Skocz do zawartości

Owies do skiełkowania.

Podajesz Owies swojemu pupilowi?  

17 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze podejscie do wysiania owsa, nie powiodło się, plony latem były mizerne.

Owies do skiełkowania, podejscie drugie. Zaowocowało taka ilością owsu.

Jeśli macie jakieś konkretne rady co do wysiewania, proszę o wsparcie.

Z swojej strony dodam, że wysiałem owies, na ziemi torfowej, dostępnej w każdej kwiaciarni. Podlewany codziennie. (Od dwóch dni stoji przy akwarium w którym jest neonówka Flora Bio, wspomagajaca wzrost roślin zielonych w akwarium, działa pozytywnie na Owies i Trawę.)

Jednak wzrasta on nieco wolniej niż trawa firmy Vitapolu - najprawdopodobniej cała tajemnica tkwi w tych małych 'paproszkach', które sa zawarte w trawie Vitapolu. Jeśli ktoś zna skład tego owego specyfiku znajdujacego się miedzy ziarnami trawy, to prosze o podanie, chętnie wypróbuje to w następnym wysiewie owsa.

[align=center]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Owies do skiełkownia, po trzech dniach od wysiania.[/align]

Dla porównania trawa Vitapolu, wysiana tego samego dnia co Owies.

[align=center]Dołączona grafika[/align]

Panie Śliwo, co Pan na to? :P

Wiem uparłem się na ten owies, ale aż miło się patrzy jak zwierzaki go wcinają.

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm wysiałam przed trzema dniami. Pierwszy raz. Na razie cisza. Nie zaczyna nawet kiełkować. A jak wysiałam zwykłą zimową mieszankę zbóż i nasion dla ptaków to ta na trzeci dzień już miała wypuszczone kiełki... Więc nie wiem.

U mnie leżą oba pudełeczka na akwarium, bo tam cieplej i jest większa wilgotność. A Zuzka jak dostała raz całą doniczkę to wyskubała wszystko za jedną noc... (tę karmę dla ptaków) Aż się bałam czy jej się coś nie stanie.

:)

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe.. ja mam to samo ; )

Wysiałam owies do doniczki z ziemią i tak po 4 dniach zaczął kiełkować powolutku... obecnie stoi sobie też przy akwa i po cichutku rośnie, a w zasadzie urósł już. W sumie czekałam z tydzień, by na miejscu czarnej ziemi pojawiła się długa, zielona, nierówna trawka.

Można powiedzieć, że próbowałam wszystkiego by szybciej skiełkował i urósł - m.in. siałam na ligninie, do ziemi, odpowiednia wilgotność, światło, temperaturka... No, ale widać potrzebuje więcej czasu by wzejść.

P.S

Panie Homiku, w skład trawy Vitapolu wchodzą nasiona i vermikulit - czyli te "paproszki".

Vermikulit, to cyt. " minerał (zbliżony do minerałów iglastych) powstały w efekcie naturalnego procesu wietrzenia biotytu, flogopitu, niektórych chlorytów i innych krzemianów zasobnych w magnez.." , a żeby się nie rozpisywać zbytnio zapraszam do poczytania sobie na :

o, tej stronce ; )

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Nie wiem jak u Was, ale u mnie wykiełkowało tylko gdzieś połowę ziaren... Przy takich samych warunkach karma dla ptaków (i to zeszłoroczna) wykiełkowała w stu procentach. Tyle że tam owsa nie było :P

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Droga Kaskas- no własnie nie wiem czemu tak sie zachowuje Twoj Owiess - mój poprostu wzszedł cały bez wyjatków- wsiałem tego troszke i naprawde plon był duży. Jednak co zauwazyłem, po jednym scieciu trawki i owsu - nie wschodzi juz wiecej. Czyli morał z tego taki - do sciecia a potem na nowo trzeba siać, czy u Ciebie też tak było?

Tzn wzszedł kilka centymetrów i potem ju z nie chciał rosnnąć - niektóre źdzbła robiły sie powolutku zółte i zamieniały sie w sianko. - a podlewany był cyklicznie.

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... może odświeżę troszkę, ale przy okazji "wychowu" nasionek kaktusa przyszedł mi pomysł na znaczne przyspieszenie kiełkowania nasionek zielonej trawki, a mianowicie zrobienia takiej prowizorycznej "szklarenki", czyli prościej mówiąc przykrycia doniczki z nasionkami folią....

Podlane nasionka przykryłam woreczkiem śniadaniowym i postawiłam przy kaloryferze, co się równa odpowiedniej wilgotności i temperaturce. Na drugi dzień zielone kiełki dość wesoło wyglądały z czarnej ziemi roftl

A co do ścinania... u mnie też tak jest. Wychodzi na to, że owies jest jednorazowego użytku :P

Odnośnik do odpowiedzi

No to chyba tak jak wszystkie zboża :) jest jednorazowy... Chyba że gdzieś słyszeliście o podwójnych żniwach. :P

Moje stały na akwarium czyli temperatura około 28-30 stopni i ogromna wilgotność, bo akurat stały przy otworze w pokrywie akwa. :) I też nie pomogło..

Choć wydawać by się mogło, że bez wieczka będzie lepszy przewiew niż w "szklarence" to i tak po dwóch tygodniach gdzieś zalęgła się w nich pleśń. Więc w ogóle się jakoś tak pokićkało jakoś.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Ojej !!

I na serio kupiliście ten owies z HP dla chomików roftl *pada ze smiechu* ?

Bo jeśli wiecie, to identyczny owies znajdziecie w karmie dla chomika do wysiania, i to za darmo, bo karme kupujecie zawsze , ja tak wysiałam pędy owsa dla swojego królika.

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję najpierw dokładnie obejrzeć ziarenka i porównać - czarny owies a owies zwyczajny, to nie to samo...

Pędy owsa siałaś? ;) - no nie chyba sadziłaś ;) siać można najwyżej ziarenka ale pędy owsa siać roftl

Chociaż przyznam szczerze, że nie słyszałem w ogóle o czymś takim, jak pędy owsa - może źdźbła owsa? Ale jak siać źdźbła owsa - też sie nie da siać, najwyżej można sadzić :P

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam się na wartosciach odżywczych owsa - ale sądze, że skoro takie ziele owsa to tylko dodatek - tzn. rzecz niekonieczna w diecie chomika to po co cudować ?Biorac z karmy, albo kupując ze 30 gram na wage gdzieś wyjdzie nas to dużo taniej...No, ale oczywiście, jak ktoś chce kupić ' bo jest zdrowsze, to ja nie zniechęcam ;)

Odnośnik do odpowiedzi

nie każdy ma możliwość kupowania owsa na wagę (chyba, że ma konia to mu może trochę podkradnąć dla chomika roftl )

Nie każdy też ma cierpliwość wybierania owsa spośród kolorowych chrupek, granulatów i różnych innych składników tzw. karmy podstawowej :[

Odnośnik do odpowiedzi

Wcalenie trzeba kupowac u rolnika

Prosto od niego

Ja mieszkam w Krakowie, i wystarczy bym przechadzala sie na Plac i kupiła troche owsa od faceta który sprzedaje ziemniaki ;)

Co do tej cierpliwości to zgadzam się, moje niedopatrzenie spraiwło, ze rosną mi 2 słoneczniki i owies :))

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

no raczej xD

od okna przeważnie "ciągnie" i nie ma dobrej temp. z resztą nie ta temp. plus wilgotność, to Ci zapleśnieje.

Co podlewania - ja po prostu zerkam raz na jakiś czas, czy nie mają za sucho i tyle xD I rosną w normie czasowej podanej na opakowaniu roftl

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...