Skocz do zawartości
Krecik

Biegunka

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak tam mały Xu... Cherry (która już wcześniej zasłynęła z podobnych wybryków na forum) obiecała, że jak jego stan się polepszy, poinformuje nas o tym :boisie: Oby mysia miała się lepiej...

A najbardziej się obawiam, żeby Cherry będąca przeciwniczką wszelkich naturalnych metod nie przedawkowała stosowanych leków na biegunkę :boisie: Doprowadziłoby to do całkowitego rozregulowania chomisiowych jelitek i osiągnięcia odwrotnego efektu - ekstremalnego zaparcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilką zauważyłam,że Krakers wciąż myje się w okolicach odbytu,a na mojej ręce pozostawił mokre ślady od kupek.Gdy chwilkę go obserwowałam udało mu się zrobić jedną kupkę,ale jego odbyt był bardzo brudny i mokry.Pomasowałam mu troszkę brzuszek i powycierałam wacikiem pozostałości.Zachowuje się normalnie,jednak ostatnio ważył 43 g,a teraz-38 g.W tej chwili napił się sporo wody i poleciał szybko do domku.Nie chcę panikować,ale zależy i mi na szybkiej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widać gdzieś w klatce jakieś pozostałości? I jak wyglądał kał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż,no raczej nie widać,bo akurat wtedy nie był w klatce,ale na biegał sobie i nic nie zauważyłam,a dopiero przed chwilką zobaczyłam na mojej ręce.

Jakby to powiedzieć...Kał był taki lejący,mokry,płynny...Nie wiem jak to określić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem pewna, chomik mojej koleżanki miał coś takiego, sądzę, ze to biegunka. Sama mówisz, ze jest płynny, więc jak może być to zatwardzenie? :P Rozwolnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm... a moja norka jakis czas temu miala takie nierówne kupki. Takie jedna wielka, a druga maluteńka. jak na nią oczywiscie. Nie dam foty bo zmienilam troty i nie ma po nich śladu

Piszemy posty, które wnoszą pomocną treść do tematu ! Proszę zwracać na to uwagę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobrze,czyli wiemy już,że to rozwolnenie :ok: .Ale co mogę na to poradzić?Myślałam,że to przeszło,ale przed chwilą z wielkim trudem zrobił mokrego bobka,aż musiałam go leciutko chusteczką wyczyścić,ponieważ jego odbyt był bardzo nieciekawy. :beczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc tak: biegunka jest wywoływana niewłaściwą dietą chomika (nieświeży pokarm, albo za dużo nawozów sztucznych w warzywach i owocach). W związku z tym jedną z form leczenia jest odstawienie na pewien czas warzyw i owoców. Poza tym (jak podaje książka) można podać korę dębu, borówki i ryż, który doskonale chłonie wilgoć. Jeżeli po zastosowaniu tych metod biegunka nie ustąpi w ciągu kilku (2-4) dni należy wtedy podać węgiel leczniczy (1/20, maksymalnie 1/10 tabletki rozpuszczonej w wodzie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również pomóc może słaba herbata z rumianku (pomaga przy rozwolnieniach również u ludzi :D) oraz liście maliny, jednak nie jestem pewna, czy jeszcze owe są na krzaczkach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już od wczoraj obserwuję Nami.

No i, wydaje mi się, że ma biegunkę. Heh, a raczej napewno.

Co robić? Co podawać do jedzienia?

Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku radzę wyjąć z klatki całe jedzenie, bo sadze, że biegunka jest czymś z tego, co dostał, spowodowana. Następnie daj mu kilka kawałków sucharków (ew. może być suchy chleb). Jeżeli masz w domu, możesz zrobić napar z rumianku i taki słaby, letni dać do poidełka. Również przy biegunkach działają liście maliny, tylko teraz takich świeżych się nie dostanie, a suszone są z Zuzali, tylko nie wiem czy one pomogą :P Ale możesz spróbować. Coś niektórzy przebąkiwali w różnych sytuacjach z biegunką o węglu leczniczym, jednakże ja się na tym nie znam, więc Ci nic konkretnie nie powiem. I tak w ciągu kilku dni powinna biegunka zniknąć, jeżeli nie, no to niestety będzie potrzebna wizyta u weterynarza, by podał antybiotyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki mają wtedy brudny tyłek + nie robią normalnych kupek, tylko takie rozciapciane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak też było, brudny tyłek, i rzadkie/rozciapciane odchody...

Narazie nie przechodzi, jedzenia nie zabrałam, bo ona ma torby pełne, i zapasy w trotkach...

Nie mam rumianku i tych liści...Hmm...sucharki, czy wet...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie masz ziółek czy czegoś z Zuzali to może daj z Herbal Petsu, bo wydaje mi się, ze to jest bardziej dostepnem, przy naj niej u mnie. Jakieś zioła podstawowe chomik, albo z jodem, tak myślę. Szybkiego powrotu do zdrowia Nami! :buzi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hyh, Misia, jak bym miała w mojej szanownej Cz-wie możliwość kupna czegoś z HP to bym była hepi...ale...heh, tylko HF.

Cóż, dam jej sucharki, a jak nie pomoże, to wet czeka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj sucharki. Jeżeli Nami nie przejdzie do środy, to możesz sie z nią wybrać. Ale miejmy nadzieję, ze będzie ok.A herbaty rumiankowej nie masz w domu może?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ee...Iza chyba nie mam tej herbaty.

Ale zapytam się jeszcze mamy.

Co do sucharków, to sprobuje je gdzieś dzisiaj zdobyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz też zamiast sucharków suchy chleb dać, też powinien być ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postanowiłam, że dam jej sucharki...:)

A czy ta biegunka może być spowodowana słonecznikiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie, ponieważ w co drugiej karmie dla chomciów jest zatrzęsienie słonecznikowe i jakoś chomcie nie chorują z tego powodu. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy chomiki mają biegunkę, zamiast normalnych odchodów robią taki... zielono-brązowy kał. Poznajesz po tym biegunkę po Nami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niekoniecznie jest zielono brązowy, po prostu kupy są takie rozciapane i chomik ma brudny tyłeczek w odchodach.Tak jak juz ktos wczesniej napisał.

Pozdrowienia od słowniczka ortograficznego!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, my też czasami mamy biegunkę z nieznanych nam powodów. Może ona po prostu się jakoś mocno zdenerwowała i miała rozwolnienie? Chociaż wątpię :P Pewnie jej organizm na cos tak zareagował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi