Skocz do zawartości
Pan Homik

Owies do skiełkowania.

Podajesz Owies swojemu pupilowi?  

17 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

aha

jak bede w zooologu to kupie nasiona do skielkowania rotfl rotfl rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juhu .

Wysiałem dziś zwykły owies , z polskich łąk :buja:

Zrobiłem to na wacie , podlałem , i postawiłem koło kuchenki . napiszę , jak coś urośnie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wysiewałam swego czasu mieszankę ziaren dla ptaków. Tam jest mnóstwo różnych interesujących nasion, i naprawdę, chom wszystkie lubi. :)

Z zoologa chyba nie ma sensu kupować, bo najlepsze są właśnie mieszanki ziaren. Najlepiej gdzieś w sklepie ogrodniczym zapytać, albo na targu sobie zrobić samemu.

A może ktoś spróbuje wysiać mieszankę nasion od HP? To mógłby być ciekawy eksperyment. Już dawno tego w sklepach nie widziałam, ale jak znajdę to sama popróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja wczoraj jak bylam to widzialam mieszanke rotfl

mam jedno pytanie...

czy moge mu ,,skielkowac" umyty owies ze stajni?

Bo ja jeżdże konno i moge troche wziąc :hura:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie, że tak. Najlepiej tak na coś rozmiaru talerza. Dobrze jest od posiania i podlania przykryć całość folią, wtedy lepiej kiełkują nasiona. A jak już wykiełkują, to powoli ściągać folię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy doniczkę z wykiełkowanym owsem mogę wstawić do klatki, czy nie zaszkodzi mu ziemia z doniczki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nigdy z doniczką nie dawałam, bo wychodzę z założenia, że w ziemi bytują pasożyty, grzyby itp. Ale zdaje się, że niektórzy bywalcy forum serwują z doniczką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaje mi się, że w torfie dla gryzoni też by wykiełkował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo możliwe. Pytanie, czy gra jest warta świeczki.

Ja jednak wolę podawać po kilka kiełków, pod kontrolą. Wiem, że nic nie gnije, nie pleśnieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też się nad tym zastanawiałam. Świniom daję czasem trawę z doniczką ale chomikom jakoś nie - to raczej pewne że robiłyby podkop i porozpierdzielały wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi