Skocz do zawartości

Biszkopty i dropsy

Rekomendowane odpowiedzi

• 3 months later...
  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja nie sądzę, że to takie dobre. Nie ma tam aż takich witamin. Raczej nie jest to zdrowe. Ale można to podawać jako słodycz dla chomika, czyli raz lub dwa razy dziennie po jednym dropsie :)

Odnalazłam siebie w tobie,

Nie potrafię cię zapomnieć,

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

(nie znam ale babka z zoo polecała )

Oni polecą Ci nawet orangutana w akwarium po żółwiu, oni polecą Ci wszytsko byle tylko zarobić ;).

wiem już chomcie jedzą może nie jadły bo były najedzone bo wcześniej godzine temu dostaly pół marchewki i wszystko zjadły

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Ja daję mojemu chomikowi dropsy jako deser lub nagrodę, ale nie uważam, że jest to niezdrowe bo taki pokarm uzupełniający ma bardzo dużo witamin i naturalnych składnków. Mój chomik się nimi zajada :D

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem zwolenniczką dropsów. Kiedyś je kupowałam, ale stwierdziłam, że nie chcę na to marnować pieniędzy.

Wolę kupić mnóstwo ziółek i suszonych warzyw z Zuzali, czy HP niż takie dropsy. Ale to tylko moje skromne zdanie. Na ziołach chomik lepiej wyjdzie niż na dropsach. To co chomik lubi, to nie znaczy, że musi być zdrowe.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

jak sporadycznie i w małych ilościach to pewnie nie, chyba,że dajesz chomowi każdego dnia, a jak wiadomo bez przesady :sick: ja sama nie słyszałam o takim chomikowym uzależnieniu, a co do czekolady to chomiś też zwierzątko i jak zwierzątko jest łakome, ja sama wiem co robił mój chom jak przez przypadek dorwał spory kawałek czekolady i jak ganiałam go, by mu go wreszcie na siłe odebrać, co w rezultacie skończyło sie na tym,że przez 3 dni obrazony na mnie syczał :D

Odnośnik do odpowiedzi

z uzależnieniami w moim domu to wiem że tylko ja jestem uzależniona od czekolady:D nie wiem jak można wytrzymac bez czekolady:) nie daje swoim chomiczkom czekolady, najwyzej na swieta piernika z polewa i wcinaja az im sie uszy trzesa:) tak jak ja lubią wszystko co niezdrowe chociaz to co zdrowe też lubią i wychodzi na to że zeżrą wszystko co jadalne, byleby dobrze smakowało;)

Odnośnik do odpowiedzi

? Pierwszy raz słyszę o czymś takim... Mój chomik jest "uzależniony" od sera, tzn. ze jak mu daję ser (raz-dwa na tydzień), to od razu go pałaszuje a resztę chowa do doma :D. Ale czekolady się nie daje, bo może zaszkodzić chomikowi... Zresztą -> Daje się chomikowi wszystko, co moze jeść, ale w umiarze :). Wtedy bedzie wszystko ok. :wink:

Odnośnik do odpowiedzi

Zwierzęta nie powinny jeść czekolady... ani króliki, ani gryzonie ani psy i koty...

Ludzie np. majacy problemy z nadwagą, wiedzą zazwyczaj dlaczego mają nadwagę... ale łakomstwo jest silniejsze :D

Zwierzę nie wie co jest dla niego zdrowe a co nie..... więc je to co mu smakuje...

Żyjące na wolności szczury i myszy... nie wiedzą, że trutka, którą ludzie im podkładają jest trująca i je zabija.. więc dlaczego jedzą tą trutkę??? bo im smakuje!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie :) O czekoladzie jest własnie artykuł w przygotowaniu, ale osoby tłumaczące troszke wolno tłumaczą :P CZEKOLADY NIE MOŻNA PODAWAĆ OD ŻADNYM POZOREM! Z moich obliczeń wynika, ze już niecała 1/2 małej kostki twardej czekolady moze zabić dorosłego, dobrze utuczonego chomika syryjskiego (liczyłam na wage 220 g), ale o tym więcej już nie długo w artykule (i o czekoladzie i o świętach ;P)

Odnośnik do odpowiedzi