Skocz do zawartości
Angelo

I Wystawa chomików w Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z organizatorami międzynarodowych targów zoologicznych (http://www.mtl.lodz.pl/fair/web/index/id/86) pragniemy zorganizować I wystawę chomików na tych targach.

Tylko zastanawia nas, czy jest zapotrzebowanie na taką wystawę !

Jeżeli mamy to organizować, to dla większej publiczności - a nie dla kilku osób.

Szczególnie jesteśmy zainteresowani uczestnikami spoza Łodzi ! Dodam, iż każdy uczestnik ma wstęp wolny na targi !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem to niepotrzebny stres dla chomików. Szczególnie tych z poza Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja wiem, czy to wielki stres. Organizowane są różnego rodzaju wystawy świnek oraz myszek rasowych, nawet spoza Polski i jest ok. Jak transport będzie dobry, to nie powinno się nic stać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie chomiki są do tego przygotowywane od malego, nie jest to dla nich duży stres.

Mam pytanko, ile kosztuje mniej-więcej taki rasowy, wystawowy chomik? Kupiłabym za kilka lat takiego, moze na 17stke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie nie znamy żadnych oficjalnych hodowców chomików - jeśli są to się nie ujawniają. To dziedzina dopiero rozwijająca się, w niektórych krajach są już hodowcy z prawdziwego zdarzenia, u nas niestety o nich trudno. Takie małe upomnienie - nie stosujemy obecnie pojęcia "rasa". Wyszło z użycia oficjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla normalnego chomika trzymanego w domu podróż do innego miasta na wystawę jest moim zdaniem niepotrzebnym stresem, tym bardziej, że taka wystawa nie cieszyłaby się raczej dużym zainteresowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M__M ale to od nas zależy jakim powodzeniem będzie się cieszyła wystawa! Z takim podejściem większości ludzi trudno się dziwić, że zabawa nie ma powodzenia. Dlatego zachęcam do jak najliczniejszego udziału. Tylko naszym zainteresowaniem możemy rozkręcić "tę całą budę"!! :hura:

A jeśli chodzi o transport - jeśli weźmiesz chomika wraz z całą klatką, to on nawet się nie zorientuje, że coś się zmieniło. Nie powinno to wywołać stresu u niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podzielam zdanie kaskas, troszkę inicjatywy, jakby każdy miał takie podejście, to by nic nigdy nie można było zrobić ;]

Co do stresu ... podejrzewam, ze połowa z trzymanych w domach chomików przezywa nie mniejsze stresy niż podczas podróży ... Nie będę nawet przytaczać przykładów. I wcale to nie są wyjątki.

Znowu zagadnienie jego przeżyć zależy od nas - jak sie porządnie postarasz, to nawet nie odczuje podróży. Trzeba chcieć, a nie z góry załamywać ręce :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z taką, aby i Tobie i chomikowi było wygodnie. Bo to tylko o to chodzi. Jeśli będziesz jechał samochodem, to lepiej zabrać całą klatkę. Jeśli pociągiem/autobusem itd., lepiej wziąć transporter.

Do wystawy w Łodzi jeszcze jest sporo czasu, więc do tego momentu podamy wszelkie dane. Ale myślę, że Angelo będzie wiedział coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym chciała wystawiac Nutke, tylko byłby problem z dojazdem.. :kwasny:

może kiedyś bedzie wystawa chomików w moim miasteczku (w co wątpie :P)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystawy i pokazy to rewelacyjna sprawa :) Nie tylko, żeby pokazać/ wystawiac zwierzaki ale równiez po to aby sie spotkać, poznać, wymienić doswiadczenia..

Mam hodowle myszy rasowych :) Jestem z Gdańska, staram sie jezdzić na wszystkie wystawy i większość pokazów :)

We wrzesniu była wystawa we Wrocławiu, teraz będzie w Poznaniu :) przy okazji mozna zwiedzić kawałek Polski ;)

Chomika mam tylko jednego :D ale chętnie przyjade na wystawe :)

ps. transport jest napewno jakims rodzajem stresu dla zwierzaka, jak wszystko co nowe i nieznane, jedak dobrze "zapakowanemu " zwierzęciu z odpowiedzialną osobą na pewno nic nie grozi :)

i tak chciałabym sie zapytać:) kto będzie sędziował?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nasz chomik Antek -głowa rodziny był na takim pokazie,ale w Policach,koło Szczecina i zajął I zaszczytne miejsce rotfl ,uważam,że jednak miał stresa,bo nigdy go takiego dziwnego nie widziałam :kwasny: rozplaszczył się jeszcze bardziej ,niz jest w rzeczywistości,dzięki czemu zyskał kolejne centymetry ale był jednak...osowiały i jakby zdeorientowany tym co się dzieje wokół niego!!!Ale wygrał :hura: a wtedy po 3 dniach,jego chomiczka się akurat ochomiczyła i mieli 10-cioro maluszków!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kali - byłaś we Wrocławiu, na targach? Ja tez tam byłam, ale na konkursie z chomikami ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mam prawka :P i zawsze jezdze pociągami :)

wcale nie jest daleko :P zazwyczaj jedzie sie w nocy wiec i tak śpisz :)

na targach we Wrocławiu byłam :) ale wtedy nie miałam jeszcze chomika :) pół roku szukałam białego ;) jakis deficyt białasów był w Gdańsku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Małego fresha tu zrobię . Hmm może i bym się wybrała tylko nie doczytałam się kiedy to ? Sprawdzę na stronce targów . Bo mi by sprzyjało podczas ferii ^^ . A ile Cie kosztował Kali bilet ?

Bo nie jestem obeznana w opłatach pociągowych ^^ .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczególnie jesteśmy zainteresowani uczestnikami spoza Łodzi ! Dodam, iż każdy uczestnik ma wstęp wolny na targi !

Czyli jak ktoś wystawia chomiczka to wchodzi za darmo ? NA pewno ? Nie będą się czepiać ? No chyba nie jak się z władzami targów organizatorzy porozumieją xDD . Jakie ja bzdury gadam .

A tak a propos można by się spotkać Kali . A jak ty wiesz jak tam dojść to byśmy razem pociągiem pojechały . No bo ja się nie orientuję xD .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam hodowle myszy rasowych(choć obecnie nieaktywna) i podobnie jak Kali uwazam, ze to świetna sprawa! Jeżeli chodzi o stres to zależy od indywidualnego zwierzaka. Ja miałam myszy, które uwielbiały być brane na recę i głaskane również przez obce osoby. Myślę, ze taka wystawa spełnia przede wszystkim funkcje edukacyjne.

Ja wkrótce stane się szczęśliwą posiadaczka chomisia syryjskiego i pewnie na tym jednym się nie skończy :oczko: i chętnie przyjadę do Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, różne są poglądy. Myślę, że jak dobrze chomika przygotujemy, to napewno się bać nie będe. To świetna przygoda, wykazać się swoim pupilem na wystawie... No i jeszcze wstęp za darmo? Ja sama bym pojechała, ale mieszkam bardzo daleko od łodzi ! Raczej rodzice, nie zgodzą się na dojazd pociągiem. No cóż, pozdrawiam. rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi