Skocz do zawartości
Baklazan

Jaki gatunek chomika najlepszy?

Jaki gatunek chomika lubisz najbardziej?  

57 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak dotąd miałam tylko dżungarka więc porównać nie mogę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiem tak...

Każdy chomik ma swój własny charakter, ciekawski, pierdołowaty czy jeszcze jakiś inny...Od zawsze (tzn. jakichś 7 lat) mam chomiki dzungarskie i nigdy nie miałam roborka czy syryjka więc trudno mi powiedziec który jest najlpeszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wybrać nie potrafię ;) moim zdaniem nie zależy to od gatunku chomika tylko od jego charakterku.

Kocham syryjki za ich wielkość oraz różnorodność kolorów, ja uwielbiam oryginalność, nie lubię "małych kopii" ;)

Roborki miałam dwa i są prze.zajeiste :) no ale to było już dawno. Oba krótko mi żyły.. ale posiadając teraz prosiaki wiem że wolę coś większego.

Dżungarka posiadam obecnie nie jest może taki idealny jak bym sobie chciała :P bo często gryzie mnie w paluchy pomimo oswojenia, ale ogólnie rzecz biorąc jest genialny i słodki.

Jeżeli miałabym kupować to pewnie zdecydowałabym się na syryjka ew. roborka :)

Swoją drogą proponuję zmienić tytuł tematu na Jaki jest Twój ulubiony gatunek chomika?

PS. NIE rasa, acz gatunek!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój ulubiony gatunek hmm. Miałem jednego dżungarka, jednego syryjka i teraz mam znowu syryjka. Syryjskie chomiki są bardzo misiate, milutkie i śmieszne :P Ale dżungarki mają te swoje oczęta i ta ich myszowatosc jest swietna ^^ Nie wiedziałbym co wybrac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dżungalski jest chyba najładniejszy.

Nie ma chomika dzungalskiego

Są dzungarskie ; ))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja osobiście najbardziej lubię syryjskie a już w szczególności długowłose,nie wiem dlaczego z gatunków wymienionych na górze nie miałam tylko Chińskiego,ale najbardziej związałam się z syryjakami i angorkami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie najlepszy jest dżungarski ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście zawsze syryjskie rotfl Oczywiście pozostałe gatunki mają to coś w sobie i powoli jak widzę któregoś z kolei dżungarskiego, bądź roborka (za sprawą podrikowego Leechee :P ) to mnie takie "ach" łapie powoli :buja: A chińskie natomiast strasznie mi się podobają ze względu na ogonek i mordkę ;) Najchętniej miałabym po jednym z każdego gatunku xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bądź roborka (za sprawą podrikowego Leechee :P ) to mnie takie "ach" łapie powoli :buja:

"ach", jaki on sławny :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja oczywiście gatunek syryjski - choć miałam okazje przywieźć do polski rasowe Robaczki to jednak nie dziękuje... Musi być za co 'chwycić'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja posiadałam chomisia dżungarskiego, który praktycznie po 3 dniach od zakupu (w sklepie zoologicznym) oswoił się i  wchodził na ręce. Jak wyciągnęłam dwa palce ze słonecznikiem to chodził na dwóch łapkach po nie. Aczkolwiek zastanawiam się nad syryjskim... Potrzebuję chomika milutkiego do głaskania i zabawy, spokojnego, nie uciekającego. To chomiczy ideał - takie cudo rzadkie, ale coś zbliżonego. Poradźcie mi dżungar czy syryjczyk? Który ma w/w cechy?

Edytowane przez Evanlyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez względu na gatunek - adoptowany :)

Adoptując chomika z domu tymczasowego mamy z góry jasną sytuację. Tymczasowy opiekun miał przez czas trzymania na tymczasie poznać charakter i potrzeby chomika i na pewno nie zatai niczego, bo w końcu najbardziej DT zależy na znalezieniu domu odpowiadającego potrzebom zwierzątka. W dodatku dajemy mu w życiu drugą szansę.

Jak jesteś zdecydowana i masz warunki dla chomika, zajrzyj na strony DT naszych e-chomikowych rezydentów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dżungarki mają zaawansowane ADHD i z reguły nie usiedzą w miejscu, no chyba, że dasz im odpowiedni motywator do posiedzenia chwilke w miejscu ;)
Syryjek prędzej poleży na ręce i odda się pieszczotom.

Obojętnie jaki będzie twój wybór - nie kupuj chomik, adoptuj. Wpisz sobie w wyszukiwarkę facebooka: Chomicza Dzielnica, Chomicza Przystań, Chomicze życie nie jedno ma oblicze.  To 3 chyba najpopularniejsze domy tymczasowe. Jest styczeń i w schroniskach oraz domach tymczasowych masowo przybywa niechcianych prezentów jakimi są zwierzaczki - adoptując takiego malucha, dajesz mu drugą szansę na bycie kochanym :) Te maluchy to doceniają i potrafią się niesamowicie odwdzięczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi