Skocz do zawartości
Baklazan

Jaki gatunek chomika najlepszy?

Jaki gatunek chomika lubisz najbardziej?  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Co do długości ciała się nie zgodze, bo w wielu źródłach jest opisane, że niektóre samce osiągaja DO 25cm, ale to już sa takie 'wyjątki'. No ale i tak jak dla mnie to duzy =P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jest tak z dlugoscia

wikipedia podaje do 34 cm

encyklopedia z interii do 34 cm

encyklopedia pwn do 34 cm

portal wiedzy onet do 30 cm

wiecej nie szukalam

a strona hamsterinfo.de podaje, ze chomik europejski osiagal nawet do 40 cm

a europejskiego w zyciu na oczy nie widzialam, wiec pewnie wszystko jest mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałam dzungaskiego, potem syryjskiego takiego bialo niebieskiego z dluga sierscia, a teraz mam niebieskiego dzungarka.

Podobaja mi sie rude syryjskie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

syryjskiego biało-niebieskiego? Dżungarka niebieskiego? Baaaaardzo dziwne xD Masz jakieś fotki? Bo coś mi sie nie chce wierzyć LoL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam syryjskiego długowłosego dokładnie takiego jakiego ma kaskas w swoim avatarze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecny chomik (dzungar) jest taki jasniejszy szaro niebieski z czarnym paskiem. Taki po prostu sie trafil w miocie reszta byla normalna.

A syryjski byl taki bialy w takie szaro niebieskie latki przy przy ogonie i lepku.

Zdjec nie mam bo nie mam komorki z aparatem ani aparatu cyfrowego. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dżungarka niebieskiego? Baaaaardzo dziwne xD Masz jakieś fotki? Bo coś mi sie nie chce wierzyć

No to czas uwierzyć :P Sama miałam takiego chomika.

Jak wiadomo są 3 barwy (oficjalne są 3, a tą 4-tą nieoficjalną jest barwa panda) dżungarków: normalny (ciemny szary, z brązowym, lub czarnym), perłowy (białe, czasem z szarymi miejscami [teraz mam właśnie takie chomiki]) i szafirowy (szary z niebieskimi miejscami). Oczywiście ten niebieski to nie jest taki jak hmmmm.... Kolor czystego nieba :P Tylko taki szary wpadający w niebieski, czyli szafirowy :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szafirowy a może fioletowy. Fiolet jest ciemny wpadający w czerń i niebieskośc. O szfirowym kolorze nigdy nie słyszałem, ale jak to powiedział kiedyś chyba Arystoteles "wiem że nic nie wiem"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szafirowy kolor, to ten, ktory maja cebulkowe rosliny o wdziecznej nazwie SZAFIREK ;;)

Dołączona grafika

raczej watpie, zeby to byl kolor chomikow...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że nie rozumiecie....

To chyba logiczne, że chomik nie będzie miał koloru czystego szafiru, to by było niemożliwe. Pisałam wcześniej, że miejscami ten szary kolor futerka "wpada" w odcień szafirowy.

http://krzysztofteleskopek.blog4u.pl/up ... maragd.jpg

A poza tym, ktoś nadał temu umaszczeniu właśnie taką nazwę więc musiał mieć jakiś powód.

Albo zobaczcie to:

http://www.domestica.strona.pl/img/gal7_h.jpg

to jest kot rasy "rosyjski niebieski" przecież on nie jest niebieski, to widać. Ale w porównaniu z czystym szarym kolorem, ta barwa wydaje się lekko niebieska. A to co pisze na tej stronie:

"(...)dziś zachwycają w wyglądzie kota rosyjskiego: kolor szaty - niebieskoszary ze srebrnym połyskiem"

Mam nadzieję, że teraz choć trochę rozjaśniłam sytuację :]

poprawka błędu ort... - macaron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niebieski, ok - klasyczny kolor futerka. Ale szafirowy to juz lekka przesada :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja nie mogę :P

A to sama sobie wymyśliłam?

http://www.hamsters-uk.org/modules.php? ... =44&page=1

"As well as the Normal, (Grey), captive Winter White hamsters may be Sapphire, (Blue Grey) or Pearl, (permanently in the winter coat)."

Sapphire to jest szafirowy :P

Ale moim ulubionym umaszczeniem dżungarków są i tak całe białe, lub białe z szarymi miejscami :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ufuf przeczytaj dokladnie te strone, ktora cytujesz :) nazywa sie i owszem szafirowy, ale nigdzie tam nie ma w tekscie, ze ma kolor szarirowy !!

Sapphire Winter White

Top Coat Smoky grey with a blue tinge

Base Colour Steel blue

Belly Fur Off white with blue tinged base colour

Feet Off white

hmmmm

a ja i tak mam rudego :D i on jest naprawde rudy :P

a tak poza tym :D to peace please :D:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój jest ubarwieńa kremowo-brązowego, ma świetna długą serśc.

Nie wyobrazam sobie chomika o kolorze szafirowym, może ma ktoś jakieś zdjęcia chomika o kolorze "szafirowym"???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam jednego syryjskiego długowłosego, przepasanego dziko umaszczonego ;;) Bardzo ją kocham:) Moja śliczna Żelka niedługo będzie miła 2 latka i sie boje tego gdy sie zestarzeje;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JA też mam syryjka długowlosego ale mój ma ok. 10 miesiecy więc jeszcze troche (mam nadzieje) pożyjęęęęęęęęęę!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sie bedziesz nim dobrze opiekował to na pewno pożyje ja mam nadzieje ze Żelka przynajmniej ze 3 pozyje

poprawka błędu ort... - macaron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a tak w ogole, to jak sie ma odpowiedz "wszystkie chomiki sa fajne" do pytania "jakiego masz chomika" ???? ;:;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jeśli chodzi o szafir, to git. Trzeba było tak o razy, moja koleżanka ma takiego, to jest taki szary i troche wpada w niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jeśli chodzi o szafir, to git. Trzeba było tak o razy, moja koleżanka ma takiego, to jest taki szary i troche wpada w niebieski.

Uffff, jak mi ulżyło.

Nareszcie ktoś pojętny to przeczytał.

Już myślałam, że ja tak niezrozumiale tłumaczę :P

a tak w ogole, to jak sie ma odpowiedz "wszystkie chomiki sa fajne" do pytania "jakiego masz chomika"

Hehe, no właśnie. Dziwnie sformuowana sonda :P Ale jednak dwie osoby wybrały tę odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No trochę to dziwne. Ogólnie, wszystkie chomiki moim zdaniem są fajne, lecz zagłosowałam i tak na moją jedną z ulubionych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi