Skocz do zawartości
emilia

Biszkopty i dropsy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo radykalne podejście. Przecież dzisiaj są nawet chispsy naturals więc nie ma co się martwić rotfl Nie wszystko ma w sobie chemię :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są chipsy naturalne! Tylko zależy z jakiej firmy. Ogólnie mianem "chipsów naturalnych" moim zdaniem powinno się określać tylko owoce i warzywa cienko pokrojone (a la chipsy) i wysuszone. Czyli np. Zuzala czy Herbal Pets mają takie prawdziwe chipsy naturalne w swojej ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A naturals to chodzi o te z reklamy w TV xd? Pewnie, że nie są naturalne - jak każde chipsy!

A co do tych dropsów, pałeczek, prażynek...myślę, że to wszystko jest to odpowiednik naszych słodyczy, własnie tych czipsów i innych takich. My się tym zapychamy nałogowo, często o tym nie wiedząc. Ja jednak się pochwalę, chipsy jem rzadko :P . Ashley, nie musisz tego wyrzucać - możesz czasami dorzucić do karmy. Z pewnością podawane rzadko i w małych ilościach nie zaszkodzi. Jednak błędęm jest to, że w nasionach na wagę również są takie przysmaki. Wydaje mi się, że kupilaś właśnie jedną z takich mieszanek nasion, a nie "zestaw" przysmaków, ale może się mylę. Zrobisz jak zechcesz, oczywiste - albo wyrzucisz, albo zostawisz i będziesz raz na jakiś czas podawać. Natomiast skład tych rzeczy na pewno nie jest zachwycający i to wszystko nic nie wnosi do diety chomika.

Te przysmaki to jest wszytsko to samo co można osobno kupić. Za wyjatkiem tych prażynek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem kaskas, mówiac o chipsach miałam na mysli te ziemniaczane dla ludzi, moz się troche niejasno wypowiedziałam, no bo przeciez te z buraków, marchewki, czy te z HP, to tez chipsy a, a sa naturalne.

A co do tych chrupek, czy czegos w tym rodzaju, to tak jak Kamilaa uważam, że nie wnosza nic do diety, ale skoro chomik je lubi bardzo, to mysle, ze raz na jakis czas takie cos nie zaszkodzi. Mam na mysli powiedzmy raz na tydzień takie dwie chrpki, czy pałeczki, nie wiem co to jest.No moze raz na dwa tygodnie :kwasny: Ja co do chrupek to nie zabartdzo wiem, czy to chomiki lubiam bo Guciowi to nie smakuje, a nie będe, go zmuszac do jedzenia czegos, co nie jest nawet zdrowe, więc Gutek napych sie tylko ziołami i chipsami z HP lub Zuzali i sie bardzo ciesze. :hura:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wyrzucam całej zawartości tylko te dropsy ;P Nutka jakoś nie je tych pałeczek. Może to dobrze? Bo nie wyglądają na jakoś szczególnie zdrowe... a orzeszki na pewno nie szkodzą chomikowi, bo ją zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja moim chomikom , kupiłem ostatnio dropsy z Dako-Art , za 3.60zł . Dropsy jogurtowe z vitakraftu kosztują 7 zł , a lepsze chyba nie są :kwasny: Kupiłem im warzywne , bo .... ładnie pachną ^^ (i sam bym się na jednego skusił)

Jest to niby karma uzupełniająca dla gryzoni , a nawet jej skład w procentach jest niejasno napisany

Białko-14,5%

Tłuszcz-6,8%

Włókno-0,9%

Popiół-2,1% <<<<?????!!!!!!

No dobra , ale co z resztą ? Tu jest napisane tylko 20% całego składu - a całość ma 100%

Dalej; z tyłu opakowania pisze

Skład: mąka pszenna , czekolada??tłuszcz roślinny, cukier

Czyli nazwa "warzywne" pochodzi od zapachu i koloru

Dalej : Dropsy podajemy dwa-trzy dziennie , w formie łapówki , np gdy chcemy wybawić chomika z domku lub zabrać na ręce , ale nawet wtedy - podaje tylko okruszek .

