Skocz do zawartości

Lilly :(

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisiaj zdechłam moja samiczka chomika dzungarskiego - Lilly. Stało się to dy byląm w szkole... Nie było żadnych objawów choroby, ale gdy ją tak trzymaląm dziaja na rękach i sprawdzalam co moglo być perzyczyną, doszłam do wniosku, że chomiczek byl strasznie wychudzony. Następnym krokiem było sprawdzanie co mogło taki stan spowodować i....doszlam do wniosku, że chomiczek miał przerost zębó (nie duży, ale zawsze...). Mogło to spowodowac trudności w jedzeniu i śmierć głodową.

Zasatnawiająe jest jednak to, że chom nie był apatyczny i nie dawał żadnych objawów, że dzieje się z nim coś nie tak (wczoraj wieczorem jeszcze się z nim bawiłam).

Jaki jest mój wniosek? Może zaniedbanie i no niestety musze się do tego przyznać :( Nie wiem jak moglam przeoczyć, że chomiczek schódł :/ Trudno....

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

o jejku... bardzo Ci Bounty współczuję... to dziwne, że chomiczek nie dawał żadnych objawów, ale jednak to powinno być przestrogą dla innych, żeby bardzo uważnie obserwowali swoich pupilków...

Odnośnik do odpowiedzi

Przykro mi Bounty.

Ale mi sę wydaje, że nie dawał znaków bo niby jak miał dać?

Jakby żył na wolności i by mu się za bardzo rozrosły zęby to raczej nikomu by nic nie dał do zrozumienia. Trzeba poprostu kontrolować stan zębów gryzonia, choć to niełatwe moim zdaniem. Zdrowe zęby gryzoni są żółte(to tak dla nieobeznanych;))

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja to traktuje jako wielką strate? Nie :P Nie no, nie żebym uczuć nie miała no ale w końcu i tak by kiedyś zdechł i tak :( Logiczna kolej rzeczy :P Temat zamykam :)

Odnośnik do odpowiedzi

Oj z tym ścieraniem zębów to jest okropny problem. Mój chomik ma i wapienko, którego nie chce gryźć i kolby regularnie a zęby i tak długie. Juz tez nie wiem co mam robić. Na szczęście cały czas słyszę że coś chrupie, więc chyba je ......

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...