Skocz do zawartości
Angelo

Konkurs 'Genetics Hamster' [06.04-20.04.2008]

Rekomendowane odpowiedzi

Obecny konkurs nawiązuje tematem do ostatnio dodanych artykułów dotyczących genetyki. Zadaniem Wam postawionym jest opisanie jednej mutacji chomika syryjskiego lub dżungarskiego (do wyboru). Przedstawić można każdą odmianę chomika, nie będącą podstawową. Oznacza to, że chomika syryjskiego złocistego, dżungarskiego naturalnego, perłowego i szafirowego nie wolno opisywać. Ponadto nałożony zostaje dolny limit słów - 300 - prace powinny być dłuższe. Celem konkursu jest poszerzenie Waszej i naszej wiedzy dotyczącej tak ważnego zagadnienia jakim są ciągle powstające nowe odmiany chomików.

Tym razem konkurs trwa dwa tygodnie, począwszy od dzisiaj tj. 6 kwietnia do 20 kwietnia 2008 roku. Więc macie calutkie dwa tygodnie na przygotowanie pracy. Myślę, że tym razem udział weźmie więcej osób, nie tylko dla satysfakcji, ale również dla nagrody.

Oceniane będą, jakość oraz ilość tekstu i zaangażowanie czytelnika w pisanie tekstu. Jeżeli opis się nam spodoba, zdobędzie jedno z 2 miejsc. I miejsce - Trixie - Drewniany domek dla gryzoni i paczkę z produktami od Herbal Pets. Za II miejsce, zwycięzca otrzyma paczkę ufundowaną przez firmę Herbal Pets.

:czytaj: Informacje o konkursie i nagrodach, oraz regulamin znajdziecie na stronie konkursowej:

http://konkursy.e-chomik.eu/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bahahahaha!!! powodzenia :D tym razem dam szanse innym :)

~*~

btw. widzę nowe emotikony xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam już pomysł na chomika, ale później realizacją się zajmę. Przynajmniej mam taką nadzieję xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ujrzałam na stronie formularz, a przez to, że jestem tępa i nigdy nie brałam udziału w konkursie nie jestem pewna, czy w formularzu mam wpisać swoje wypociny czy mogę też przysłać na e-maila e-chomika to co napisałam jako dokument w wordzie.

Jeśli w tym formularzu, to czy mogę dać link do zdjęcia i np. do napisu tytułowego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w formularzu mam wpisać swoje wypociny czy mogę też przysłać na e-maila e-chomika to co napisałam jako dokument w wordzie.

:gazeta: Regulamin - §8

Zgłoszenia wysyłamy tylko i wyłącznie za pomocą powyższego formularza. Zgłoszenia, które nie będą wysłane za jego pomocą zostają anulowane.

Jeżeli dodatkowo są zdjęcia, można wkleić do formularza link. Do tytułu również. :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj to nie dla mnie konkurs... :nie: Mój umysł jest za tępy :mysli: Chociaż przeczytałam artykuły nic nie kumam... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bez przesady, jak to za tępy :) Trochę więcej wiary w siebie.

Trzeba sobie wybrać jakąś odmianę kolorystyczną i ją opisać - tego w artykułach przecież nie ma. Polecam porozglądać się po internecie, naprawdę dużo ciekawych rzeczy można znaleźć. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To my mamy w tych artykułach zamieszczać ciekawe rzeczy z internetu, czy może tylko te zgodne z prawdą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, no tak do końca chyba nie dowiedziemy, czy to prawda czy nie, ale sadzę, ze większość to będzie prawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj M_M, M_M...

czasami zadajesz gorsze pytania niż małe dzieci ;]

Tak ogólnie - rzeczy zgodne z prawdą też mogą być ciekawe i na odwrót - rzeczy ciekawe, prawdziwe.

Ale skoro w zadaniu konkursu nie jest zaznaczone, że należy opisać własną niezgodną z prawdą, a ciekawą odmianę kolorystyczną; lub opisać ją tylko i wyłącznie prawdziwie bez ciekawostek, to analogicznie bez szukania w tym głębszego sensu mają to być w miarę możliwości rzeczy ciekawe (ciekawostki to raczej plus dla pracy) i zgodne z prawdą .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydawało mi się zbędne i zbyt oczywiste, żeby pisać, iż podane przez Was wiadomości mają być zgodne z prawdą. W przeciwnym wypadku pisalibyście bajkę o chomikach a nie pracę na konkurs. Tak samo wydaje mi się logiczne, i zbędne, ale napiszę:

Prace, które nie będą zgodne z prawdą: zwyczajnie i po prostu zostaną zdyskwalifikowane.

Proszę czytać ze zrozumieniem. I nie czytać błędnie między wierszami - nie dorabiać sobie ideologii niezgodnej z treścią zawartą w temacie.

AMEN

xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak np. weźmiemy jakieś info z internetu, które później okaże się błędne, to co? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To będziemy się mocno zastanawiać. My też nie jesteśmy alfą i omegą. :)

W razie wątpliwości, pod koniec pracy proszę podać źródło, z którego została zaczerpnięta wiedza. Bibliografia pomoże nam potem ocenić wiarygodność Waszych prac. A z autorami stron można zawsze spróbować nawiązać kontakt. Prosiłabym przynajmniej spróbować ocenić "wiarygodność" danego źródła.

W razie kolejnych wątpliwości - proszę, piszcie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chom-chomka numer telefonu, ani żadne dane wpisane do formularza nie są udostępniane publicznie. Dostęp do nich mają tylko trzy osoby - administratorzy forum. Dane zostaną wykorzystane w razie wygrania konkursu - nie zachowujemy ich po zakończeniu konkursu. Numer telefonu jest potrzebny aby poinformować zwycięzcę o wygranej. Dzwonimy również po to, aby uzyskać adres zwycięzcy, by było wiadomo, gdzie posłać paczkę z nagrodą. Mam nadzieję, że trochę uspokoiłam Twoje obawy.

Podanie tych danych jest konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz posłać jeszcze raz, ale pod jednym warunkiem. Przed ponownym przesłaniem swojej pracy, bardzo proszę, przeczytaj jeszcze raz treść zadania, które zostało przed Wami postawione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wyślę, ale nie mam źródła strony, bo sama napisałam, Wiedza oparta na książkach. xD Ale chyba źle coś zrobiłam, bo mam tylko 120 słów. xD O innym napiszę. xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wzięła bym udział, ale muszę wyrobić z nauką ( popoprawiać historię i trochę angielskiego pozdawać bo się nie dostane do tej klasy do gimnazjum co chcę iść) poprostu czasu brak :boisie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie będę zachłanniuch, dam szansę innym :)

_Chomusia_ Ty też masz paczuszkę to daj szansę ludziom :cwaniak:

Powodzenia =))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ty dostałaś 2 paczki, to ja nie mogę być gorsza xD Eeee no, ja muszę się zabrać za tłumaczenie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, to brać się do roboti xD I nie robić na odwal bo ciocia Padliś i Administracja będzie zuaaaaa xDD ^^ :ok:

Powodzenia =)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi