Skocz do zawartości

Chomik chiński pręgowany

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witamina A+E w kapsułkach cała dla chomika? To dawka dla dziecka. Ludzkiego. Absolutnie odstawić! To są witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (tzw. ADEK). Ich nadmiar nie jest wydalany z moczem, jak w p

Wymiary klatki podane przez użytkowników są wymiarami minimalnymi. Czyli najmniejszymi "dopuszczalnymi". Do optymalnych jeszcze im sporo brakuje. Te malutkie 5 cm na każdym wymiarze powoduje, że powie

Osiąga długość od 8-12 cm. Zwykle jest rudo-brązowy lub szary. Ma na grzbiecie ciemną pręgę. Posiada także jasny brzuszek. Jego ogon jest długi i często łysy. Waży od 36-46 g. Żyje 2-3 lata. Rodzi od

• 2 weeks later...

Ja tego chomika spotkałam w sklepie zoologicznym, cena to około 10-20 zł. Wielkością podobne są do chomików syryjskich, ale mają pręgę na grzbiecie. Mi się nie za bardzo podobają, ze względu na strasznie długie ogony, więc nigdy nie miałam takiego chomika.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

wiem że nie widziałaś bo on jest rzadki i sprowadzany do zoologów (dużych) na zamówienie. ja sobie takiego chciałem zamówić ale juz powiedieli że przed świętami i sylwkiem nie zamawiają nic. spróbuje po sylwku.

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Odnośnik do odpowiedzi

Napewno nielegalny! A wiecie, że jeśli nie chcecie dostać grzywny za chomika europejskiego to musi on miec metryczke urodzenia, dokument CITES i być zarejstrowany w Urzędzie Miasta? (ehhh....samo CITES i zarejstrowanie to jakies 150 zł w błoto :P)

Odnośnik do odpowiedzi

wiesz są ludzie którzy za wszelką cene chcą mieć takiego chomika. a ja też się dowiadywałem w róznych hodowlach i w ogóle i nic nie mówili że ten chomik jest nielegalny. zresztą mi wystarczy mój roborek ;)

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort x2... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik ten w polsce jest pod ochroną i tylko zaświadczenie Cites, metryczka urodzenia i zarejstrowanie w Urzedzie Miasta spowoduje, że chomik będzie legalny.... gdy któregoś z tych dokumentow miec nie bedziesz to będzie to hodowla nielegalna i możesz zapłącić grzywne za posiadanie takiego stworka, czy wg Ciebie opłaca to się? Kupić za 20 zł chomika i za rejstracje wydac ok. 100 zl? To ja wole zwyczjanego syryjskiego niewielka róznica, a mam pewność, że nie będe miec całych palców do kości pokaleczonych...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Chiński chomik pręgowany ma wiele cech wspólnych z chomikiem syryjskim. Cała sylwetka oraz sposób poruszania się są u obu kuzynów bardzo podobne. Chiński chomik dochodzi do 11 cm długości, jest więc prawie o połowę mniejszy od chomika syryjskiego i waży 38-46 g. Posiada długą czarną pręgę, biegnącą wzdłuż grzbietu. Ciało chińskiego chomika, w przeciwieństwie do innych chomików karłowatych, jest walcowate. Jak każdy chomik ma krótkie, silne i przystosowane do długich biegów łapy. Przednie mają 4 wykształcone palce i zredukowany kciuk, tylne mają 5 palców. Łapy są nieowłosione. Chomik ten ma najdłuższy ogon ze wszystkich chomików, który pomaga zwierzęciu we wspinaniu się. Ogon jest również nieowłosiony. U chomików karłowatych gruczoł zapachowy położony jest pośrodku brzucha. Chomiki mają duże wypukłe oczy, charakterystyczne dla zwierząt aktywnych nocą, choć chomik chiński bywa aktywny także w godzinach dziennych. Chomiki mają dobrze wykształcony słuch i węch co rekompensuje słabszy wzrok.

Dołączona grafika

OTO CHOMIK CHINSKI :)

Odnośnik do odpowiedzi