Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...chomiki Campbella sa tak naprawde podgatunkiem chomikow dzungarskich?? Bo powszechnie sie mowi na chomika dzungarskiego zachodnioazjatyckiego chomik dzungarski, a na chomika dzungarskiego wschodnioazjatyckiego chomik Campbella. Traktujcie to jako ciekawostke, bo sama tez nigdy nie uzywam okreslenia chomik dzungarski dla chomika Campbella. Pozdroofka dla wszystkich hodowcow chomikow :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tago jako ciekawostkę nie traktuję bo to wiedziałem -_-'

Chomik dżungarski dwa podgatunki:

-Chomik Campbella wschodnio-azjatycki(Phodopus sungorus campbelli)

- Chomik Winter White zachodnio-azjatycki (Phodopus sungorus sungorus)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a też traktuję je jako 2 zupełnie inne razy. nie wiem czy cambella to nie pandy. W każdym razie pandy są mylone z dzungarskimi. Bo są takie same z wyglądu jedyne czym się róznią to ubarwieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko, że to nie są rasy tylko gatunki, a Campbella i Winter White to podgatunki, dżungarskiego. Moim zdaniem pandy to jest odmiana barwna chomików Campbella bo Winter White nie mają tyle odmian barwnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

Jejku, a mi się bardzo podobają Winter White'y!!!

Co Wy na to, żeby pokazać tu zdjęcia, żeby niektórym userom tego forum nie myliły sie te podgatunki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie trzeba zdjęc - mozna te dwa gatunki po prostu w moim poście ładnie opisac:

-chomik dzungarski zachodnioazjatycki jest powszechnie zwany chomikiem dzungarskim. Ma futerko białe, jasnoszare, ciemnoszare do prawie czarnego i lekko brązowego (podpalanego)- to byla barwa pleckow. Brzuszek jest prawie zawsze bialy. Pyszczek tępo zakonczony. W niskich temperaturach, w zimie zmienia odcien futerka na jasniejszy az do bialego ubarwienia.

-chomik dzungarski wschodnioazjatycki jest powszechnie zwany chomikiem Campbella. W odróznienia do zach.azjatyckiego dzungara ma pyszczek zakonczony bardziej szpiczascie a oczy ma troche skosne. Wystepuja u niego odmiany piaskowe, troche pomaranczowe, albinotyczne (biala siersc, czerwone oczy lub jasnopomarasnczowa siersc, czerqwone oczy), kremowe i rowniez szare jak u zachodnioazjatyckiego podgatunku.

Ja tago jako ciekawostkę nie traktuję bo to wiedziałem -_-'

Chomik dżungarski dwa podgatunki:

-Chomik Campbella wschodnio-azjatycki(Phodopus sungorus campbelli)

- Chomik Winter White zachodnio-azjatycki (Phodopus sungorus sungorus)

ciekawostka dla tych co nie wiedzieli - przeciez na tym forum naszym glownym celem jest dowiedziec sie wielu nowych rzeczy i zasiegnac porad o naszych chomisiach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co wiem campbella nie mają ciemnych plamek po boku, ale dżungarki taK..

nie zgodzę się z Pandą, że jest nie poprawnie nazwyany dżungarkiem

http://www.petwebsite.com/hamsters/about_hamsters.htm

Zobaczcie, że dżungarkiw Menu, to Dwarf Winter White Russian Hamsters... to znaczy, że pełna angielska nazwa Winter Whitów, to Dwarf Winter White Russian Hamsters

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

co mi tam po opisie :p ja chce zobaczyc maluszki a nie sobie je wyobrazac :p zapodajcie wszelakimi fotkami o tym chomisiach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co wiem campbella nie mają ciemnych plamek po boku, ale dżungarki taK..

nie zgodzę się z Pandą, że jest nie poprawnie nazwyany dżungarkiem

http://www.petwebsite.com/hamsters/about_hamsters.htm

Zobaczcie, że dżungarkiw Menu, to Dwarf Winter White Russian Hamsters... to znaczy, że pełna angielska nazwa Winter Whitów, to Dwarf Winter White Russian Hamsters

To już zależy jak kto przyjmie czasami jest bez "Russian".

A z tym niepoprawnym nazywaniem to jest tak, że wiele osób odróżnia Campbella i Wintery (które nazywa dżungarskimi) jak to obydwa są podgatunkami dżungarskich. A tak wogóle to nie porównuj nazw angielskich do polskich, bo to dwie różne rzeczy, w wolnym przetłumaczeniu nazwa Dwarf Winter White Russian Hamsters, znaczy karłowaty rosyjski chomik winter white.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okey a teraz pytanie za sto punktów

kto ma dostęp do tej rasy:

Dołączona grafika

Normal Dwarf Winter White Russian Hamster

:P Jeśli ktoś ma niechaj pisze bo osobiście mi sie bardzo podoba ich umaszczenie, może się nawet skusze na drugiego takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o kurcze ale sliczny photo watpie ze u nas sie kupi,chyba ze rasowego,moze to i nawet taki jest.chociaz przegladalam tu galerie i ten wyglada jak moj Chester

moze minimalnie ciemniejszy ale podobny roftl

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Normal Dwarf Winter White Russian Hamster to po prostu chomik dzungarski.

Od czasu do czasu taki pojawia się u nas w zoologach :)

Tylko zwykle nie ma takiego łepka jak ten, tylko z odcieniami szarości lub całkowicie biały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzebaby było poszukać w zoologach. Albo poprosić o sprowadzenie.

U mnie w Katowicach na ulicy Dębowej zamówiłam Gryzaka pytałam o możliwość sprowadzenia takiego chomika i sprowadzili. Powiedziałam jak ma wyglądać no i już mialam go :) Nie znam dokładnie numeru ulicy ale ulica to jest Dębowa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hym...

Najlepiej jak byś poszukał we wszystkich zoo w twoim mieście

Ale to żadko spotykana rasa...

Więc niewiadomo ...:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu? Jak się zamówi choma to pewnie sprowadzą takiego. U mnie w sklepie można :) Można też poszukać na aukcjach internetowych i w necie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale jak w necie poszukasz to trzeba w swoim wojewodztwie bo nie bedzie sie jechalo po chomika na drugi koniec Polski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli komuś bardzo zalezy, to pojedzie.

Moja kolezanka ma tez takiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w Szczecinie nigdy takiego nie widziałam...

Chyba tutaj dopiero widze

Ale to jeszcze wtedy kase na przejazd wydaje

Chyba że ktoś na rowerze pojedzie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki śliczny!!Raz widziałam podobnego w zoologu.Chciałam go kupić ale było z nim coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Martynka mówisz na ulicy Dębowej... :> hmm poszukam i się dowiem. :P

Własnie mi powiedziano ze w Zoo-Natura pojawił sie "czarny dżungarek" dziś to sprawdze - czy aby napenwo w razie czego zrobie fotki i zamieszcze tu na forum.

Nadal szukam tego fajnego.... :D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi