sklepu zoologicznego , kup rybę - platke , ona jest żyworodna - po jakimś czasie wyda maluchy , a wtedy sprzedasz je do sklepu . Dla ryb zawsze jest miejsce ;)

sądzę , że można ci jeszcze wiele wytknąć , wiec niech ludzie już tu nie piszą , a ty się nie broń - uwierz ze to sensu nie ma . Jakbym był adminenm - zamknął bym temat ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedzcie mi: czemu jesteście dla mnie tacy wredni!? I złośliwi?

Proszę nie obrażać użytkowników! Nikt wobec ciebie nie powiedział złego słowa, a dobre rady są w cenie, więc weź je sobie do serca.

Całkowicie popieram to, co zostało ci napisane - chomików nie rozmnaża się dla własnej zachciewajki, powagi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

_Nora_ - nie zauważyłam, żeby ktoś Cię atakował. Nikt tu Tobie złego słowa nie powiedział, a raczej starali się wszyscy ukazać szerszy aspekt rozmnażania chomików. Jeśli chcesz je rozmnożyć tylko po to, by "zobaczyć jak to jest" to wydaje mi się mijać z celem. Lepiej dokup sobie kilka chomiczków z zoologa i się nimi dobrze zajmij, jeśli chcesz ich mieć więcej.

Bardzo proszę przeczytaj sobie ten artykuł

--> http://www.artykuly.e-chomik.eu/a17.php

i postaraj się sama sobie odpowiedzieć, czy spełniasz te warunki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówicie, ze po co ja mam "robic" male, bo bedzie wiecej i beda mialy zla opieke. A po co wy mnozycie w takim razie? Skoro w zoologach są chomiki???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcesz, aby Norze było jak najlepiej prawda? Bo ja kochasz chyba nie?. Ciąża i poród to dla chomika bardzo duzy stres i mysle, ze Nora by tego nie chciała . Uwierz mi. Więc, jeżeli chcesz dla swojego chomika jak najlepiej to rozmnażanie wybij sobie z głowy.Jakie masz z tego korzysci. Watpie, zeby twoje kolezanki wzięły osiem chomików, wez mąpowiedzmy trzy a z resztą co zrobisz, jaik je oddasz do zoologa, to najprawdopodobniej pójda np. na karmówke, albo będa zytły w złych warunkach i nic mi nie wiadomo, zeby ktoś a mz poowyższych osób rozmnażał chomiki, na tym forum jestes dość krótko, więc co mozesz otym wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hodowla chomików i rozmnażanie ich bez celu to dwie różne rzeczy. A tak w ogóle, to po co chcesz je rozmnożyć? I jak to będzie wyglądać? Co zrobisz z samcem po dopuszczeniu? A jeśli chomików urodzi się dużo, to co z nimi zrobisz, jeśli twoi znajomi nie będą chcieli ich przyjąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nora, wiesz co i jak z rozmnażaniem? To prosze, przedstaw nam podstawy. A kiedy nikt nie zechce malców, co wtedy? Schronisko, czy może ZIEMIA? Warto się zastanowić Nora, bo czasami jest "ja chcę", a potem "mamusiu, co tteraz?!".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak . T o jest podstawa - co z nimi potem ? Ja się boję , że moja chomiczka urodzi np 18 młodych , ale wiem co z nimi zrobić . Mam 5 kupców z klatkami < tak w sumie , pogadałem w mojej klasę , t dużo osób miało chomiki rotfl > , ma maa pewność ze sie nimi dobrze zajmą - przez pewien czas bd pod moją kontrolą co i jak . A w zoologach .. to jest różnie . Większe prawdopodobieństwo jest trafienia chomika jako karmy dla węża w dużych miastach , a ja mam sklep zoo w małej mieścinie :buja: , z w miarę czystymi klatkami itd . niestety pozostałe chomiki - oddam właśnie tam . Lecz obecnie nie ma tram żadnych syryjskich , a może akurat trafi na dobrą osobę ? Wiem ze spotkam się z krytyką , ale sadze ze wiele osób z tego fora tak właśnie zrobi . W zoologach nie ma nic złego , ważne żeby były zaufane . Ja jesteś "stałym klientem rotfl " i kupiłem tam już dużo , przez co mam zawsze jakaś zniżkę , i zaufanie do tego kolesia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ashley, masz racje, ja najpierw bym sie zastanowiła co z tymi małymi chomickami zrobić. Po co chcesz je mnożyć ? żeby tylko popatrzeć na małe chomiki ? dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przeczytałam z wielką uwagą powyższe posty i...aż strach pisać,ale zdecydowałam się na dopuszczenie Andzi do Antka (będzie 3 miot jak urodzi),bo jak stwierdziła moja przyjaciółka zobaczywszy jak Andzia niucha za Antkiem,że to niehumanitarne traktowanie chomików,że się nad nimi pastwię,że ich nie puszczam do siebie,kiedy chcą :??: zrobiło mi się głupio :kwasny: ale po ostatniej ciąży Andzi i Andziusiu bez łapki chyba się bałam,że coś będzie nie tak z kolejnymi ciążami Andziusi :boisie: a teraz po przeszło 4 miesiącach zatęskniłam za tymi malutkimi kuleczkami- i pewnie za to stwierdzenie zostanę zlinczowana :mysli: ale skoro mam 4 chomiki w domu,a w tym parkę,to chyba normalne,że będą powiększać rodzinę...?Trzymam z Andzią sztamę-a kiedy ma małe,tym bardziej rotfl po prostu ją rozumiem jak kobieta kobietę :ok: przeżywam razem z nią ciążę i gonię wszystkich od klatki. Przecież nie mogę jej zabronić puszczania się z Antkiem :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 ciąża to dużo, wiesz pewnie, że to wielki stres dla niej i wychowywanie po tyle małych, może dojść do wycieńczenia, choć wiadomo, ze jak są odpowiednie przerwy między ciążami to niby ok, ale mimo wszystko.

ale skoro mam 4 chomiki w domu,a w tym parkę,to chyba normalne,że będą powiększać rodzinę...?

Ja od ponad 1,5 roku mam w domu parkę dżungarków i nigdy ich nie rozmnażałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm... no cóż. Przyznam szczerze, że zgodzę się z moimi poprzednikami. I dodam od siebie; nie rozmnażaj chomików, naprawdę. To pewnie "frajda" na chwilę dla Ciebie. Ja sama mam blade pojęcie o ciąży i odchowie, więc nigdy nie rozmnażałam chomików, i nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również chciałam, mieć młode chomiki, ale mi przeszło, i szybko stwierdziłam że to tylko krzywda, dla samicy. Przecież ona w tym czasie cierpi, i w dodatku zostaję najważniejsze pytanie co z młodymi? Już wcześniej, wiele osób wypowiedziało się na ten temat, mimo że mam bardzo dużo osób, które chciały by mieć chomiczki, nie powiem: Co mi szkodzi, zrobię młode i gotowe, później je oddam!" To zupełnie nie na tym polega, aby zrobić chomiczki, później oddać, i wszystko jak dawniej... Nie znam twojej wiedzy, na ten temat, ale ja dużo o ciąży czytałam, gdy sama pragnełam mieć młode, moi rodzię nawet się zgodzili, a później powiedziałam, że to wszystko nie ma sensu, i że najgorsze będzie to jak przywyknę, do tej gromadki, i będe musiała maleństwa oddać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi