Skocz do zawartości
Marel

Śnieżka

Rekomendowane odpowiedzi

To było tak. Moja przyjaciółka miała chomiczka od bodajże roku, zawsze jak do niej przychodziłam to raczej nie zwracałam na niego uwagi, tyle tylko, że był słodki. Pewnego dnia pojechałam z mamą do cioci. Tam mój kuzyn Tomek miał chomiczka o imieniu Chomiś, taki śliczny roborek. Na początku go tolerowałam, dobrze, chodzi, je pije, nie zawraca głowy, ok, ale jak Tomek go wyciągnął i ten maluch tak sobie biegał po łóżku wpadła mi do głowy diabelska myśl. Na początku wydawało mi się to nierealne, na pewno mama się nie zgodzi, po za tym kompletnie nic nie wiem o chomikach. Pojechałam do Torunia, podzieliłam się przemyśleniami na ten temat z Hanusią i niedługo potem udałyśmy się do Cerfa. Przed tym czytałam wiele stron o chomikach, ale nie mogłam ich jakoś przyswoić. Hanusia pomogła mi wybrać chomiczka, kupiła (ja płaciłam xD) wszystko co trzeba i poszłyśmy do mojego domu. Śnieżka zaaklimatyzowała się w klatce, więc uważałam, że wszystko jest dobrze. Tak naprawdę wydawało mi się wtedy, że wiem wszystko o chomikach, a byłam w tych sprawach kompletnie zielona. W każdym bądź razie podawałam Śnieżce jedzonko, wodę codziennie, oswajałam. Kiedyś wyjęłam ją z klatki i położyłam na ręce, gdy ją puściłam na łóżko zobaczyłam jakieś brązowe ślady na dłoniach. Okazało się, że Śnieżka ma biegunkę. Ja czytałam o tym, były 2 choroby o takich objawach, odnośnie 1 trzeba było podawać tylko pokarm suchy i samo przejdzie, odnośnie 2 udać się do weterynarza. Ja zwlekałam 2 dni, wieczorem pisząc pamiętnik chciałam ją wyjąć, ale ona leżała sztywna. Przyczyną biegunki mogły być gałązki drzew owocowych, które jej podałam, ale przy sprzątaniu odkryłam coś jeszcze. W poidełku (domek był na 1 piętrze, poidełko nad nim na 2 piętrze) nie było wody, a hu steczki w domku były wilgotne. To było powodem jej śmierci. Do dziś staram sobie wmówić, że to nie była moja wina, ale myśl, że Śnieżka zginęła przez moją bezmyślność i nieodpowiedzialność wciąż do mnie wraca. Żyła dokładnie 6 dni. Pochowałam ją w pudełku transportowym, w którym ją dostałam. Zostało mi po niej tylko zdjęcie na komórce, bardzo niewyraźne. Była chomiczkiem syryjskich o beżowej sierści, banalny znicz dla niej [*]. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smutna historia. Ale to nie była twoja wina. Nowe, niedoświadczone osoby często nawet szybciej zauważają choroby, ponieważ są przewrażliwione. Biegunka w pierwszych dniach jest bardzo trudna do wykrycia, ponieważ dając chomikowi spokój nie zauważamy, że on jest chory. Poza tym prawdopodobnie Śnieżka była chora już w momencie kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo smutne, rzeczywiście... Ale myślę, ze chomiczek był już osłabiony w sklepie, bo nie sądzę, żeby tak raptownie u Ciebie zachorowała... Nie masz sie co obwiniać-może w sklepie były złe warunki albo chomik z którym w sklepie mieszkał był też chory. Najważniejsza jest pamięć.

[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biedna... Ale to nie Twoja wina... Wiesz, ja czasem sobie mysle, ze Zelek mogl przeze mnie zginac, uciekl z klatki 3 razy, a ja mam w domu psa :( Ale na szczescie nic sie nie stalo... Dla Twojego chomiczka... (*)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje wam. Niestety w sklepie były raczej dobre warunki, nie mieli sobie nic do zarzucenia, może to dlatego, że wiozłam ją do domu w bardzo złej pogodzie, zimno było, może ją przewiało i...:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi