Skocz do zawartości
ewcia1912

Światowy Dzień Chomika - 12 kwietnia

Rekomendowane odpowiedzi

to ja też się jednak podpiszę. A co mi szkodzi roftl Do przecie nie możemy tego obchodzić co 4 lata (tak jak pierwotnie proponowałem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

e, tam lipiec harpie_dragon....

czerwiec, czerwiec... :D

nawet jestem za 30 czerwca , taka piękna data... roftl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

okej zmieniam zdanie

Bo tak jak widzę, to najbardziej odpowiednia jest data pierwszego kwietnia party

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 kwietna to taki żartobliwy dzień, a to trzeba na poważnie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomuśkuś, a Ty myślisz, że dlaczego akurat tak? party Jak widzę, co tu się dzieje.. Jak na bazarze ;) hiehiehie

Kaśkaś bazar? Ja tu widzę pchli targ ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy kwietnia był żartobliwym dniem do 2004 roku. Od 2005 roku coraz więcej osób ma nastrój raczej żałobny w tym dniu, ponieważ 2 kwietnia jest bardzo smutna rocznica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Megamen: "To jest niepotrzebne! Już obchodzimy światowy dzień zwierząt, więc po co wyróżniać gryzonie? Gdyby była ankieta - komu zrobić światowy dzień: Psom czy chomikom? Sądzę, że większość ludzi wybrała by psy. To byłoby bez sensu..

Pozdrawiam "

Tak się składa, że jest już dzień psa, jest nawet dzień kota! Istnieje nawet dzień czekolady, czy dzień słońca. Uważam, że dzień chomiczka byłby czymś fajnym, tym bardziej znając zamiłowanie Polaków do świętowania. ;P Ja osobiście chętnie świętowałabym światowy dzień chomika razem z moimi kuleczkami ;**. Zawsze to jeden powód wiecej, by okazać im uwagę. Jeżeli chodzi o datę, to powinno być to latem, najlepiej w wakacje ;) np. pod koniec czerwca albo na początku lipca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje nawet dzień sprzatania biurka, Dzień Mleka, i Dzien Płynu do mycia Naczyń, a wiec czemu by nie miał być światowy dzień gryzonii :)) ? Jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie właśnie! A chomiś ważniejszy, niż jakieś tam biurko czy płyn do naczyń!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro jest DZIEŃ LICZBY PI (a jest) to dlaczego nie miałoby być DNIA CHOMIKA? Ja bym wybrała jakiś letni dzień, np. 13 sierpnia. Być może właściciele razem wypuszczaliby chomcie na dwór w to święto? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszecie "skoro jest dzień jakiś tam, to dlaczego nie miałoby być dnia chomika?" Ale ja mam pytanie co z tego, że jest np. dzień płynu do naczyń, skoro 99% ludzi nie wie o jego istnieniu? A jeśli z dniem chomika ma być tak samo, to po co on ma w ogóle powstawać? Sama idea dnia chomika jest bardzo fajna, ale moim zdaniem powstanie takiego dnia to powinna być jakaś szersza inicjatywa. Moim zdaniem fajnie byłoby nawiązać w tym celu kontakt z innymi forami dotyczącymi chomików, czy gryzoni. Przecież nie jesteśmy jedyni!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M___M, masz rację :) może zróbmy stronę, gdzie każdy mógłby poprzeć stworzenie dnia chomika? ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm, a tak może wspomnę... bo chyba niektórzy zapomnieli... e-chomik.eu jest stroną roftl ...

M___M - od czegoś trzeba zacząć, miej to na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tak, ale chodzi mi o stronę, taką jakby internetową petycję, gdzie każdy by wpisywał się za dniem chomika ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kaskas ja wiem, że od czegoś trzeba zacząć. Ale moim zdaniem właśnie powinno się zacząć od nawiązania współpracy z innymi forami. Jeżeli zaczniemy współprace od poinformowania ich, że tego i tego dnia chcemy zrobić światowy dzień chomika, to raczej nic z tego nie wyjdzie. A jeśli damy im możliwość jakiegokolwiek (chociażby najmniejszego) wpływu na termin tego święta, to współpraca będzie bardziej owocna i sukces większy. Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M___M, a czy data jest tak ważna? mi to ogólnie bez różni, tyko fajnie byłoby w lecie, po prostu miło było by gdyby takie coś po prostu istniało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juszes, dla mnie data jest zupełnie nieistotna, ale ustanawiając taki dzień podstawowe pytanie to kiedy, więc ustalenie daty jest podstawowym zadaniem na początku, a zapewne są osoby, dla których data jest istotna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M____M z własnego doświadczenia wiem, że jak się postawi ludzi przed faktem dokonanym, to się opowiedzą: tak albo nie. Natomiast jak da się im możliwość wyboru - to zaczną się dyskusje, kombinowanie, przekonywanie samych siebie, że na pewno będzie lepiej, gdy zdecydujemy się na coś innego, niż wszystkie inne osoby już powiedziały. Można ewentualnie "podpowiedzieć" dwie czy trzy daty, z których będzie się wybierało.

A propos całej sytuacji proponuję Ci przeczytać temat o zlocie chomikowców. Ile było gadania, umawiania się, kombinowania. A na koniec przyszły chyba 4? osoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kaskas ja wiem, że czasami lepiej jest postawić ludzi przed faktem dokonanym, bo wtedy wszelkie decyzje zapadają szybciej. Ale z drugiej strony boję się, że taką narzuconą datę zaakceptuje niewiele osób. Sama pisałaś, że na zlot przyszły 4 osoby, a zarejestrowanych użytkowników było wtedy pewnie ponad 900. To znaczy, że na zlot przyszło niecałe 0,5% użytkowników. A jeżeli tak samo będzie z dniem gryzoni, to moim zdaniem, będzie to wielka porażka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale powiedzmy sobie szczerze, ze zlot był organizowany we Warszawie, a mało znam e-chomikowców, którzy właśnie tam mieszkają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie... Np. Ja nie miałabym możliwości dojazdu ;p. Za to petycja nie wymaga od nas żadnego wysiłku, jedynie odrobinę dobrych chęci, myślę, że każdy właściciel chomika opowiedział by się za takim dniem, bez względu na datę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...