Skocz do zawartości
kaskas

Konkurs Toy Hamster (wyniki)

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązanie konkursu Toy Hamster (15 lutego - 15 marca)

Zgodnie z zapowiedziami dnia dzisiejszego następuje rozwiązanie Konkursu Toy Hamster. Prace, które otrzymaliśmy były ciekawe, niektóre wykonane z drewna, niektóre z papieru, czy nawet bambusa.

I miejsce Domek Living World + zestaw pokarmów i paczka od Herbal Pets otrzymuje Paula

II miejsce Paczka produktów od Herbal Pets otrzymuje Doda

Do zwycięzców zostaną wysłane e-maile.

Był to pierwszy konkurs po naszej dłuższej nieobecności w sieci i prawdopodobnie dlatego dostaliśmy tak niewielką ilość zgłoszeń. Dziękujemy wszystkim za udział i liczymy na większe zainteresowanie następnym konkursem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łaaaał, Padlince się udao! xD A ta to już nie chciała robić zabawki an konkurs... :P

Ale szczerze mówiąc, konkurs nie był taki łatwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwiązanie konkursu Toy Hamster (15 lutego - 15 marca)

(...)czy nawet bambusa.

(...).

to o mnie, to o mnie!!! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje dla Padliny i DoDy.

Kaskas a możesz powiedzieć ile osób tak w ogóle wystartowało w konkursie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratuluję zwycięzcom! Ale uważam, że fajnie byłoby, gdyby opublikować zwycięskie prace, ciekawa jestem jakie zabawki oczarowały jury ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam tych co im się nie udało, bo napewno też włożyli w swoje zabawki dużo pracy. I gratuluje zwycięzcom. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja widziałam Padlinci pracę - i jak najbardziej zasłużyła ma I miejsce, bo była taka inna i niespotykana :D Padliś show xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

_Chomusia_ ty widziałaś, ale ja też chce! Padlinko pochwal się swoją pracą, chyba, że kaskas pochwali się wszystkimi nagrodzonymi pracami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja widziałam, bo Chomuśka jest kul trendi i dżezi xD

Ale sądzę, że Padlincia się zgodzi i pokaże swoją pracę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, żeby je pokazać, to ich właściciele muszą wyrazić zgodę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratuluje zwycięzcom. Tak jak inni chciałabym zobaczyc nagrodzone prace i moze tez taka zabawke skonstruowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już już, się robi ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mam nadzieję, ze Wam także się spodoba =)

* A tu instrukcja itp.

Zabawka "Padliś show" ukazuje nam jak dużo możemy zrobić dzięki swojej wyobraźni. Wystarczy tylko pomyśleć.

Ja swoje "dzieło" zrobiłam z naturalnych produktów.

Domek zrobiony jest z kartonu. Będzie dla gryzonia miejscem, gdzie będzie mógł odpocząć po zabawie w tejże zabawce.

Podłoga jest z tektury (można je zastąpić deseczkami) do których przyklejone są gałązki drzew owocowych z mojego ogródka - wcześniej wyparzone, aby usunąć wszelkie bakterie itp. Aby wypełnić puste miejsca klej posypałam kaszą gryczaną (nie ugotowaną), która może być przy okazji znakomitą przekąską dla naszego pupilka. Pewnie myślicie: "Przykleiła? Przecież klej jest trujący dla chomika!". Otóż ja sama stworzyłam klej. Jak? Zmieszałam mąkę z wodą - jest to doskonały klej i trzyma zarówno gałązki jak i kaszę gryczaną.

Sprężyna także jest dziełem moich rąk. Stworzyłam ją po prostu z drucika i zabezpieczyłam końce, by nasz chomiczek się nie skaleczył - każda zabawka musi być w pełni bezpieczna!

Drewienka też mogą się przydać. Nasz chomik może pod nimi, na nich chodzić. To także atrakcja.

Kawałek paska pełni funkcję sznura, po którym chomiczek może się wspinać na zabawkę.

Korzeń dodałam, by zabawa była jeszcze lepsza - gryzoń może go gryźć (stępiając ząbki) i chodzić po nim (ścierając pazurki).

Rolka po papierze toaletowym została dodana w takim samym celu, co korzeń (urozmaicenie).

Barierka umieszczona na chlebku dodana jest ze względów estetycznych a jednocześnie daje zabawę pupilkowi. Spytacie: "Jaką?". Otóż chomiś może obgryzać zarówno barierkę zrobioną z gałązek drzew owocowych jak i suchy chlebek, będący wspaniałą przekąską podczas, jakże męczącej zabawy.

Drabinka jest plastikowa - wolałam takową dać, by chomiś jej nie pogryzł i starczyła na więcej czasu - w końcu chcemy mu udostępnić bezpieczne i stabilne wejście. Oczywiście można ją zastąpić drewnianą drabinką - wedle uznania.

A to wszystko za darmo - wystarczy trochę wyobraźni i chęci, a zabawka "Padliś show" jest gotowa!

INSTRUKCJA:

1.przygotowujemy 2 spore kawałki tektury (jeden kawałek z dziurą na tunel)

2. zebrane wcześniej gałązki drzew owocowych przyklejamy do tekturki (klej robimy mieszając wodę i mąkę)

3. miejsca nie pokryte gałęziami pokrywamy kaszą gryczaną

4. bierzemy 3 gałązki (dwie mniejsze i jedna większa) i je związujemy robiąc barierkę, dwie mniejsze gałęzie umieszczamy w dziurkach zrobionych w suchym chlebku

5. bierzemy drucik i robimy sprężynę

6. pudełko z wejściem (np. po syropie) oklejamy papierem (niekoniecznie) - to będzie domek

7. piętro górne przyklejamy taśmą dwustronną do pudełeczka i mocno przyciskamy

8. robimy lub bierzemy drabinkę i mocujemy drucikiem lub taśmą do 2 piętra

9. dodajemy konary, rolki po papierze itp. - wedle uznania

Miłej zabawy!

(przy robieniu tej zabawki zdjęcia będą bardzo pomocne)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bosh, Paula cierpisz na przerost kreatywności xD

Ja bym czegoś takiego w życiu nie wymyśliła:)

Gratuluje, zasłużyłaś na 1 miejsce:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dałaś beczna nazwę ,,Padlis show". A zabawka ekstra. Czekamy jeszcze na pracę DoDy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabawka fajna, ale nie zgodna z regulaminem konkursu. Tam chyba było napisane, że zabawka ma się mieścić w klatce a to się raczej nie zmieści. Ale i tak Padlina zasłużyła na wygraną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieści sie :P Korzeń można przecież mieć mniejszy. Może w ogóle nie dodawać. Ja dałam jako urozmaicenia. A korzeń taki akurat miałam więc taki dałam. Wiesz, dla chcącego nic trudnego! Ja wybrałam taka wielkość, Ty możesz zrobić sobie jakie chcesz.

*Monia nazwa miała być...ekmh...oryginalna xDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, zależy kto ma jaką klatkę :D W niektórych się zmieści, w niektórych nie - więc może zrobić mniejsza wersję ;) Sprężynka najlepsza xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam duże klatki więc mi się mieści. W klatce Pusi. jak dam mniejszy korzeń to i w klatce Łatka.

A jak, robię pod siebie xDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, Padlina się zaprezentowała to teraz moja kolej... xD

Opis:

Mostek Jungle version:D

Tym razem przedstawiam szanownym Jurom projekt mostu wiszącego dla chomików ?jungle?, wersja poprawiona 2.0 ;P

Składa się on w 80% z papirusu, 15% ze sznurka i 5% z drutu :)

Mostek jest idealnym miejscem zabaw dla naszych pupilków. Mogą się wspinać, schodzić, wychodzić i obgryzać xD Posiada on wbudowany system schodków metalowych ułatwiających w/w czynności. Jest lekki i przenośny, a jego kolor idealnie pasuje do paneli :D Konstrukcja jest stabilna, nie ma możliwości aby się mostek nagle ?gibnął? w czasie zabawy z chomikiem. Dodatkowo zapach pałek papirusowych wzbudzi w Waszym chomiku naturalne instynkty gryzienia.

Most jest ruchomy i elastyczny, możemy go wyginać i zginać, ale uwaga bo możemy go też złamać ;P Pod mostkiem jest idealne miejsce na domek ? chyba każdy chomik marzył o tym, aby zamieszkać pod mostem ;P xD Stworzony z myślą o chomikach syryjskich, ale skoro syryjek tam wejdzie to dżugar tym bardziej ;P

Niestety, rozmiary nie pozwalają na umieszczenie mojego dzieła w klatce ? mam za małą klatkę, musiałabym wszystko z niej wyrzucić, abym mogła ten mostek zmieścić (a nie byłoby to łatwe, bo mam drutem przymocowany kołowrotek). A poza tym, jakby mój wytwór był mniejszy to jaki z tego pożytek miałaby Rosetta, moja chomisia ? Nie mogłaby sobie w nim pobiegać, od razu by go zjadła?

Zdjęcia są wykonane Nikonem, przy funkcji redukcji drgań, przez co widać liczne ziarno, niekiedy światło do kitu, ale ostrość zachowana ;P Żałuję jedynie, że chomik nie chciał ze mną współpracować, no ale cóż?

Zgodnie z ust. z dn. 4.02.1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ten pomysł należy do mnie i jest chroniony prawami autorskimi. Amen.

I fotki :

http://img502.imageshack.us/my.php?image=konkurstoyhamsterechomiyo7.jpg

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika