Skocz do zawartości
Angelo

Konkurs 'Genetics Hamster' - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakończył się konkurs Genetics Hamster, w związku z tym wyłoniliśmy zwyciężczynie.

Trochę śmiesznie to brzmi, bo jedyna praca spełniająca wymagane warunki została napisana przez Chomusię i w związku z tym zostaje jej przyznana pierwsza nagroda w postaci drewnianego domku dla gryzoni (Trixie) ufundowanego przez sklep Super Zoo Market oraz paczki z produktami ufundowana przez firmę Herbal Pets. Dodam, iż nie jest to jedyna nadesłana do nas praca, ale te inne prace wołają o pomstę do nieba. Ludzie, nauczcie czytać się w końcu ze zrozumiem jakikolwiek tekst - przyda to się Wam w życiu. Dlatego zostały one odrzucone, jako niezgodne z regulaminem.

Natomiast druga nagroda nie została w ogóle przyznana.

Gratulacje dla jedynego uczestnika !

:gazeta: W związku z takim rozwojem spraw, konkursy na vortalu zostają zawieszone do odwołania. Widać, iż musimy układać pytania na poziomie przedszkolaka. Duża część osób na tym forum, liczy na łatwe zdobycie nagrody - bez przemęczania. Róbcie tak dalej, na pewno daleko zajdziecie...

Konkursy powrócą, kiedy - nie wiadomo. Dziękujemy wszystkim za udział w poprzednich konkursach. Czekamy na nowych czytelników, którzy być może, w przyszłych konkursach - wykażą się większymi chęciami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo się cieszę z wygranej. Choć szkoda, ze niestety, tak jakby nie miałam z kim rywalizować. Fakt faktem, być może temat był trochę trudny dla niektórych, szczególnie tych młodszych.

No i szkoda, ze niestety konkursy są zawieszone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, jestem trochę zawiedziona, ze tak mało osób wzięło udział. Ja nie brałam bo myślałam, że tylko osób uzna, ze warto poświęcić jakiś tam czas żeby zdobyć nagrodę... :dobani:

Cóż gratuluje _Chomusi_ rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz zaczynam żałować, ze nie byłem w stanie wygospodarować tych 3-4 godzin na napisanie pracy (miesiąc największej aktywności szkolnej) i oczywiście gratuluję _Chomusi_.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

_Chomusiu_ - trudny był konkurs? W czasach, gdzie właściwie wszystko można znaleźć klikając myszką? Dostępne są całe biblioteki - i nie mówię tu o "sweet blogaskach" - ale każde poważne czasopismo jest zrzeszone w odpowiednich bazach danych... kłania się np.

scirus

wiley

pubmed

sciencedirect

espacenet

elsevier

Proponuję sobie wpisać do scirusa "Mesocricetus auratus" a reszta to klikanie... (ewentualnie tłumaczenie). Być może nie znajdziecie pełnych prac, tylko abstrakty - ale zawsze coś. (Dla tych co wybierają się na studia z nauk ścisłych gorąco polecam zapisanie sobie wszystkich).

Owszem, trzeba wiedzieć jak szukać, i czego się chce - ale gdyby choć jedna osoba spytała - bo nie wie - nie widzę problemu w pomocy.

Do tego dochodzą liczne prace w internecie - prywatne strony. Jest ich masa - zazwyczaj od razu po stronie poznać, czy jest ona wystarczająco wiarygodna. Owszem nie są po polsku - ale właśnie my tu jesteśmy po to między innymi, żeby wprowadzić parę danych o chomikach również do polskiego języka (przynajmniej staramy się dużo rzeczy tłumaczyć i pisać...)

Szczerze mówiąc - jestem zawiedziona Wami. Przychodzi codziennie 30 osób, czy coś koło tego - i większość pisze tylko bzdurki w pogaduchach. Zero wysiłku - miło i przyjemnie. Czasami mam wrażenie, że zupełnie nie ma znaczenia, jaka jest tematyka forum. Proszę, wyprowadźcie mnie z błędu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szkoda że konkursy zawieszone :( miałam brać udział w następnym - na ten nie chciałam wysyłać bublu a nie mam chwilowo czasu na porządne wypracowanko bo w sobotę za mąż wychodzę...

no i gratulki dla Chomusi :)

PS. wg mnie takie konkursy są najlepsze! bo nie biorą w nich udziału ludzie tak naprawdę nie związani z tematem tylko szukający nagród (działam na jednym z portali konkursowych i wiem co się tam dzieje ;)), ale ludzie którym naprawdę zależy

niezły wg mnie byłby tez konkurs fotograficzny - ale nie taki, w którym zdjęcia ocenialiby użytkownicy forum, bo takie trochę nie mają sensu (są ludzie, którzy do głosowania w takich konkursach mają swoje "ekipy" i nie idzie z nimi wygrać nawet jeśli miałoby się 100 razy lepsza fotkę) - ale taki w którym zwycięzców wybierałoby jury - no i oczywiście fotki mogłyby być bardzo tematyczne, nie dotyczące tylko ogółu chomików np. -> autorska realizacja labiryntu dla chomika - oceniane zdjęcie i pomysł labiryntu - i przyznane np. dwie nagrody, jedna za fotkę druga za pomysł... - nie wiem tak wrzucam co mi do głowy przyszło;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dianek - to gratulacje i wszystkiego dobrego na "nowej drodze życia" :)

Odnośnie konkursu fotograficznego - był już taki - jak również konkurs (poprzedni) na wykonanie zabawki dla chomika - zaglądnij na stronę poświęconą konkursom właśnie. Może wymyślisz jakiś temat warty konkursu (tylko prosiłabym hmmm :) na gg albo pw, żeby była ewentualna niespodzianka dla innych...).

Prosiłam Angelo, aby do regulaminu konkursów dopisał - że jeśli nie zgłosi się minimum np. 10 osób - konkurs zostanie odwołany. I tak chyba trzeba będzie zrobić. Bo szczerze mówiąc, czasem myślę, że szkoda naszej pracy - uwierzcie, że zorganizować nagrody nie jest rzeczą banalną (no chyba że się jest milionerem i samemu się wszystko opłaci). Trzeba się różnych pomysłów chwytać, nie raz i nie dwa prosić o pomoc... starać się, żeby to nie było "byle co" - a na koniec po wszystkim okazuje się, że cała praca na darmo, bo chętnych brak.

Więc apeluję o trochę więcej zaangażowania - i włożenia więcej serca w to co robicie. Wydawało mi się zawsze, że konkursy, to wspaniały sposób nagrodzenia osób, które się bardzo starają. A tu taki klops wyszedł...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klops klops... Teraz musimy się jakoś zrekompensować. I brać się do roboty bo w pupę od Adminów dostaniemy :P A pomysł z ilością zgłoszeń według mnie bardzo dobry. Tylko się trzeba zmobilizować.

dianek - wszystkiego najlepszego :bukiet:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł z minimalna liczbą kandydatów do konkursu jest bardzo dobry i w pełni go popieram. Nie wiem tylko czy 10 to nie za dużo, czy nie lepiej np. 7, bo chyba w poprzednich konkursach, gdzie też trzeba było stworzyć własną pracę nie było aż tylu chętnych.

dianek czy ty jesteś w pełni świadoma tego co czynisz? Ale i tak wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za gratki :) a co do ślubu - pewnie że jestem pewna :D chyba już nie potrafię żyć bez mojego chomikomaniaka wiec czemu sie ie chajtać ;)

a co do konkursów - kaskas napisze ci na gg parę pomysłów - może ci sie kiedyś przydadzą w organizowaniu czegoś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kaskas - mi chodziło o tych nieco młodszych, co tak nie za bardzo z językami. A wiadomo, jak translatory potrafią tłumaczyć xD

Dzięki za gratulację ;)

I wszystkiego naj dla dianki*

____

*chyba tak mogę odmienić, co? xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to tyłek. Ja chciałam się zgłosić, ale czasu nie było, tzn. ja go nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mogłam wziąć udziału w konkursie.. bo net mi nie działał, a nie będe innym głowy zawracała. przykro mi. GRATULACJE dla _Chomusi_ :* :) :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje ;) (trochę spóźnione, ale szczere rotfl ) Myślę, że tak mało osób się zgłosiło, bo właśnie teraz zapisują nam najwięcej testów, sprawdzianów, kartkówek, testów itp...

Ale pomysł z tymi 10 osobami jest bardzo dobry i mobilizujący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje ! :) Ja bym wzięła udział ale teraz miałam tyle nauki że ledwo wchodziłam na forum itp. eh...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje.

Szkoda, że konkursy zostają odwołane, ale trochę nie rozumiem adminów.

Ludzie na komputerze, surfując po necie robią to dla przyjemności, relaksu, i raczej mała część osób będzie się dużo starała w takich konkursach napisać tego typu wypracowanie, jak do szkoły, na ocenę(tym bardziej, że powodu by to robić takiego ogromnego to nie ma, nagrody znowu nie są jakieś super, nie jest to drogie.Nie mówię, że nagrody są złe, ale to nie konkurs o auto warte 100 000 zl ).Cieszcie się, że w ogóle ktoś się konkursami interesuje.To nie szkoła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszcie się, że w ogóle ktoś się konkursami interesuje.To nie szkoła.

Arya ale Admini nie robią tego dla siebie tylko dla nas więc to my powinniśmy się cieszyć, że robią konkursy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arya (i wszyscy inni) owszem, masz rację! nagrody nie są jakieś wygórowane, ale to nie oto chodzi. Wydaje mi sie, że największą nagrodą w konkursie powinno być dla nas to, że w jakiś sposób pomożemy innym opiekunom chomików. Podsuniemy im jakieś pomysły, dzięki którym ich chomiki będą miały lepiej. Nasze chomiki też będą miały lepiej, bo po pierwsze mogą dostać nagrodę (chyba, że ktoś sam zjada paczuszki od HP rotfl ), a po drugie uczestnicząc w konkursie rozwijamy naszą wiedzę na temat chomików, albo robimy jakieś konkretne przedmioty dla nich. Podsumowując: jeśli na forum jesteśmy dla czystej przyjemności i pogłębiania wiedzy, to nie wymagajmy nic więcej od konkursów organizowanych przez forum. Musimy pamiętać o tym, że sponsorzy naszych konkursów nie czerpią z tego żadnego zysku, więc nie wymagajmy od nich zbyt wartościowych nagród.

PS. Arya nie traktuj tego jako atak na twoją osobę, bo ty i twój post zainspirowaliście mnie jedynie do wyrażenia mojej opinii na temat konkursów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja wiem, czy nagrody nie są takie wygórowane. W paczce HP zazwyczaj jest 9 produktów. Każde kosztuje ok. 5zł 9 w większości nawet powyżej). To daje nam niespełna 50zł. Czy to nie dużo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to nie dużo?

to bardzo dużo. Zobaczmy ile jest konkursów. HP poświęca na te konkursy bardzo dużo kasy. Fakt dla tak wielkiej firmy jak HP to rzeczywiście mało. Ale z naszego punktu to dużo.

Dodam iż za 50zł, można mieć już połowę klatki - takiej dużej jaką ja mam.

(Całość mojego postu opiera się na wiadomościach od chomusi, czyli to że paczka kosztuje 50zł)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M__M masz rację w tym co piszesz.Nawet myślalam, czego by się tu doczepić ( taka moja natura :P ) , ale to co piszesz również jest prawda, mimo to,swojego zdania nie zmieniam.

Nawiasem, nawet nie wiedziałam, że to aż tyle wychodzi :o.

P.S.: M__M rozśmieszyłes mnie tym, tzn. tym, że y.. no już sobie wyobraziłam kogos kto przed komputerem zajada podstawowe ziólka hp i popija colą :P fajne wyobrażenie, można sie uśmiac, polecam ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodajcie do tego czas, jaki trzeba poświęcić na to, by konkurs zorganizować - najpierw postarać się o sponsorów - to są czasami wielotygodniowe pertraktacje. Wymyślić temat, który będzie łatwy a jednocześnie "na poziomie" (na szczęście jeszcze pomysłów nam nie brakuje), przygotować stronkę, żeby wszystko pasowało do siebie. Następnie trzeba odpowiedzieć na szereg pytań od Was odnośnie konkursu. Potem pozbierać ewentualne prace konkursowe, opracować je (jak jest parę - to żaden problem, ale gdy przyjdzie 50 zgłoszeń, nawet tylko z odpowiedziami a, b, c, to i tak jest masa pracy przy tym), trzeba je omówić, wybrać najlepszą. Potem wyniki, od nowa trzeba stronę przygotować - to daje minimum 10-15 godzin pracy - sprawdźcie sobie ile kosztuje przeciętnie godzina pracy w Polsce. A przecież nam nikt za to nie płaci. Robimy to dla Was, nie dla siebie. I myślę, że to podstawa jakiegokolwiek myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi