Skocz do zawartości
Angelo

Świąteczny Konkurs - Christmas Time ! (20.12.-28.12)

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich, którzy nie wygrali jeszcze - zawsze jest ten pierwszy raz xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj, niektórzy nie mają szczęścia w losowaniach. Ci co mają nie powinni brać udział w konkursach na e-chomiku tylko zagrać w coś "poważniejszego", np. totolotka. To zwiększy szanse na wygraną dla tych którzy nie mają szczęścia. xD I wszyscy będą zadowoleni. Ci szczęśliwcy - bo wygrają duże sumy w totolotku, i ci mniej szczęśliwi, którzy wygrają na e-chomiku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Buu, nie wygrałam :P :(

Trudno się mówi , ale małe pytanko - losowanie losowaniem, ale czy w tych 25 osobach byłam też ja :> ? chcę to wiedzieć xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratuluje Catalunya ,Zuzik i marciowydra

Ja też nie wygrałem, a właśnie kto czy byłem również ja w grupie 25 osób ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprawne odpowiedzi to:

1. b

2. c

3. a

4. a

5. b

W związku z czym tak, Arya i Snaf, byliście na liście do losowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki kaskas jeszcze raz gratulacje wygranym :D.... ale jestem podbudowany bo byłem w grupie 25 osób .... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aj jaka ja nie wychowana : Gratulacje ;) !

Kaskas, fajnie i dzięki za info :D Przynajmniej wiem, że byłam tak jakby w 2 etapie - losowaniu . :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale fajowo roftl

i gratuluję wszystkim wygranym i "dwudziestce piątce" ; )

Tylko, że nie dostałam sms, a podawałam komórkowy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wszystkich zwycięzców zostały wysłane e-maile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No szkoda, ze tym razem mi się nie poszczęściło :)

Ale z tego co widze, byłam w tej 25 :P Ale trudno by było, żebym trafiła, bo średnio co 8 osoba miała nagrodę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paczka doszła!!

A w niej:

Rumiankowy dodatek do ściółek

Chipsy topinambur (nawiasem mówiąc, co to takiego? xD)

Owies do skiełkowania

Proso mysi specjał

Zioła podstawowe chomik

Karma ziołowo-warzywna

Chipsy Brokuł

Chipsy Banan

Dziękuję bardzo :)

Tylko oczywiście jak to Zuzik ma w zwyczaju muszę zadać parę pytań ;>

mam pytanie co do podawania (tzn. jak często i ile) następujących rzeczy:

Proso mysi specjał i Karma ziołowo-warzywna. A poza tym jeszcze jedno pytanie, czy lepiej jest podawać np. aż do skończenia paczuszki brokuł, a potem banan, czy np. naraz? Proso i karma oraz zioła będą podawane systematycznie w tym samym czasie, tyle, że jednego dnia to drugiego siamto, pytanie się tyczy bardziej tych chipsów np. :)

Cieszę się z tej paczuszki strasznie. Chomik będzie miał jak w raju roftl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to powinien się specjalista wypowiadać, ale pan Śliwka coś ma ostatnio mniej czasu dla nas. Więc tak: Proso, jeśli jest takie w wiechach - najlepiej daj kawałek - chomik zje ile będzie miał ochotę (u mnie wisi cały czas na klatce i systematycznie się zmniejsza). Karmę tę ziołowo-warzywną wrzucam luzem w trociny, i na co chomik ma ochotę, to sobie wybiera - wrzucam tak ze dwie trzy szczypty, a następną porcję, jak ta pierwsza zniknie - średnio co dwa trzy dni. Jeśli chodzi o pozostałe - to najlepiej dawać raz jedno raz drugie, bo to zawsze jakieś urozmaicenie. Ja się w ogóle wycwaniłam, i z każdej paczuszki odsypałam sobie trochę, pomieszałam to co mi pasowało i teraz sypię odrobinę całej mieszanki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to sprytnie z tą mieszanką, chyba wykorzystam pomysł :D A proso to jest w nasionkach. To w takim razie zrobię mieszankę z prosa, ziół podstawowych i karmy ziołowo warzywnej i będę podawała całą miskę np. trzy razy w tygodniu, a resztę jakoś rozmieszczę w całym tygodniu. Może być? roftl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że może być ;)

Kaskas jest lepszą specjalistką ode mnie - nieźle to wykombinowała :)

Należy własnie obserwować, czy chomiś nie zostawia za duzo, jak zostawia, to należy mu zmniejszyć porcję albo zrobić dłuższą przerwę w podawaniu, albo podać coś innego czyli urozmaicić jadłospis ;)

a tutaj podaję link do lekturki o topinamburze http://www.topi.webpark.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Tobie mam na czym eksperymentować. party

A jeśli chodzi o topinambur, to mnie zawsze interesowało w jaki sposób te bulwy zamieniają się w to co jest w karmie. One są wysuszone i pocięte? Jeśli jest to w linku opisane, to wybacz, ale już mi się oczęta kleją... Tak tylko rzuciłam okiem na stronkę, i stwierdzam, że powinien ktoś o każdym warzywie i roślince coś takiego zrobić.

Nie no, koniecznie trzeba lulu roftl ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to ja mam jeszcze jedno pytanko roftl mam zamiar dodatkowo do piasku dla szynszyli rzucić trochę prosa, żeby chomik sam sobie szukał. Czy jak niechcący przy wyjmowaniu prosa zje trochę piasku, to nic mu nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym piaskiem dla szynszyli to nie jest najlepszy pomysł - czasami może sie zdarzyć tak, że jest to piasek z domieszką talku.

Piasek dla szynszyli pomaga temu gryzoniowi utrzymać futerko w czystości - czyli służy do kąpieli ale szynszyli

Jak na pewno zauważyliście chomikom do utrzymania higieny wystarcza języczek i łapki.

Lepszym rozwiązaniem jest rozrzucenie prosa w sciółce - chomiczek na pewno znajdzie smakowite ziarenka prosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się zawsze śmieje z mioch chomików, szczególnie z Fanty - bo ona zawsze, gdy jej dam coś do jedzenia (zazwyczaj kolby Czarnego prosa) to to, co nie zje zanosi do tego piasku i różne inne rzeczy też tam zanosi - ma jakby tam taką drugą spiżarnię :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi