Skocz do zawartości
*SwEeT_aNiOłEk*

Własnoręcznie robione zabawki

Rekomendowane odpowiedzi

ja moge dac zdjęcie mojego hamsterlandu, ktory jest u mnie wszace, sam do niego obilem duzo bajerów.

Mozesz zrobic hustawke z szmatki i sznurków, albo labirynt z rolek od srajtaśmy :good:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

ja jestem w trakcie robienia mega hiper super wielkiego placu zabaw dla mimi :D o efektach i zakonczeniu poinformuje, ale musicie byc cierpliwi, bo czasu na to za duzo nie mam...

jak na razie moge powiedziec, ze mam na poczekaniu ok 40 rolek od papieru toalet. :D, 5 butelek od wody mineralnej 1,5l i pare kartonow... ale to nie wszystko :D bedzie jeszcze duzo duzo wiecej :D

EDIT

zapomnialem dodac, ze mam juz materialy na zrobienie kolowrotka :D ale do tego jeszcze chce dokupic kalkulator i zrobic licznik dla chomika :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

haha mimi będzie rekordy pobijała:D ja też musze pomyśleć o placu zabaw hmmmmmmmm.......a szczegulnie o piaskownicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zalezy jaka tasma, ja wsuwalem te rolki w siebie i dopiero tasmą sklejlem, i trzyma :good:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm.. Najlepiej wykorzystać tasmę budowlaną, ta do papieru rzeczywiscie może być za słaba. Ja połaczyłam 4 rolki wyżej wymienioną taśma, po uprzednim przedarciu w 3 miejscach i włożeniu w siebie rolek. Wtedy idealnie mozna je w siebie wpasować:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm....fajna sprawa... ja niestety nie mam czasu i cierpliwości na robienie hamsterlandu.

A co myślicie o hamaku? Będę robiła hamak dla koszatniczek i zastanawiam się, czy nie zrobić chomikom. Ale przypuszczam, że wykorzystają go jako material na gniazdko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hamak? fajnie myślałam kiedyś o tym bo widziałam w zoologu hamaki dla fretki świetna spawa :) tylko chomik nie jest taki skoczny jak fretka i nie wiem co by tam robił... Bo fredzie np w nich spią. A chomiki ...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hamak, no mczyli cos jak hustawka :P

chomik malo sie wtym huśta i rozrywa wkoncu to na szczepy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kiedys zrobiłam coś takiego hamakowatego zawiesiłam to u góry klatki i nasypałam tam jedzonko ale Miśka tylko powachała to i zaczeła brac stamtąd jedzonko stojąc na dachu domku a mi nie o to chodziło chciałam zeby tam weszła!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak widać każdy gryzoń ma inne upodobania. Taka koszatcznika, czy myszoskoczek z chęcią przyjmie hamak. A nasze chomiki wolę coś podziemnego, czyli tunele. Powiem szczerze, że wolę im dawać te tekturowe, po papierze toaletowym, niż plastikowe. Dałam moim dziewczynom tunel- sprężynkę, i nie chciały w ni,m chodzić. O wiele bardziej wolą tekturowy do którego lubią wchodzić i go gryść. To jest dla nich świetna zabawa!

Pamiętam też jak zrobiłam huśtawkę dla ś.p. Eniego. z tekturowej rolki i tasiemek. Niestety huśtawka wylądowała w jego ząbkach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

butelki... hmm... w sumie nie wiem po co mi one, tak mi sie nasunelo ze moga sie przydac :D moze jakis szeroki tunel zrobie... albo nasypie do polowy trocin zeby se tam mimi kopala i miala tez powietrza... zobaczy sie :D jak sie zrobi to sie fotki zapoda of korz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajny :)

A ta kinder czekoladka to do przegryzienia w wolnych chwilach, nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym chciał zrobić długi tunel z pustych rolek od srajtaśmy ale czy taśma klejąca to dobre rozwiązanie?

troche pozno- ale moze sprouj zmoczyc platki papieru toaletowego i okleic nimi rolki. Wystarczy cienka warstwa (ale lepiej nie pojedyncza)- a jak papier wyschnie- to bedzie sie tryzmac calkiem niezle:)

PS: najlepszy chyba bedzie grubszy szary papier- bo ten bialy jest mniej porowaty i cienszy. :to )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uff.. jak mnie tu dawno nie było :)

Ja mam taki fajny pomysł, zamiast używać takiej taśmy "foliowej" można użyć takiej papierowej.

Nawet jakby chomik ją zjadł to ślina to rozpuści. Ale jest jeden minus nie jest zbyt mocna, ale jak się klei tunele to jest super !!

cool

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ambitny temat, ale wybaczcie, że nie chce mi sie wszystkiego czytać:)

Billuś jak wyrósł z kołowrotka to dostał drugie, zrobione ręcznie :D z.... koszyczka na żabki do bielizny :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi