Skocz do zawartości
SuV

Chomik jako karmówka

Rekomendowane odpowiedzi

Wy (my :) postrzegamy chomiki jako małe, słodziusie zwierzaczki, którym nie chcemy aby działa się jakakolwiek krzywda. Jednak hodowcy węży inaczej patrzą na te gryzonie - po prostu żarcie dla mojego węża. Osobiście to mnie mdli, jak wyobrażam sobie węża boa co dusi małego chomika, aż mu kręgi strzelają a oczy wylatują jak z armaty... (chyba trochę przybarwiłam ,]) Raz widziałam w TV jak dwójka chłopców kupowała dla swojego węża mrożone szczury... Są większe, szybciej zaspokoją apetyt węża niż chomik ;) takie jest moje zdanie. Amen ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doda wątpie by wąż boa zjadał chomiki, bo to dla nich nic.

One wolą większe, np. dorosłe szczury, króliki.

Raz widzialam filmik jak wąż zjadał królika na youtube ;C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami tym większym wężom podaje się nawet całego kurczaka, z piórami itp. A węże to takie coś trawi miesiąc (ze wszystkim), więc wystarczy go tylko raz na miesiąc karmić 'takim czymś'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arya, ja podałam taki przykład... chomiki mogą być stosowane jako "aperitif" lub przystawki... ale na samą myśl robi mi się niedobrze ;/ ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bleeee. Chociaż spójrzmy na to z innej strony. Dla człowieka, który posiada węża, to ten zwierzak jest ukochany, to dla niego chce jak najlepiej, a chomiki,szczury itp. to wszystko co musi dla niego poświęcić, się nie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy ma napewno swoje zdanie...

Jak wcześniej zostało tu powiedziane to jest łańcuch pokarmowy - "prawo dżungli"

Popatrzmy na to z innej strony wąż jest tez zwierzęciem tak jak np. chomik bądz tez królik

tylko ,ze o troche innym przysposobieniu,wyglądzie...

Czy kiedy jesz np. krolika to myslisz wcześniej jakie to piękne i milutkie stworzenie ?

Nie sądzę.

Nie mniej jednak jestem pół na pół...Szkoda chomików ,ale wąż musi tez cos jesc party

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No a z czego niby miałyby być te specjalne karmy? Chyba nie z soi? Przecież i tak byłoby to np zmielone mięso. A z czego? Z np gryzoni... Specjalne karmy wyróżniałyby się tylko tym, że nie widzielibyśmy jak wąż zjada żywe stworzenie (czyli działałoby powiedzenie "czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak jakby marzę;)

Może kiedyś... Będą robić specjalne składniki.. Rozumiecie w 22 wieku. Jeszcze do tego dojdzie że ludzie będą jeś samą tabletkę, która zawiera

herbatę/kawę itp oraz jedzenie. Kto wie co będzie kiedyś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co specjalne karmy robić? Jak ktoś nie chce z jakiś powodów dawać wężowi żywych zwierząt to zawsze może w sklepie mięsnym kupić jakieś mięcho i tym karmić węża.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w sumie, ale Bóg nie mówił nam, że mamy je przed śmiercią katować głodzić albo tp. (Boże jakbym moją katechetke słyszała)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale my tu nie roztrząsamy sprawy głodzenia zwierząt, tylko przeznaczania ich na żarełko dla gadów (konkretnie węży) :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale większość zwierząt na 'mięcho" się teraz tak jakby bezboleśnie zabija, a nie katuje itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość, ale zawsze jest tak mniejszość... Np. nie mówiąc już oi jedzeniu, na futra. Słyszałaś w jaki sposób zabija się nutrie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co znaczy bezboleśnie _Chomusiu_? Toporem w łeb? Ja tam widziałam jak się na wsi zwierzęta ubija... Powiem, że mnie to by okropecznie bolało...

A w ubojniach to przecież też się nie usypia zwierząt, żeby je nie bolało...

A co do węży, to znowu mi się Illitum przypomniał...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn. chodziło mi tak, z ejakby nie tak długo, tylko tak jakby szybko (a teoretycznie jak szybko i zwierzę nie będzie czuło długo bólu).

Choć wiesz, tak słyszałam, ale sa tez takie zakłady, w których się czasami coś robi "na żywca".

_____

A tak to aj w ogóle jestem taka krrrwista. Kocham tasaki i nożyczki xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie też się on przypomina. Ale na tym forum chomik jest królem zwierząt i koniec :D :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

łojoj :P ale wy jesteście zimnokrwiste itd. :P Ja jednym słowem to podkreślę (temat): ble :) dziekuje :) :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yhhh, a ja mam z tym złe doświdczenia :dobani: Pamiętam, jak w pierwszej klasie podstawówki pojechaliśmy na pięciodniową wycieczke w góry. Mieszkaliśmy w takim pensjonacie i tam był wąż w terrarium. Chodziliśmy na niego patrzeć. Za którymś razem w terrarium były małe kurczątka. Na początku myślałam, że one się bawią z tym wężem ;) Ale cóż to był za szok kiedy wąż zaczął pożerać myszki :(( Strasznie było mi smutno wtedy. Jakie jest moje zdanie teraz? Żal mi oczywiście tych małych zwierzaków, ale węże też są zwierzakami i też muszą coś jeść. To tak samo, jak ludzie jedzą mięso, świnie, krowy, czasem nawet konie i króliki... Takie są niestety prawa natury...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi