Skocz do zawartości
agusia22

Czemu mój chomiś Tuptuś ucieka mi z rąk?:(

Jakie wady posiada wasz chomik?  

6 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A kiedy go kupiłaś? Może jest nieoswojony dlatego ci ucieka. Na forum jest temat o oswajaniu chomika. Zerknij

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ej no bez przesady. Mój chomik i każdy inny nie posiada żadnych 'wad' ;/, wady i zalety to mogą mieć przedmioty. Przypomina mi to pytanie w jednej ankiecie internetowej, gdzie w pytaniu jakie rzeczy masz w domu były m.in. odpowiedzi pies i kot, wśród komputera tv etc. No comments. No ale ja nie o tym. To że cie chomik gryzie to twoja wina bo go nie oswoiłaś, a nie jego jakaś wada, zwierzę to nie rzecz ze przynosisz w pudełku do domu i po miesiącu suprajz wada ukryta bo gryzie. No bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki Roborowskiego mają to do siebie, że są zwinne i uciekają. Najłatwiejsze do oswojenia są chomiki syryjskie. Ja swojego robcia mam tydzień i dopiero teraz widać jakieś efekty, chociaż mały jest strasznie zwinny i prześlizguje się między palcami. Ja na razie uzbroiłam się w cierpliwość i czekam na efekty (:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co zrobić żeby nie uciekał? Zmienić rasę chomika. Roborki są najzwinniejszymi chomikami, biegają też najwięcej i najszybciej. Poza tym są bardzo trudne do oswojenia, więc zawsze jak poczują odrobinę wolności to myślą o ucieczce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój Roborek sie nie oswoił przez całe swoje życie, czyli przez 15 miesięcy. Jedzenie z reki owszem brał, ale o braniu go na ręce nie było nawet mowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co, to się z nowym otoczeniem moje roborki oswoiły, jednak tak na rekach to raczej nie.

Tiburo zawsze uciekał, raz tylko byłu mnie na ręce, gdy był troche wystraszony, jak go kupiłam xD

A Diverse już był bardziej oswojony, potrafił się tak trochę bawić chodzac po mnie, jednak no do końca oswojony nie był.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Kulka to mała roborowska terrorystka. Ale jak JA się troszkę pomęczę to ją wyciągnę z klatki i wtedy możemy się razem pobawić, oczywiście ona ucieka a ja ją łapię (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mojej Cześki nie da się oswoić, po prostu gdy wejdzie na reke zaczyna "wrzeszczeć" ja szczur i to potwornie głośno. Na szczęście gryzie bardzo rzadko party

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A.D.A też mam chomcia roborka o imieniu Czesio! Mój Czesiek jest już oswojony, nie gryzie, nie ucieka bawi się ze mną!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mojego 4-miesięcznego roborka nie da się oswoić :( .

Chyba kupie sobie jeszcze syryjskiego , bo mi tak smutno jak mam tylko jednego choma.

Zawsze były 2 , a teraz Teosia nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale próbuj oswajać roborka. Trzeba baaardzo dużo czasu, wiec może zamiast kupować to małemu poświęcaj wyjątkowo dużo czasu? Szczególnie, ze wakacje się zbliżają :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że będę mu dużo czasu poświęcać.

Ale syryjskiego i tak chyba kupie, bo ponoć łatwo się oswajają.

Dj zawsze uciekał, tylko raz do mnie podszedł i tak jakoś polizał, bo się masłem kakaowym smarowałam, to ten zapach się utrzymał na rękach i chyba to wyczuł.

Codziennie po ponad godzinę próbuję go oswajać, ale wydaje się to syzyfową pracą.

Jak tylko mnie zobaczy to włazi pod domek i się zakopuje.

A wychodzi dopiero jak pójdę.

Nie chce go na siłę oswajać, ale jak przez 15 minut trzymam na marne rękę w klatce i próbuje mu dać jakiś chomiczy smakołyk typu kawałek marchewki czy coś to potem mnie strasznie ona boli.

No ale nie będę się poddawać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A on ma pyszczek skierowany w Twoją stronę? Jeżeli tak, to spróbuj mu ten smakołyk podetknąć tuż pod sam nos. A jeśli go trochę pogryzie, to zabierz i daj mu do powąchania Twój palec. Licz się tylko z tym, że może Cię lekko ugryźć w założeniu, że ty też jesteś przysmakiem... ;) Albo jak podje to spróbuj go nim "wywabić" tj. oddalaj tę marchewkę czy co to tam będzie po kawałeczku (maleńkim- po parę milimetrów), może w końcu wyjdzie...

Życzę powodzenia w oswajaniu Twojego zwierzątka :)

Wady fabryczne?? ;) Heh.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja chomiczka prawie 3 miesiące i też nie mogę jej oswoić, ale to raczej normalne u roborków. Był taki czas, że też mnie gryzła, ale wtedy brałam jej ulubioną rzecz z karmy do ręki i wkładałam ją do klatki, aby chomcia sobie zjadła. Często to robię bo cały czas staram się ją oswoić, ale już mnie nie gryzie. Twój chomik nie jest oswojony. Wkładaj rękę do klatki i podawaj jej jedzenie, aby była pewna, że nie chcesz jej zrobić nic złego i żeby się coraz bardziej oswajała. :)

Ostatni post w tym temacie pisany był rok temu ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Roborowskiego :}

ładny słodki i nie gryzie ale się bardzo boi :/

Nie wiem co robię źle

Oswoiłam 2 poprzednie perfekcyjnie !

Nie gryzą itp. !!!!

A Roborowiec to po rpostu dzikus :( Co trzeba robić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jest nie oswojony,boi się,obawia.Spróbuj go oswoić,np. dając smakołyki z ręki =)Albo puść go na wybieg,może lubi swobodę :ok: Wez pod uwagę to,że chomiki są ruchliwe :ok:

-- Aktualizacja postu --

Wady?Ona NIE MA wad!!!Jest słodka,mała i śliczna xP

-- Aktualizacja postu --

Właściwie wszystkie chomiki takie są xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałam nigdy roborka, więc nie znam tego gatunku i nie mam zupełnie doświadczenia w oswajaniu tych stworzeń, ale słyszałam, że to gatunek najtrudniejszy do oswojenia. Niektóre w ogóle do końca życia są nie oswojone. Próbuj tak jak robiłaś z innymi chomikami i jak poradziła Pusia. Co do tego wybiegu, to roborowskiego są bardzo małe i szybkie, więc musisz go mieć na oku. Na razie nie radziła bym na wybiegu, bo Ci ucieknie i nie złapiesz. Oswajaj raczej w klatce, a jak dojdzesz do wniąsku, że już jest lepiej, to napisz na forum. Zobaczy się co dalej.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzewnia. :3m:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że będę mu dużo czasu poświęcać.

Ale syryjskiego i tak chyba kupie, bo ponoć łatwo się oswajają.

Dj zawsze uciekał, tylko raz do mnie podszedł i tak jakoś polizał, bo się masłem kakaowym smarowałam, to ten zapach się utrzymał na rękach i chyba to wyczuł.

Codziennie po ponad godzinę próbuję go oswajać, ale wydaje się to syzyfową pracą.

Jak tylko mnie zobaczy to włazi pod domek i się zakopuje.

A wychodzi dopiero jak pójdę.

Nie chce go na siłę oswajać, ale jak przez 15 minut trzymam na marne rękę w klatce i próbuje mu dać jakiś chomiczy smakołyk typu kawałek marchewki czy coś to potem mnie strasznie ona boli.

No ale nie będę się poddawać.

Ja syryjskiego 4 tyg. oswajalam zeby go tylko móc wziąć na spacer do wanny... eh...

Ale on był specyficzny...

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ej ludzie ten temat jest z 2008 rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...