Nie uważam dropsów za jakaś wielką chemie , ale na pewno trzeba postępować z nimi z umiarem - moje kuzynki troszkę "upasły" swoją świnkę dropsami , ponieważ jadła 3 dziennie , teraz jest na diecie z jakaś karmą Guinea Pig Fit

:whats: nie obalajcie całkowicie dropsów , bo jest to jedynie łapówka , jeśli ktoś chce - może je kupić. Okruszek dziennie nie zaszkodzi chomikowi , a może pomóc w oswajaniu go :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okruszek ok - ale nie dwa czy trzy. W takim przypadku chomik nie będzie jadł nic więcej, jak tylko dropsy, a to się zupełnie mija z celem.

Radziłabym jednak w ramach łapówki dawać chomikowi kawałeczek jabłka lub papryki - chomik tak samo będzie się cieszył, a będzie to dla niego zdecydowanie zdrowsze. Ja właśnie ususzyłam pokrojone na cienkie plasterki (~chipsy naturalne) jabłko, marchewkę i banana. Chomik wręcz wyrywa mi je z ręki.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że z np. jabłka lub kawałka banana, chomiczek jeszcze bardziej będzie się cieszył niż z dropsa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm ... ja właśnie susze jabłka - ale banana marchew też można ? :??:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mozna, ale postrzega=m, że banana nie jest tak łatwo wysuszyc z marchewka spoko, ale banan moze sie rozciapac.Ja polecam jeszcze chipsy jabułkjowe własnej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Banan? U mnie banan, jabłko i marchewka potrzebowały około 2 dni, żeby się ususzyć. Jeśli się "rozciapał" to znaczy, że był za grubo pokrojony, albo np. w zbyt dużej temperaturze i zamiast się ususzyć to się upiekł.

A muszę powiedzieć, że taki suszony banan to dobry.... rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobry Kaś, a jak rotfl .

Ja pamiętam jak w to lato banana na parapecie na słońcu chciałam ususzyć xDD. Ajjj, to dopiero było! Sok puścił, banany poleciały do nieeba!

Nami zjadła kiedyś takie "ludzkiego" suszonego banana, bardzo jej posmakował, ale żeby nie było tylko raz jednyny jej dałam takiego! ;> <--na wszelki wypadek, żebyście znów na mnie nie naskoczyli ^^.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówie to ze swoich obserwascji, byc moze był za grubo pokrojony. rotfl , ale jabuszka i tak się lepiej ususzyłay, lepsza do suszenia maja konsystencję niz banan, tak mi sie wydaje :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy chomiś może jeść popcorn solony? Bo przecież kupuje sie mu sól do lizania, a to samo jest co sól.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie, chomik nie może jesc solonego popcornu. W ogóle nie może jesc soli. A sól do lizania to nie to samo co zwykła sól... sól do lizania zawiera sole mineralne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomikowi soli wystarczy w zupełności, gdy podacie mu kawałeczek suszonego chleba. Dzienne zapotrzebowanie dużego chomika syryjskiego na sól nie przekracza 0,01 grama soli!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ło, no to strasznie mało :). To taką dawkę pewnie dostaje w zwykłej, podstawowej karmie, pewnie znajdzie się tam gdzieś ta sól... ;) A jeśli chodzi o banany, to da się łatwo wysuszyć :D. A, no i są pyszne, ja czasem kupuję w sklepie i jem xD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często w karmach na wagę jest popcorn, ale nie solony, tak więc można podawać, ale tylko ten, który nie zawiera soli. (<--czyt. ten w karmach) ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popcorn ? Ja jeszcze w życiu w karmie nie widziałam popcornu (a kiedyś bardzo często kupowałam na wagę - i to różną !) Ale banany widziałam... xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm... a co do tych dropsów, to ja się wypowiem tak. Również uważam, że są niezdrowe, ale w NADMIERNYCH ilościach. Słuchajcie, nie jedzcie ŻADNYCH cukierków, bo są twarde (jak się je gryzie to później ma się chore zęby), mają barwniki i jeszcze inne świństwa. I co ? Nic się nie stanie, jak raz na tydzień chomik dostanie 1-2 dropsy xD. W inne dni można podać w zamian warzywa, bądź owoce. I nie widzę problemu :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ale człowiek może zjeść 20 kilo cukierków i dostanie niestrawności, a chomik (w przeliczeniu na chomicze proporcje) po takim czymś zdechnie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi