Skocz do zawartości

Chomik nie śpi w domku

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio szedłem do weterynarza. wyścieliłem karton sianem, a ponieważ było zimno włozyłem chomika razem z domkiem do kartonu. Po powrocie chomik juz nie chce wejść do domku....moze boi sie ze znowu będzie go badał lekarz....śpi koło kołowrotka....co mam zrobić...przejdzie mu???

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

często tak się dzieje ;) forumowiczom zawsze proponujemy naturalne urządzanie klatki - więc likwidacja rur i plastikowych pięterek - zamiana na drewniane pięterka, sianko, gałązki do gryzienia i inne

To prawda- nic sie nie boj- przejdzie mu zapewne.

Hammond z kolej bal sie zawsze, gdy mu czyscilam klatke- i wtedy tez chowal sie po katach.

Ale potem sie przyzwyczail- spokojnie, twojemu tez nic nie bedzie- tylko ew. proponuje wymyc domek tak, by nie czul juz zapachu weta- szybciej zapomni:)

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

Mój chomik nie umiał na początku się przekonać do domku, więc moja siostra wpadła na to, żeby podczas wymieniania trocin, zostawić część starych trocin w domku... Chomik, pocieszony jak gdyby "swiom" zapachem, zachęcony zaczął wchodzić do domku...

Po jakimś krótkim czasie przestaliśmy zostawiać stare trociny, a chomik sie przyzwyczaił kompletnie i do teraz śpi w domku :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

na pewno jest przestraszony...nie dziwie mu się, bo mój dawny chomik był osowiały po zastrzykach...my też przecież nie lubimy chodzić do lekarza

A moje chomiki i tak nie lubią domku...przez kilka dni śpią w nim, później pod kołowrotkami, a potem na środku klatki przy klockach w chusteczkach higienicznych :) podobno dżungarki są zmienne :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Może masz ustawiony domek w dość jasnym miejscu?

Jak ja tak miałam mój chomik też nie chciał spać w domku,

tylko przenosił się do zaciemnionego kąta.

A może chomik nie ma nić w domku? (chodzi

mi o trocinki w nim, żeby miał miękko i o papier toaletowy)?

Jeżeli nie to zapewnij mu to.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma się czym przejmować. Chomik przecież nie musi spać w domku. Może tam mieć spiżarnię/ubikację.

Jeżeli bardzo ci zależy, żeby pupil spał w domku, musisz podpatrzyć, gdzie zasypia on normanie i tam ustawić domek.

Moja sprawdzona metoda, zawsze działała.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Ha! Mój chomik też na początku nie chciał spać w domku, ale proponuję Ci zrobienie coś takiego...

Podczas zmiany trocin ustaw domek w odpowiednim miejscu, wsyp do niego trochę starych trocin (mogą być zmieszane z nowymi), a na zewnątrz domku wsyp nowe... Mój chomik od razu zaczął spać w domku :). Przy następnej zmianie możesz zrobić to samo, zeby mocniej przyzwyczaić. Potem to już wszędzie takie same trotki ^^. Z moim chomiczkiem zadziałało :).

Podobnie się robi, jak chce się przyzwyczaić choma do kuwety, z tym, ze wtedy się daje trociny obsikane czy tam żwirek czy cuś :P.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...

Słuchajcie, mam problem z moim Antosiem.

Odkąd ma nowy kołowrotek, o dużej srendnicy, kołowrot musi stac na dole.

Po pierwszej nocy zauwazyłam, ze Tosiek nie poszedł na pięterko, do domku.Wiec przełożyłam mu domek na sam dół,by po "cięzkiej" nocy łatwo mu się szło spać ;)

Otóż, najpierw wszedł.Coś tam pospał.Poźniej wyszedł i ZNÓW spal za kołowrotkiem.Przełożyłam go do domku i już tam spał.Rano był za kołowrotkiem.Ja go przekładałam.I tak przez kilka dni.

Ale w koncu go nie przekładam, bo to duży stres dla niego , i dla mnie - tnz. moja ręka nad tym ubolewała :P

Ale zastanawiam się, czemu on nie chce spac w domku ? Wie gdzie on jest, ale najwyraźniej bardziej mu pasuje miejsce za kołowrotkiem.

Już nawet myślę, czy mu ten domek nie wyjąć bo miejsce zajmuje, a tam bym włożyła , zabawkę jakąś ;/

Odnośnik do odpowiedzi

Radzę zostawić tak jak jest - zawsze ma wybór i to dla niego swego rodzaju komfort. Widocznie mu tam wygodnie.

A może tak mu się podoba kołowrotek, że sie boi, ze ktoś mu ukradnie? Strażnik kołowrotka z Antosia się zrobił, kurka wodna xDD

Odnośnik do odpowiedzi

Ale on się boi, ze jaki zły człowiek mu go zabierze xDD

Nie no, tam mu musi być lepiej - on wie, co dla niego dobre. Sam sobie krzywdy tym nie zrobi.

Tylko szkoda tego ładnego domku...

Moja Pusia już od dawien dawna nie śpi w domku. Łohoho ^^

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kupiłam mojego chomcia to tez dostal wtedy duzy kolowrotek a do spania mial kokosa :D i tez w nim nie spał tylko za kolowrotkiem... zastanawialam czy cos mu nie pasi czy co, ale w koncu sie przeniósł do domku i prawie caly dzien w nim śpi. Myślę, że z twoim jest podobnie pewnie niedlugo znowu bedzie spal w swoim domku party .

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 months later...

Przede wszystkim nie rób nic na siłę.To przekładanie było strasznie nachalne i stresujące dla chomika. :boisie: Najlepiej ,więc będzie jeśli postawisz ten domek na pięterku,na którym wcześniej stał.

Mój chomik zakopuje się najczęściej w trocinkach,a wcześniej lubił spać na kołowrotku.Wczoraj spał na pięterku rotfl A gdy mu kiedyś zrobiłam domek z tektury to tam spał ciągle.Teraz planuję kupić mu domek gdy tylko sprzedam klatkę.

Odnośnik do odpowiedzi